Jak trwała jest depilacja laserowa

Jak trwała jest depilacja laserowa, depilacja laserem

Jak trwała jest depilacja laserowa – depilacja laserem?

Czy myśleliście o laserowej depilacji owłosienia? Aby cieszyć się pięknym i gładkim ciałem trzeba wykonać serię zabiegów, w odstępach kilkutygodniowych. Czy zabieg boli i czy włosy po nim odrastają? To najczęściej pojawiające się pytania, które nurtują wiele osób zainteresowanych zabiegiem laserowej depilacji. Depilacja laserem jest najskuteczniejszym sposobem pozbycia się zbędnego owłosienia.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Depilacja laserowa jest jak najbardziej trwałą depilacją, gdyż promienie lasera działają bezpośrednio na cebulkę włosa, niszcząc ją raz na zawsze. Oczywiście, aby osiągnąć rezultaty w postaci braku odrastających włosów, wymagana jest seria zabiegów depilacji laserem. Przy kolejnych wizytach włosków będzie coraz mniej, gdyż wypadają pod wpływem działania terapii laserem.

Laser każdorazowo niszczy cebulki włosów, które są w aktywnej fazie wzrostu. Nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, dlatego potrzebne są kolejne zabiegi w regularnych odstępach, aby uchwycić aktywną fazę wzrostu wszystkich włosów, których chcemy się pozbyć. Depilacja laserem taki efekt może uzyskać poddając się od 4 do 8 zabiegów w odstępach co 4-8 tygodni.

Kto może laserowo usunąć włosy?

Najskuteczniejsze zabiegi laserowej depilacji włosów wykonuje się depilację laserem diodowym. Jest to nowoczesne urządzenie skuteczne w usuwaniu włosów o różnej kolorystyce, w niektórych przypadkach nawet jasnych i rudych, a także u osób o różnej karnacji. Zabieg depilacji laserem trwa od kilku do kilkunastu minut, a dzięki nowoczesnej technologii, specjalnym głowicom i systemom chłodzenia jest praktycznie bezbolesny.

Czy laserowe usuwanie włosów boli i czy jest bezpieczne?

Wielu pacjentów zadaje pytanie, czy zabieg boli. Odpowiedź jest w miarę jednoznaczna. Nie boli, gdyż nowoczesne lasery równomiernie rozprowadzają temperaturę bez ryzyka poparzenia i dodatkowo mają wbudowane specjalne systemy chłodzące.

Głowica lasera utrzymuje stały poziom chłodzenia, a pacjent może odczuwać oczywiście lekki dyskomfort, ale jest to uzależnione zazwyczaj od depilowanych obszarów.

Laserowa depilacja jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, ponieważ działa powierzchniowo. Wiązka promieniowania niszczy bezpowrotnie cebulkę włosową, ale jednocześnie nie uszkadza ani skóry, ani innych narządów znajdujących się w pobliżu.

Czy są jakieś przeciwwskazania do laserowej depilacji włosów?

Tak, głównymi czynnikami które są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserem są: świeża opalenizna, choroby skóry jak bielactwo oraz wszelkie zmiany wirusowe lub bakteryjne w miejscu przewidzianym do terapii, a także aktywne nowotwory, stosowanie leków i ziół światłouczulających, ciąża oraz laktacja.

Za każdym razem przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, na podstawie którego kwalifikuje go do zabiegu depilacji laserem.

Jak trwała jest depilacja laserowa Poznań

5/5 - (7 votes)