Jak walczyć z nadwagą

Jak walczyć z nadwagą?

Dieta odchudzająca nie musi się wiązać z listą ciągłych wyrzeczeń. Kluczem do sukcesu jest wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych, dobranie diety u dietetyka i uprawianie aktywności fizycznej. Czasem dietę odchudzającą warto wspomóc zabiegiem liposukcji w klinice medycyny estetycznej Poznań, która prowadzi do pozbycia się nadmiaru tłuszczu i modelowania sylwetki.

Dieta odchudzająca – czy warto iść do dietetyka?

Samodzielne odchudzanie obarczone jest ryzykiem popełnienia wielu błędów żywieniowych, które doprowadzą do obniżenia lub braku efektywności diety. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się do dietetyka Poznań na konsultację, podczas której przeprowadzi wywiad żywieniowy, przeanalizuje wyniki badań, wykona analizę składu ciała i przepiszę dietą z kalorycznością dopasowaną do indywidualnych wskazań pacjenta. Dieta będzie dopasowana też do upodobań pacjenta i z wykluczeniem składników wywołujących alergię.

Dieta przygotowana przez dietetyka to skuteczna i bezpieczna metoda odchudzania. Będzie ona zawierać pełnowartościowe posiłki i nie wywoła osłabienia organizmu czy anemii. Jak dietetyk wylicza kaloryczność posiłków w diecie redukcyjnej? Analizuje wagę pacjenta, wiek, wzrost oraz aktywność fizyczną. Po podliczeniu jadłospisu pacjenta i poniższych czynników, wylicza się niezbędną ilość kalorii.

Aby doprowadzić do pożądanych efektów odchudzania, należy obniżyć zapotrzebowanie energetyczne o 300-500 kalorii, w czym pomoże Ci dietetyk. Dobrze dobrana dieta pozwala na dostarczenie organizmowi mniejszej ilości kalorii niż potrzebuje pacjent, co doprowadza do spalania tkanki tłuszczowej i redukcji wagi, czyli skutecznego odchudzania.

Zdrowe nawyki żywieniowe jako podstawa skutecznej diety odchudzającej

Poza rozpisanym jadłospisem diety, dietetyk Poznań w gabinecie medycyny estetycznej przekazuje pacjentowi informacje na temat nawyków żywieniowych, które należy wprowadzić w życie. Podczas przygotowania posiłków należy używać spożywczej wagi i odmierzać precyzyjnie składniki posiłków. Ze swojego codziennego jadłospisu należy wyrzucić przetworzone produkty (z dużą ilością soli, glutaminianu sodu etc.) i słodkie napoje oraz słodycze, które są często źródłem pustych kalorii.

Mięso powinno się jeść gotowane na parze lub grillu, wybierając chudy drób. Jedzmy dużą ilość warzyw w formie warzywnych kotletów czy sałatek wzbogaconych zdrowymi serami jak: feta czy halloumi. Jedną z zasad zdrowej diety odchudzającej jest picie dużej ilości wody, którą możesz wzbogacić cytryną czy świeżymi owocami. Używamy ostrych przypraw jak: papryczka chilli, która przyspiesza przemianę materii.

Wprowadźmy do codziennego życia zdrowe nawyki żywieniowe, które zostaną z nami na stałe. Gotujmy zdrowo i smacznie, a unikniemy efektu jojo i zrzucimy zbędne kilogramy. Wprowadźmy zdrowy wysiłek fizyczny parę razy w tygodniu: jak rower, bieganie, długie spacery czy trening na siłowni.

Jak walczyć z nadwagą – Liposukcja Poznań – skuteczne wsparcie odchudzania

Dietę czasem warto wspomóc zabiegami w klinice medycyny estetycznej Poznań, które pozwolą Ci się pozbyć depozytów tłuszczowych czy też dokonać modelowania sylwetki, co jeszcze bardziej zwiększy efekt odchudzania. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się parę rodzajów liposukcji: klasyczna, kawitacyjna, laserowa, liposukcja NIL. Rodzaj liposukcji Poznań jest dobierany do indywidualnych wskazań pacjenta po wizycie i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego.

Wszystkie rodzaje liposukcji gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo. Liposukcja to odsysanie tłuszczu, który odsysa się za pomocą kaniuli. Popularnym rodzajem liposukcji jest liposukcja laserowa, która jest doceniana przez lekarzy i pacjentów ze względu na niskie ryzyko powikłań i nieinwazyjność. Zabieg liposukcji laserowej polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych za sprawą innowacyjnego lasera.

Uwolniony tłuszcz jest częściowo odsysany przez wykwalifikowanego lekarza za pomocą kaniuli, a część jest wchłaniana przez organizm pacjenta. Warto dodać, że liposukcja laserowa prowadzi do obkurczania włókien kolagenowych, co powoduje napięcie tkanki podskórnej i zamykanie naczyń krwionośnych.

Liposukcja w naszej klinice medycyny estetycznej Poznań prowadzi do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki i otłuszczenia różnych partii ciała (boczków, talii, pleców, kolan etc.).

Liposukcja Poznań w gabinecie medycyny estetycznej pozwala poprawić sylwetkę u pacjentów, którym dieta i aktywność fizyczna nie pozwalają na osiągnięcie wymarzonej wagi. Pacjent po liposukcji laserowej lub tradycyjnej może liczyć na osiągnięcie odpowiednich proporcji ciała, odtłuszczenie wybranych partii ciała i doprowadzić do napięcia skóry na brzuchu, udach czy ramionach.

Jak walczyć z nadwagą Poznań

5/5 - (7 votes)