Czym się zajmuje chirurgia estetyczna?

toksyna-botulinowa, Czym się zajmuje chirurgia estetyczna?, wypełniacze

Czym się zajmuje chirurgia estetyczna?

Chirurgia estetyczna to odpowiedź na upływający czas, zabiegi dedykowane tym kobietom i mężczyznom, dla których wygląd zewnętrzny stanowi wizytówkę. Dziś nie ma części ciała człowieka, której nie można byłoby zmienić, ulepszyć, poprawić.

Wszystko zależy od oczekiwań oraz naszych potrzeb. Chirurgia estetyczna to ogromna dziedzina, w ramach której znajdziemy zarówno mało inwazyjne zabiegi na powierzchni skóry, jak i bardziej zaawansowane operacje plastyczne.

Jeżeli chcemy poprawić własną urodę warto zacząć od zabiegów mniej inwazyjnych, które przynoszą doskonałe efekty. To przede wszystkim zabiegi kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, a także mezoterapia igłowa.

Celem tych zabiegów jest przywrócenie skórze młodego, świeżego wyglądu bez konieczności użycia skalpela. Każda z tych procedur stosowana jest od lat zarówno w kosmetologii, jak i dermatologii estetycznej.

Chirurgia estetyczna to zabiegi chirurgiczne  poprawiające wygląd, po których rekonwalescencja trwa krótko. Efekty zabiegów widoczne są bardzo szybko, natomiast w krótkim czasie można wrócić do normalnych aktywności życiowych.

Czym się zajmuje chirurgia estetyczna? – poprawa nie tylko wyglądu

korekcja nosa

korekcja nosa

Czym się zajmuje chirurgia estetyczna?

Zabiegi wykonywane przez chirurga estetycznego mają nie tylko poprawić wygląd pacjenta ale także komfort jego życia. Przywrócić naturalny stan prezencji oraz funkcji życiowych

Chirurgia estetyczna zajmuje się poprawianiem wyglądu, który pogorszył się na skutek procesów starzenia.

W trakcie zabiegu chirurg estetyczny dba o efekt wizualny wykonywanej procedury medycznej, dbając jednocześnie o zachowanie właściwych proporcji oraz o zachowanie prawidłowych funkcji tkanek czy całych narządów.

Chirurg estetyczny wykonuje różne zabiegi od prostych – usunięcie włókniaka czy kaszaka po bardziej skomplikowane.

Chirurgiczne usunięcie zmiany w skórze lub w tkance podskórnej jest czasami konieczne ze względu na konieczność wykonania badania histopatologicznego (np. znamiona barwnikowe), wielkości zmiany (np. kaszak) lub trudnej okolicy.

Wycinając prostą zmianę chirurg estetyczny będzie dbał o minimalizację blizny oraz o jak najlepsze gojenie. Pozostawiając jednocześnie w centrum uwagi elementy fizjologiczne i czynnościowe – np. naturalna mimika.

Chirurgia estetyczna wraz z dermatologią estetyczną są specjalnościami związanymi z medycyną estetyczną.

Przeczytaj także:

Cellulit na udach

Mezoterapia skóry głowy

Liposukcja kawitacyjna

Jak poprawić figurę

Jak podnieść opadającą powiekę

5/5 - (1 vote)