Liposukcja kawitacyjna

liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna usuwa lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej

Liposukcja kawitacyjna jest małoinwazyjnym rodzajem liposukcji, który prowadzi do wyszczuplania, redukcji depozytów tłuszczowych i usuwania cellulitu czy też pozbycia się rozstępów. Z artykułu dowiemy się, jak wygląda zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, jakie są wskazania i efekty liposukcji.

Co to jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja to skuteczna metoda odsysania tłuszczu. Jednym z jej rodzajów jest liposukcja kawitacyjna, która polega na innowacyjnej metodzie wykorzystania ultradźwięków o niskiej częstotliwości (40 kHz). Zjawisko kawitacji polega na kontrolowanym wywołaniu drgań (ultradźwięków) w tkance tłuszczowej, która ulega rozbiciu i zostaje wydalona z organizmu przez wątrobę jako efekt przemiany materii, dodatkowo zabieg wywołuje pobudzenie krążenia krwi lokalnie w miejscu zabiegu.

Liposukcja kawitacyjna brzucha prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych tłuszczu i modelowania sylwetki oraz poprawy elastyczności skóry.  Jest to nieinwazyjna metoda odsysania tłuszczu.

Wskazania do liposukcji kawitacyjnej

Zabieg liposukcji kawitacyjnej wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest pożądany u pacjentów chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pleców, ud. Wskazaniem do zabiegu jest modelowanie sylwetki, wyszczuplanie i chęć usunięcia cellulitu.

Liposukcja kawitacyjna nie jest metodą odchudzania czy leczenia otyłości, za to jest zabiegiem prowadzącym do modelowania sylwetki, wyszczuplania i usuwania tłuszczu oraz poprawy jędrności skóry.

Liposukcja ultradźwiękowa jest zalecana do:

  • odsysania brzucha i boczków
  • odsysania lipomastii / ginekomastii
  • leczenia cellulitu

Przeciwwskazania

Każdy zabieg w klinice medycyny estetycznej wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, który dokonuje kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Niestety nie każdy może skorzystać ze skuteczności liposukcji kawitacyjnej brzucha.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: ciąża i laktacja, problemy z nadciśnieniem tętniczym, aktywne nowotwory, niewydolność krążenia, aktywna gruźlica płuc.

Z zabiegu nie mogą skorzystać pacjenci z miażdżycą, zmianami żylno-chłonnymi, przerwaną ciągłością naskórka czy implantami metalowymi w obszarze zabiegowym.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: osteoporoza, cukrzyca, choroby wątroby, epilepsja czy stwardnienie rozsiane. Zabiegu nie można wykonywać u pacjentek podczas menstruacji.

Przebieg zabiegu liposukcji kawitacyjnej Poznań

Po wykluczeniu przeciwwskazań i dopuszczeniu pacjenta do zabiegu, można rozpocząć procedurę. Lekarz wprowadza w obszar zabiegowy sondę, która jest odpowiedzialna za emisję ultradźwięków – kawitację.

Dzięki temu komórki tłuszczowe są uruchamiane i odseparowywane od pozostałych, a następnie tkanka tłuszczowa jest zamieniana w emulsję (komórki tłuszczowe pływają luźno w płynie znieczulającym. Kolejnym etapem jest ich odsysanie. Odessany materiał można wykorzystać do przeszczepu tłuszczu (lipotransfer), który wykonuje się m.in. do wypełniania policzków, biustu czy ust.

Zabieg liposukcji kawitacyjnej Poznań polega na przykładaniu głowicy w obszar zabiegowy, która emituje ultradźwięki. Procedura jest nieinwazyjna i nie wymaga użycia skalpela, a pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu.

Działanie fal ultradźwiękowych prowadzi do podgrzania tkanek, co przyczynia się do poprawy jędrności i napięcia skóry.

Zabieg trwa od 120 – 180 minut (w zależności od wielkości obszaru zabiegowego). Następnego dnia po procedurze pacjent może wrócić do aktywności zawodowej czy życia towarzyskiego.

Po liposukcji kawitacyjnej pacjent musi nosić uciskowe ubranie, korzystać z drenaży limfatycznych i stosować się do zaleceń lekarza.

Liposukcja kawitacyjna efekty

Pierwsze efekty liposukcji kawitacyjnej są widoczne od razu po przeprowadzeniu procedury. Na pełne efekty należy poczekać od 1 do 3 miesięcy, kiedy to tkanka tłuszczowa zostanie usunięta z organizmu oraz dokona się przebudowa skóry, nadając jej pożądanej jędrności.

Liposukcja kawitacyjna efekty to także: modelowanie ciała, rzeźbienie sylwetki i pozbycie się nadmiaru tłuszczu na udach, brzuchu czy ramionach.

Liposukcja kawitacyjna nie jest metodą odchudzania ani leczenia otyłości. Pacjent może liczyć na zmniejszenie obwodów ciała i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała.

Zaletą liposukcji kawitacyjnej jest odżywienie i uelastycznienie skóry, modelowanie ciała, redukcja cellulitu, usunięcie blizn i rozstępów, przyspieszenie metabolizmu i stymulacja drenażu limfatycznego (przeciwdziałanie obrzękom).

Liposukcja kawitacyjna Poznań

5/5 - (7 votes)