Jak walczyć z cellulitem? Metody

Jak walczyć z cellulitem?

Tryb życia i niesprzyjające warunki środowiskowe sprawiają, że coraz więcej kobiet boryka się z problemem cellulitu. Choć nie jest on niebezpieczny dla zdrowia, to jednak nieestetyczne zgrubienia na skórze znacznie obniżają komfort życia, mogą nawet psuć przyjemność z bliskich kontaktów z partnerem.

Na szczęście z cellulitem można skutecznie walczyć – trzeba tylko rozpoznać przeciwnika i wybrać odpowiednią taktykę.

Rodzaje cellulitu

Mitem jest, że problem cellulitu dotyczy wyłącznie kobiet otyłych. W rzeczywistości mogą się z nim zmagać nawet bardzo szczupłe panie, a także osoby, które szybko przybrały lub straciły na wadze. Oczywiście na cellulit mogą cierpieć również mężczyźni.

Cellulit wodny wynika z nieprawidłowego przepływu krwi i limfy. Woda zostaje zatrzymana w warstwie podskórnej, powodując zagęszczenie komórek tłuszczowych. Powstające w ten sposób zgrubienia mają strukturę skórki pomarańczy. Cellulit wodny ma najczęściej podłoże hormonalne – pojawia się w okresie dojrzewania, ciąży, ale także jako efekt uboczny pewnych schorzeń oraz konsekwencja pracy siedzącej.

Cellulit lipidowy lub tłuszczowy to z kolei częsta bolączka osób z nadwagą. Zaburzony jest rozpad tłuszczów i kwasów tłuszczowych. Komórki pęcznieją, powodując nieestetyczne wybrzuszenia a dodatkowo niewielki ból. Tego rodzaju cellulitu możemy się też nabawić stosując drastyczne kuracje odchudzające oparte na odwadnianiu organizmu.

Możesz bardzo łatwo sprawdzić, z jakim rodzajem cellulitu masz do czynienia. W tym celu weź w palce i ściśnij skórę pod pośladkami. Jeżeli zrobi się ona biała a palce zagłębią się w niej bez problemu, masz do czynienia z cellulitem wodnym. Jeśli na powierzchni pojawią się jasne grudki i poczujesz ból – jest to cellulit tłuszczowy.

Cellulit – etapy rozwoju

Podobnie jak w przypadku innych schorzeń, im wcześniej zajmiemy się cellulitem, tym łatwiej i szybciej się go pozbędziemy. W rozwoju tej przypadłości wyróżniamy cztery stadia:

Stadium I: jest widoczny tylko podczas ściskania skóry, głównie na pośladkach, udach i biodrach.

Stadium II: jest delikatnie widoczny gołym okiem a po ściśnięciu skóra wyraźnie przypomina powierzchnię pomarańczy.

Stadium III: jest wyraźnie widoczny na skórze, która po ściśnięciu eksponuje duże jasne grudki.

Stadium IV: może być widoczny nawet pod bardziej dopasowanym ubraniem, grudki są duże i bolesne.

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulitu można się pozbyć. Metoda na usuwanie cellulitu wynika ze stadium jego zaawansowania. W stadium I i II wystarczy zwiększona aktywność fizyczna, dieta z uwzględnieniem nawadniania, masaże oraz kosmetyki rozszerzające naczynia krwionośne.

W stadium III i IV konieczna będzie interwencja specjalisty. Wybierz lekarza, a nie kosmetyczkę. W gabinecie medycyny estetycznej znajduje się specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na skuteczne i szybkie pozbycie się problemu. Będziesz również mogła liczyć na fachową pomoc w doborze spośród kilku metod usuwania cellulitu pod twoje indywidualne potrzeby.

Jak walczyć z cellulitem?

Oceń nas