Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Korekcja powiek górnych

Korekcja powiek górnych

Opadająca powieka wywołana nadmiarem skóry nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i może powodować poważne zaburzenia widzenia. Aby pozbyć się tego problemu możemy skorzystać z tradycyjnej operacji chirurgicznej lub z usunięcia opadającej powieki laserem frakcyjnym.

Na czym polega problem powiek górnych?

Plastyka powiek górnych (inaczej blefaroplastyka) to częsty zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych i chęci poprawy swojego wyglądu. Nadmiar skóry powiek górnych może prowadzić do przysłaniania źrenicy i ograniczać pole widzenia. Wraz z wiekiem elastyczność skóry powiek ulega zmniejszeniu, powodując obniżenie ich napięcia.

Obniżenie elastyczności powiek dolnych powoduje powstawanie worków pod oczami. Nadmiar skóry na powiece górnej prowadzi do powiśnięcia powieki i przysłaniania źrenicy czy trudności w widzeniu. Ograniczenie pola widzenia przekłada się do wyrównawczego ustawienia głowy, powodując ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Remedium na ten problem medyczny jest korekcja powiek górnych.

Przygotowanie do operacji

Pacjent często zostaje poproszony o wykonanie badań laboratoryjnych takich jak: morfologia, układ krzepnięcia lub badań dodatkowych: EKG, RTG płuc. Pacjenci palący papierosy powinny przerwać nałóg na trzy tygodnie przed i po operacji. W dniu operacji zalecana jest kąpiel w mydle antyseptycznym. Zabieg poprzedzony jest założeniem kaniuli do żyły, która służy do podawania leków i oraz cewnika moczowego.

Szczegóły zabiegu plastyki powiek

Opadająca powieka zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Decyzję podejmuje lekarz opierając się na wskazaniach medycznych oraz preferencjach pacjenta. Chirurg dokonuje cięcia na powiece górnej nad brzegiem rzęskowym do bocznego kąta oka. Lekarz podczas korekcji powiek górnych usuwa nadmiar skóry i tkanek miękkich. Końcowym etapem opadająca powieka zabieg jest założenie szwów i zabezpieczenie rany za pomocą opatrunku. Zabieg jest małoinwazyjny i krótki – trwa ok. 45 minut. Pacjent niedługo po zabiegu zostaje wypisany do domu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu usunięcia opadającej powieki może występować ból w miejscu zabiegu, z którym można walczyć za pomocą środków przeciwbólowych. Po opadająca powieka zabieg występuje obrzęk, zaczerwienienie i podbiegnięcia krwawe w miejscu operacji, które ustępują od 2 do 3 tygodni od zabiegu. Szwy zdejmuje się w czasie 7-14 dni od ingerencji chirurgicznej.

Powrót do normalności następuje najczęściej po 10-14 dniach od zabiegu. Blizny po operacji powinny być smarowane żelami silikonowymi po 4 tygodniach od wygojenia rany.   Ostateczny efekt operacji opadającej powieki widoczny jest w ciągu 6-18 miesięcy od operacji.

Laserowa korekcja powiek

Alternatywą do ingerencji chirurgicznej z udziałem skalpela jest użycie lasera frakcyjnego w gabinecie medycyny estetycznej, którym wykonuje się korekcję powiek. Lekarz kieruje wiązkę lasera frakcyjnego w obszar zabiegowy. Powoduje to podgrzanie głębszych warstw skóry i odparowanie tkanek. Dzięki temu następuje przebudowa włókien kolagenowych i złuszczenie naskórka.

Skóra staje się elastyczna i jędrna. Zabieg z udziałem lasera frakcyjnego odbywa się w znieczuleniu kremem znieczulającym. Laser wykorzystuje fale elektromagnetyczne o odpowiedniej długości i częstotliwości, co zapewnia dobrą penetrację w obrębie wody. Zabieg laserowej korekcji powiek jest bezbolesny, nieinwazyjny i skuteczny. Po zabiegu laserowej korekcji powiek lub korekcji powiek górnych możemy praktycznie od razu wrócić do normalności.

Korekcja powiek górnych Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530