Jaki zabieg na odmładzanie twarzy

Jaki zabieg na odmładzanie twarzy

Jaki zabieg na odmładzanie twarzy?

Wiele osób zastanawia się, jaki zabieg najbardziej odmładza twarz? Trudno jednoznacznie wybrać odpowiednią metodę, która będzie uniwersalnym rozwiązaniem na wszystkie problemy cery dojrzałej. Dlatego niezbędne jest indywidualnie dobranie konkretnej procedury do potrzeb pacjenta. Dowiedzmy się, jakie zabiegi odmładzające są wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Starzenie się skóry – jakie defekty mogą się pojawić?

Upływ czasu jest nieubłaganym zjawiskiem. Wraz z wiekiem maleje aktywność fibroblastów, co przekłada się na niższy poziom kolagenu w skórze. Cera staje się wiotka, mniej elastyczna a z czasem pojawiają się zmarszczki mimiczne i grawitacyjne. Wiele osób narzeka na pogłębiające się bruzdy, utratę owalu twarzy, opadające powieki czy chomiki.

Szybkość procesu starzenia się może przebiegać inaczej w zależności od następujących elementów:

  • prowadzonego stylu życia,
  • uwarunkowań genetycznych,
  • pielęgnacji,
  • ekspozycji na promienie słoneczne,
  • stanu zdrowia,
  • diety.

Osoby, które chcą zachować młody wygląd na dłużej, powinny zadbać o spożywanie prawidłowo zbilansowanego jadłospisu, unikanie używek, alkoholu, nikotyny, stosowanie odpowiedni dobranej pielęgnacji i fotoprotekcję. Fotostarzenie wynika z nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, co przekłada się na jej wysuszenie, poparzenie i rozwój przebarwień. 

Zabiegi odmładzające na twarz w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu

Oprócz zdrowego stylu życia i stosowania pielęgnacji wsparciem w zachowaniu promiennej cery będą zabiegi odmładzające na twarz.

Plastyka powiek

Opadające powieki przyczyniają się zarówno do wizualnie starszego wyglądu, jak i dyskomfortu. Fałd skórny może przysłaniać światło oka i utrudniać widzenie. To wskazanie do wykonania zabiegu plastyki powiek. Procedura polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i przylegającej tkanki tłuszczowej, a w niektórych przypadkach także fragmentu mięśnia. Po wygojeniu się rany, skóra powieki jest napięta, a pacjent uzyskuje efekt „otwartego” oka i młodziej prezentującej się twarzy.

Toksyna Botulinowa

Toksyna botulinowa popularnie zwana botoksem jest popularnie stosowana w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Działanie tej substancji polega na czasowym porażeniu zakończeń nerwowych, co skutkuje rozluźnieniem się mięśni. W efekcie nie dochodzi do skurczów tkanki, a skóra zaczyna się wygładzać. W przeciwieństwie do wypełniaczy botoks nie wpływa na zmianę rysów twarzy. 

Laser tulowy na przebarwienia

Laser tulowy jest wskazany przy redukcji przebarwień. Połączony z substancjami odżywczymi stymuluje także tkankę do odnowy i redukcji przebarwień. Zabieg laserem tulowym może mieć różne stopnie intensywności w zależności od wybranego trybu pracy głowicy. Przy redukcji zmarszczek zwykle wykorzystuje się tryb nieablacyjny, który skutkuje procesem denaturacji białek. Po zabiegu laserem tulowym nie jest wymagana rekonwalescencja, a skóra jest pobudzona do regeneracji. To procedura, która może być wykonywana u pacjentów z delikatną cerą. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Podczas radiofrekwencji mikroigłowej dochodzi do emisji fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej i mikronakłuwania. Poprzez to działanie powstaje kontrolowane uszkodzenie mechaniczne i termiczne tkanki. Podgrzanie skóry powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i produkcję nowych. Cera jest stymulowana do naturalnych procesów regeneracyjnych. Dla wzmocnienia tego efektu możliwe jest zastosowanie stymulatorów tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy kwasu l-polimlekowego. 

Zabiegi odmładzające na twarz są dobierane po wywiadzie z pacjentem, na podstawie wskazań i po wykluczeniu przeciwwskazań zdrowotnych. 

Piśmiennictwo:

Małgorzata Zbrojkiewicz, Agata Lebiedowska, Barbara Błońska-Fajfrowska, Toksyna botulinowa w medycynie i kosmetologii – dwustuletnia historia i nowe perspektywy, Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Polecamy uwadze:

Laser tulowy na przebarwienia

Aktualności

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Rozstępy na piersiach

Zmarszczki na dekolcie

Leczenie łysienia

Medycyna Estetyczna

Opadające powieki

Przeszczep włosów

Oceń nas