Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Operacje plastyczne


Operacje plastyczne nie tylko dla poprawy urody

operacje plastyczne

Operacje plastyczne

Operacje plastyczne to bardzo popularne zabiegi medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych z nich należą : powiększanie biustu i korekcja nosa.

W naszej klinice medycyny estetycznej coraz więcej pacjentów decyduje się na operacje plastyczne. Powodem tego jest chęć poprawy wyglądu, odmłodzenia czy redukcji niedoskonałości.

Według raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych 18 milionów osób poddało się zabiegom chirurgicznym z zakresu operacji plastycznych.

Decydując się na operację plastyczną twarzy np. korektę nosa czy też inne partii ciała np. powiększanie biustu, powinniśmy udać się do najlepszego i doświadczonego specjalisty – lekarza medycyny estetycznej. Daje to gwarancję prawidłowego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu i pomyślnego przeprowadzenia go.

Najczęściej wykonywane zabiegi w naszym gabinecie to:

plastyka powiek górnych

liposukcja brzucha i boczków

Powiększanie piersi

Zabieg polega na zmianie objętości piersi i korekcji ich kształtu. Kobiety decydują się na zabieg powiększenia piersi z powodów estetycznych – po prostu chcą mieć większe piersi i czuć się bardziej dowartościowane lub bardziej podobać się partnerowi lub mężowi. Operacje plastyczne powiększania biustu wykonuje się także z pobudek medycznych – przeprowadza się je po amputacji lub w przypadku anomalii budowy piersi.

Jak wygląda zabieg powiększenia piersi w gabinecie medycyny estetycznej?  Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest po wcześniejszym zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu. Najpopularniejszą formą zabiegu jest wszczepienie implantów z solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Innym sposobem jest przeszczep tkanki tłuszczowej do tkanek gruczołu piersiowego.

Wówczas tkankę tłuszczową pobiera się z ud, brzucha czy pośladków. Kobiety decydują się na zabieg z powodu chęci zmiany proporcji i rozmiaru piersi, w wyniku mastektomii, wad wrodzonych czy konieczności zmiany protez po wcześniejszych zabiegach.

Korekcja nosa

Drugim co do popularności zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej i operacji plastycznej jest zabieg korekcji nosa. Kobiety lub mężczyźni często nie akceptują kształtu swojego nosa, co jest źródłem wielu kompleksów. W przypadku, gdy nos jest krzywy, garbaty czy zbyt szeroki można wykonać zabieg korekcji nosa.

Wykonuje się różne rodzaje zabiegu operacji plastycznych twarzy i korekty nosa – poprawki estetyczne z prostowaniem przegrody nosa lub sama korekcja – wszystko zależy od indywidualnych wskazań pacjenta. Często u pacjenta występuje niedrożność nosa i problemy z oddychaniem.

Operacje plastyczne nosa czy korektę nosa wykonywane są zwykle w znieczuleniu ogólnym. Operuje się metodą zamkniętą i otwartą. Metoda otwarta polega na cięciu nie tylko w przewodach nosowych, ale i na słupku nosa. Skóra jest odwarstwiana od konstrukcji chrzęstno-kostnej i następnie modeluje się nos.

Po zabieg operacji plastycznych nosa występuje obrzęk, może występować ból nosa oraz głowy. Gips zdejmuje się po 8-10 dniach i negatywne objawy powinny wówczas ustąpić. Okres regeneracji nosa trwa do 12 miesięcy. Po zabiegu 6 miesięcy po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna.

Operacje plastyczne Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530