Jak przygotować cerę na lato?

Jak przygotować cerę na lato?

Lato wiąże się z dużą ekspozycją na słońce i koniecznością utrzymania perfekcyjnego wyglądu przez cały czas. Zobaczmy jak perfekcyjnie przygotować naszą cerę do lata z wykorzystaniem domowych peelingów i zabiegów medycyny estetycznej.

Domowe sposoby na przygotowanie skóry do lata

Aby przygotować skórę do lata, warto sięgnąć po domowe zabiegi pielęgnacyjne z udziałem domowych kosmetyków. Mamy wiele sposobów na przygotowanie domowych kosmetyków, które pomogą nam przygotować cerę do lata. Pierwszym z nich jest domowy peeling z miodem. Do przygotowania domowego peelingu z miodem potrzebujemy cukier, miód i odrobinę oliwy z oliwek. Cukier ma korzystne właściwości dla skóry – złuszcza naskórek i oczyszcza zatkane pory.

O antybakteryjnych właściwościach miodu wiedziano już w Starożytności. Miód obecny w domowym peelingu z miodem będzie mieć działanie łagodzące. Z kolei domowy peeling kawowy będzie idealnym orężem w walce z cellulitem, który pozwoli nadać piękny kształt naszym pośladkom czy udom. Do domowego peelingu należy dodać cynamon, 10 łyżek kawy, miód, wodę z odrobiną olejku. Peeling będzie miał działanie ujędrniające i rozgrzewające.

Przed latem warto przygotować skórę naszych rąk. Przygotowując domowy peeling do rąk na bazie cukru, oliwy z oliwek i soku z cytryny zapewnimy swojej skórze dłoni wygładzenie i nawilżenie. Peeling wystarczy nałożyć na dłonie i pocierać przez parę minut. Po wykonaniu takiego domowego zabiegu pielęgnacyjnego nadamy swoim dłoniom skuteczny efekt nawilżenia.

Zabiegi medycyny estetycznej, które będą idealna przed latem

Zabieg z kolagenem naturalnym wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej ma korzystny wpływ na pozbycie się zmarszczek mimicznych i ich skuteczne wygładzenie. Kolagen znany jest ze swoich zbawiennych właściwości i dlatego często wykorzystuje się go w medycynie estetycznej podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Stosuje się go także wokół ust i na czoło. Działanie zabiegu z kolagenem naturalnym polega na złuszczeniu martwego naskórka.

Efektem zabiegu z kolagenem jest nawilżenie skóry i poprawa jej jakości. Jednym z rekomendowanych zabiegów medycyny estetycznej oprócz kolagenu będzie Linerase, który wykorzystuje atelokolagen. Jest to naturalnie inny kolagen niż ten występujący w kosmetykach. Zabieg polega na przeprowadzeniu znieczulenia miejscowego za pomocą kremu znieczulającego i przypomina mezoterapię. Zabieg cechuje się jednak mniejszą ilością nakłuć i głębszym podaniem roztworu. Zabieg stosuje się do skóry twarzy, szyi i dekoltu czy też dłoni. Zapewni nam świetne odświeżenie skóry po zimie i nada jej blasku przed latem. 

Warto skorzystać z mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu specjalnych substancji aktywnych przy pomocy nakłuć. Gabinet medycyny estetycznej podczas  mezoterapii igłowej stosuje kwas hialuronowy lub mieszankę kwasu z witaminami, aminokwasami i antyoksydantami. Efektem działania mezoterapii igłowej jest doskonałe nawilżenie skóry, redukcja zmarszczek czy przeciwdziałanie objawom starzenia. Rekomenduje się przeprowadzenie tego zabiegu max. 3 tygodnie przed wakacjami. 

Mikrodermabrazja (mikropeeling kontrolowany) przeprowadzana w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej to kolejny absolutny „must have”, który powinniśmy wykonać przed dobrym nadejściem lata. Na czym polega mikrodermabrazja?  Wykorzystuje się do niej strumień mikrokryształków, które doprowadzają do ścierania się naskórka. Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest poprawa funkcjonowania skóry i eliminacje jej defektów. Ścieranie górnych warstw naskórka doprowadza do pobudzania podziałów komórkowych w obrębie podstawnej warstwie naskórka. 

Przed latem warto zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne z udziałem probiotyków lub  na zabiegi odbudowujące barierę hydrolipidową. Wykonywane są zazwyczaj manualnie z wykorzystaniem substancji aktywnych za pomocą masażu twarzy. Ich celem jest łagodzenie stanów zapalnych oraz odżywienie i nawilżenie skóry. Są dedykowane dla wszystkich rodzajów skóry.  

Przed latem warto też pozbyć się problemu jakim są hemoroidy.

Jak przygotować cerę na lato Poznań

Zobacz także:

plastyka powiek, plastyka powiek poznań

Plastyka powiek

5/5 - (1 vote)