Zabiegi na zmarszczki i nie tylko

Zabiegi na zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki

Proces starzenia się skóry dotyka każdego z nas i jest nieunikniony. Możemy natomiast częściowo go powstrzymać i opóźnić prowadząc m.in. zdrowy tryb życia, nawadniając organizm i pielęgnując odpowiednio skórę. W walce ze zmarszczkami można sobie dodatkowo pomóc korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są najlepsze na zniwelowanie zmarszczek?

Rodzaje zmarszczek

W zależności od przyczyny powstawania mamy różne rodzaje zmarszczek. Zaczynając od zmarszczek mimicznych, które powstają w wyniku powtarzalnych skurczy mięśni twarzy znajdujących się wokół ust, oczu i na czole. Tzw. „kurze łapki” to częsta przypadłość całkiem młodych osób.

Wiadomo, że w pewnym momencie pojawiają się również zmarszczki fizjologiczne, a dzieje się tak dlatego, że z biegiem lat zmniejsza się w naszej skórze ilość fibroblastów, a co za tym idzie kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność, elastyczność i gęstość.

Częsta ekspozycja na słońce i nie stosowanie odpowiednich kremów z filtrami również przyspiesza fotostarzenie się naszej skóry i powstawanie zmarszczek. Dodatkowo spada tempo metabolizmu naszej skóry, spowalniają procesy regeneracji, a podściółka tłuszczowa zanika. To wszystko sprawia, że zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne, ale możemy to zmienić.

Jakie zabiegi są skuteczne na zmarszczki?

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów na zmarszczki mimiczne jest toksyna botulinowa. Po wstrzyknięciu jej podskórnie sprawia, że poprzez blokowanie bodźców z nerwów do mięśni twarzy wygładza i spłyca zmarszczki. 

Mezoterapia igłowa jest również skuteczną metodą przy redukcji zmarszczek. Zabieg wykonuje lekarz, który wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat w głąb skóry. Najczęściej w celu wygładzenia zmarszczek stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym. Jest on substancją naturalnie występującą w organizmie ludzkim, stąd jego wykorzystanie jako wypełniacza zmarszczek jest bardzo bezpieczne i daje od razu widoczne efekty.

Ciekawym rozwiązaniem jest Dermapen czyli urządzenie, które za pomocą specjalnych pulsujących igieł tworzy w skórze mikropory przez które możliwe jest wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Poza wspomnianym już kwasem hialuronowym bardzo dobre efekty w terapii przeciwzmarszczkowej przynosi podanie fibryny lub osocza bogatopłytkowego. Oba przygotowuje się z krwi pacjenta przed zabiegiem, więc są całkowicie naturalnymi i bezpiecznymi preparatami. 

Kolejna grupa zabiegów na zmarszczki to laseroterapia.

Promienie lasera frakcyjnego CO2 docierają do głębokich warstw skóry tworząc mikrouszkodzenia. Taki kontrolowany fototermiczny uraz skóry uruchamia procesy regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny w skórze. Po zabiegu zabiegu laserem frakcyjnym CO2 skóra staje się bardziej napięta, jędrna, młodsza i gładsza.

Przy zabiegu z użyciem frakcyjnego lasera erbowo-yagowego możemy dodatkowo podać substancje aktywne np. kwas hialuronowy czy koktajle mezoterapeutyczne do głębokich warstw skóry.

Urządzenie łączy dwa zabiegi w jednym, a wchłanialność podanych substancji, przez powstałe w wyniku działania lasera mikropory, jest bardzo wysoka, co sprawia, że zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością. Zabieg jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta, a bolesność znikoma. 

Zabiegi na zmarszczki Poznań

5/5 - (7 votes)