Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak usunąć zmarszczki


Jak usunąć zmarszczki – bez bólu i skutecznie

jak usunąć zmarszczki

Jak usunąć zmarszczki

Zmarszczki są to pierwsze oznaki starzenia, które są powodem kompleksów. Skutecznym sposobem na ich pozbycie się jest zabieg toksyną botulinową lub laserem frakcyjnym. Poznajmy szczegóły tych zabiegów i ich skuteczność, którą potwierdzają tysiące zadowolonych pacjentów.

Zmarszczki – definicja, rodzaje i przyczyny

Zmarszczki to załamanie struktury skóry oraz znajdującego się pod nią „szkieletu”, które tworzą włókna kolagenu i elastyny. Wyróżniamy różne rodzaje zmarszczek. Kurze łapki to zmarszczki zlokalizowane w kącikach oczu. Wyróżniamy także zmarszczki pod oczami i zmarszczki na czole. Inny rodzaj zmarszczek to zmarszczki poprzeczne czoła oraz lwia zmarszczka, znajdująca się pomiędzy brwiami. Wyróżniamy także bruzdy nosowo – wargowe, zmarszczki marionetki czy zmarszczki palacza. Przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata kolagenu w organizmie, który odpowiada za elastyczność skóry.

Zabiegi na zmarszczki

Jak usunąć zmarszczki – Toksyna botulinowa

Botoks to popularny i skuteczny zabieg na redukcję zmarszczek pod oczami czy zmarszczek na czole. Jad kiełbasiany jest neurotoksyną, prowadzącą do blokowania przekaźnictwa między komórką nerwową a mięśniową. Efektem działania botoksu jest rozluźnienie mięśnia mimicznego i redukcja zmarszczek. Zabieg z toksyną botulinową jest bezpieczny, szybki i nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji, utrudniającej powrót do pracy. Rezultaty zabiegu z botoksem pojawiają się od 3 do 14 dni, które utrzymują od 4 do 6 miesięcy. Następnie należy powtórzyć zabieg z toksyną botulinową.

Kwas hialuronowy

Zastrzyki z kwasu hialuronowego są częstą terapią w wypełnianiu zmarszczek na czole. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody w naskórku, co powoduje nadanie elastyczności skórze. Zabieg z kwasem hialuronowym polega na iniekcji w obszar zabiegowy – twarz czy usta. Kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co zapewnia odmłodzenie skóry. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ wykonywany jest przez doświadczonego lekarza. W kwasie hialuronowym nie ma żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie przyczynia się on do wywołania reakcji alergicznych.

Laser frakcyjny na zmarszczki

Laser frakcyjny jest szeroko stosowany na różne dolegliwości i niedoskonałości skóry. Zabieg z udziałem lasera frakcyjnego na zmarszczki pod oczami i w innych partiach ciała także jest skuteczną formą terapii. Urządzenie emituje wąską wiązkę światła, która tworzy kontrolowane uszkodzenia. Powoduje to rozpoczęcie procesu regeneracji i produkcji nowego kolagenu. W efekcie zmarszczki ulegają wypełnieniu, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Laser frakcyjny – przeciwwskazania

Jak usunąć zmarszczki – Mezoterapia bezigłowa

Jest to zabieg odmładzania skóry, polegający na dostarczaniu do głębokich warstw skóry substancji aktywnych. Jest to procedura nieinwazyjna i bezbolesna, która przynosi efekty w postaci redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry i poprawy jej kolorytu. Mezoterapia bezigłowa bazuje na zjawisku elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja opiera się na oddziaływaniu impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, co przekłada się na zwiększenie przepuszczalności skóry.

Elektroforeza jest zjawiskiem fizycznym, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Dzięki tym dwóm zjawiskom, zwiększa ilość i głębokość penetracji podawanych substancji aktywnych, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Jak usunąć zmarszczki Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530