Sposoby na cellulit

sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit

Co to jest i jak powstaje cellulit?

Powszechnie znany cellulit, a w zasadzie lipodystrofia tkanki tłuszczowej, polega na nieprawidłowym jej rozmieszczeniu. W rezultacie tej nieprawidłowej dystrybucji tkanki tłuszczowej powstaje znany wszystkim obraz „skórki pomarańczowej”, czyli pofałdowanej, nierównomiernej powierzchni skóry.

Występuje najczęściej na pośladkach i udach, ale w przypadkach zaawansowanych, może być obserwowany także w obrębie ramion i podudzi. Przyczyny występowania tego zaburzenia są liczne i bardzo różnorodne. Jako przykład można podać chociażby zaburzenia krążenia krwi, zarówno miejscowe jak i ogólne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nagromadzenie toksyn, złe utlenowanie tkanek, i wiele innych.

Istnieje wiele sposobów zwalczania tej przykrej i nieestetycznej dolegliwości. Oczywiście kluczowym jest działanie przyczynowe polegające na leczeniu schorzeń, które mogą potencjalnie prowadzić do jego wystąpienia. Jednakże nie bez znaczenia pozostaje także leczenie objawowe, mające na celu miejscowe zwalczanie cellulitu. Część z tych zabiegów zostało omówionych poniżej.

Venus Legacy jako sposób na zwalczanie cellulitu

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych. Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu.

Mechanizm działania urządzenia Venus Legacy jest wielopłaszczyznowy. Opiera się na innowacyjnej, opatentowanej technologii MP2, dzięki której wytwarza specyficzną matrycę cieplną na skórze powodującą w rezultacie ujędrnienie skóry, redukcję, a nawet usunięcie cellulitu. Dochodzi do tego dzięki oddziaływaniu opartemu na czterech filarach.

Pierwszym z nich jest działanie wielobiegunowych fal radiowych. Ich oddziaływanie na tkanki opiera się na reakcji termicznej. Polega ona na bardzo precyzyjnym i punktowym wywołaniu mikrouszkodzeń tkanek, co pobudza zachodzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych. Polegają one na wytwarzaniu włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest zwiększenie napięcia i jędrności skóry, a w efekcie zredukowaniem cellulitu.

Drugim filarem jest działanie impulsowego pola magnetycznego, które oprócz pobudzania syntezy kolagenu samej w sobie, powoduje zwiększanie powstawania fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej wytwarzających te włókna. Ponadto, dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego, dochodzi do poprawy ukrwienia tkanek poddawanych zabiegowi, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ich wygląd.

Trzecią metodą wchodzącą w skład działania urządzenia Venus Legacy jest tak zwana technologia podciśnieniowa Vari Pulse TM, która umożliwia precyzyjną regulację głębokości penetracji w tkankę. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne oddziaływanie na konkretnych warstwach tkanki podskórnej. Ponadto biorą udział w drenażu limfatycznym tkanek oraz poprawie ich ukrwienia.

Ostatnią płaszczyzną mechanizmu działania urządzenia Venus Legacy jest technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Dzięki utrzymywaniu ciągłego kontaktu głowicy urządzenia wyposażonej we wbudowany termometr z tkanką, możliwy jest pomiar bieżącej temperatury tkanki z jej graficzną prezentacją, a w efekcie bardzo precyzyjnej jej kontroli oraz zwiększania w sposób bezpieczny.

Współdziałanie wyżej opisanych mechanizmów gwarantuję technologię 4D funkcjonowania urządzenia Venus Legacy, czym zapewnia możliwość osiągnięcia optymalnego efektu dla pacjentki przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zabiegu.

Sposoby na cellulit – konsultacja lekarska

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, na początku konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej obejmującej dokładny wywiad (szczególnie dotyczący chorób współistniejących, przyjmowanych leków, czy też przebytych zabiegów) oraz badanie fizykalne. Postępowanie to ma na celu określenie zakresu ciała, na którym ma być przeprowadzony zabieg, a także ustalenie, czy u pacjentki występują jakieś ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury z wykorzystaniem urządzenia Venus Legacy.

Następnie lekarz wykonujący zabieg przykłada do skóry specjalną głowicę, za pomocą której urządzenie oddziałuje na tkankę podskórną. Sama procedura jest w zupełności bezbolesna i nieinwazyjna. Pacjentki porównują odczucia zabiegu do masażu gorącymi kamieniami lub masażu próżniowego. Charakterystyczne podczas zabiegu jest odczuwanie zwiększonej temperatury skóry, ponieważ jest ona podgrzewana nawet do 43 stopni Celsjusza. Skóra po zabiegu często jest zaczerwieniona, podobnie do tego jak ma to miejsce po opalaniu.

Zastosowanie technologii Venus Legacy nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Nie wiąże się też z ryzykiem jakichkolwiek powikłań. Po wykonaniu zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zaleceń dla osiągnięcia optymalnego rezultatu. W dniu samego zabiegu nie zaleca się nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także przemęczania się.

Nie powinno się również stosować mydła, środków drażniących, a także różnego rodzaju balsamów do ciała. Pomimo tego, że niewskazane jest przeforsowywania się, zwykła codzienna aktywność jest jak najbardziej zalecana. Z kolei pierwszego dnia po zabiegu aktywność fizyczna jest wskazana, jednakże nie należy korzystać z basenu ani sauny.

Po przeprowadzeniu zabiegu wskazane jest stosowane preparatów przeciwcellulitowych. Istotne jest, by przez cały okres terapii stosować lekkostrawną oraz prawidłowo zbilansowaną dietę z zapewnieniem dużej podaży wody. Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia optymalnego i oczekiwanego efektu zazwyczaj waha się od sześciu do dziesięciu powtórzeń.

Sposoby na cellulit Poznań

5/5 - (7 votes)