Jak schudnąć do lata

Jak schudnąć do lata?

Zbędne kilogramy są szczególnie uciążliwe podczas lata, kiedy bardziej eksponujemy swoje ciało przechadzając się po plaży czy relaksując na basenie. Idealnym sposobem na pozbycie się dodatkowych kilogramów jest wizyta u dietetyka lub skorzystanie z liposukcji w klinice medycyny estetycznej Poznań.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u dietetyka?

Podczas pierwszej wizyty u dietetyka, ekspert dokona analizy nawyków żywieniowych, przyjrzy się historii chorób i pomoże zaplanować zdrową dietę, która pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów przed latem. Czasem dietetyk Poznań prosi o pokazanie wyników badań i dokonuje opracowania indywidualnej diety, dopasowanej do celu, stanu zdrowia i potrzeb pacjenta.

Często dietetyk zaleca okazanie dziennika żywieniowego, zawierającego szczegóły spożywanych posiłków z ostatnich paru dni. Dietetyk Poznań podczas wywiadu zadaje dużo pytań na temat jadłospisu, trybu życia, aktywności sportowej i pory wstawania oraz kładzenia się spać. Podczas pierwszej wizyty wykonuje się pomiary antropometryczne, badające stan zawartości tłuszczu, ilości wody i białka w organizmie czy stanu mięśni.

Dokonuje się pomiaru wagi oraz obwodu talii, co sprawi, że będzie można łatwiej dokonywać monitorowania efektów diety. Następnie dietetyk Poznań dobiera szczegółową zdrową dietę, która uwzględnia preferencje żywieniowe (np. niejedzenie mięsa lub alergie na wybrane produkty). Przygotowany przez dietetyka jadłospis obejmuje kilkanaście dni, a po upływie tego czasu, następuje wizyta kontrolna. 

Jak schudnąć do lata? – Zalety liposukcji

Liposukcja to dobry i sprawdzony sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, kiedy zależy nam na poprawieniu własnej sylwetki przed nadejściem lata. Zabieg liposukcji podbródka lub innej partii ciała odbywa się w klinice medycyny estetycznej i polega na chirurgicznym odsysaniu tłuszczu, prowadząc do modelowania sylwetki.

Ile można schudnąć po liposukcji?

Podczas jednego zabiegu liposukcji ultradźwiękowej czy innego jej rodzaju, można odessać do 4 litrów tłuszczu. Zabieg liposukcji podbródka lub brzucha może trwać od 1 do 5 godzin, co zależne jest od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Lekarz po aplikacji znieczulenia wprowadza kaniulę pod skórę, która służy do precyzyjnego rozbijania tkanki tłuszczowej. Następnym etapem zabiegu jest odsysanie komórek.

Jak schudnąć do lata?

Pacjent po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej w klinice medycyny estetycznej Poznań ma obrzęk, dlatego zaleca się noszenie specjalnie dopasowanego ubrania uciskowego w okresie od 2 do 4 tygodni od procedury medycznej. W ciągu jednego dnia od zabiegu pacjenci mogą wrócić do codziennej aktywności.

Jedynym dyskomfortem po zabiegu są siniaki czy obrzęki, które mogą wywoływać drobny ból – wówczas zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych. Liposukcja jest zabiegiem dedykowanym kobietom i mężczyznom w wieku 25-50 lat, którzy nie mogą poradzić sobie z nadwagą mimo stosowania diety i wysiłku fizycznego. Obszary, które najczęściej poddawane są liposukcji to: brzuch, uda, plecy, klatka piersiowa, talia, boki, chomiki, szyja, ramiona, kolana. 

Jak schudnąć do lata?

5/5 - (7 votes)