Jak podnieść opadającą powiekę

Jak podnieść opadającą powiekę?

Jak pozbyć się problemu opadającej powieki, która jest spowodowana starzeniem się i utratą kolagenu? Z pomocą przychodzą: plastyka powiek, laser frakcyjny, osocze bogatopłytkowe czy nici Aptos.

Na czym polega problem opadającej powieki?

Opadająca powieka jest powiązana z procesem starzenia się skóry, która z wiekiem staje się wiotka z powodu utraty kolagenu. Jest to problem, który powoduje dyskomfort u pacjenta z powodu nieestetycznego wyglądu.

Opadająca powieka może dotykać jednej lub obu powiek, a cechą charakterystyczną tej przypadłości jest dłuższy fałd górnej powieki w stosunku do dolnej. Ta przypadłość może mieć także konsekwencje medyczne takie jak: utrudnianie widzenia. Efektem tego schorzenia jest wrażenie ciągłego mrużenia oczu u pacjentów. 

Jakie są przyczyny opadającej powieki?

Opadająca powieka może być wywołana przez zaburzenia w rozwoju mięśni odpowiedzialnych za uniesienie powieki. Przyczyną może być nadmiar skóry na powiece czy jej nieprawidłowe unerwienie. Opadająca powieka może być konsekwencją cukrzycy. Najczęstszą przyczyną jest jednak starzenie się organizmu.  

Jak podnieść opadającą powiekę? – Plastyka powiek

Plastyka powiek nazywana inaczej blepharoplastyką to zabieg chirurgiczny który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Plastyka powiek polega ona na wykonaniu nacięć na powiece i usunięciu nadmiaru tłuszczu. Na końcu chirurg dokonuje zszycia powiek cienką nitką.

Zabieg blefaroplastyki wykonuje się po zakwalifikowaniu pacjenta po zabiegu i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Po zabiegu blefaroplastyki powiek należy spać na wznak, unikać nadwyrężania wzroku i nie można nakładać makijażu do momentu zdjęcia szwów. Po zabiegu blefaroplastyki powiek należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, a przez rok odradza się opalania twarzy.

Laseroterapia

Laser erbowo-yagowy to opadająca powieka zabieg, który jest bardzo precyzyjny. Wykorzystuje emisję fal elektromagnetycznych o takiej długości częstotliwości, która pozwala na penetrację w obrębie wody, oddziałując na wszystkie tkanki. Laser erbowo-yagowy powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, podgrzewając skórę i uszkadzając ją, czego efektem jest zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

W efekcie zabiegu laserem erbowo-yagowym opadająca powieka jest zredukowana, a stara tkanka zastępowana nową. Skóra staje się wówczas bardziej napięta.

Inny laser wykorzystywany do usuwania opadającej powieki to laser frakcyjny CO2. Opadająca powieka zabieg laserem frakcyjnym CO2 powoduje zniwelowanie opadającej powieki i nadanie skórze naprężenia i jędrności. Zabieg odbywa się po kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Lekarz przeprowadza go w znieczuleniu miejscowym, kierując wiązkę lasera w obszar zabiegowy.

Działanie lasera frakcyjnego polega na tworzeniu mikroskopijnych otworów w skórze i odparowaniu tkanki. Pomiędzy miejscami powstania otworów pozostaje nieuszkodzona, zdrowa tkanka, która rozpoczyna proces gojenia. Podczas zabiegu laserem frakcyjnym CO2 następuje remodeling kolagenu i regeneracja skóry. 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskany z krwi własnej pacjenta, który ma szereg pozytywnych właściwości dla zdrowia. Dzięki zawartości aktywnych płytek krwi w osoczu następuje regeneracja komórek. W efekcie osocze bogatopłytkowe prowadzi do namnażania i dojrzewania komórek naskórka, pobudzając syntezę DNA i poprawiając mikrokrążenie i stymulując fibroblasty. Pacjent poddany serii zabiegów może liczyć na odmłodzenie i poprawę gęstości oraz naprężenia skóry.

Jak podnieść opadającą powiekę? – Nici Aptos

Inną metodą pozbycia się opadającej powieki jest użycie nici Aptos. Nici liftingujące prowadzą do nieinwazyjnego liftingu powieki, a zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Nici Aptos są stworzone z materiałów rozpuszczalnych, które degradują się do roku.

Nici Aptos to nici zintegrowane z igłą, które umieszcza się w skórze. Ich zaletą jest stymulacja produkcji kwasu hialuronowego w skórze, który jest odpowiedzialny za utrzymanie sprężystej skory i młodego wyglądu. Zabieg odbywa się przy użyciu kremu znieczulającego dla zwiększenia komfortu pacjenta. Ten zabieg jest szczególnie rekomendowany do plastyki powiek dolnych czy górnych.

5/5 - (7 votes)