Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare


Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare jest bardzo ważnym elementem diagnostyki przed rozpoczęciem zabiegów z medycyny estetycznej

Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Data aktualizacji: 2022-06-17 21:40:54

Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare

Każdy z nas chciałby wyglądać pięknie i młodo niezależnie od płci oraz wieku. Nie każdy natomiast może sobie pozwolić na to, żeby na co dzień przestrzegać odpowiedniej diety i dbać o regularną aktywność fizyczną. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Wszechobecny w dzisiejszych czasach pęd za pracą, karierą i pieniądzem z jednej strony, z drugiej zaś istnienie medycznych ograniczeń.

Konieczność stosowania odpowiednich diet eliminacyjnych, dopasowanych do różnych schorzeń (np. dieta cukrzycowa, nerkowa, wątrobowa, itd.) powoduje niejednokrotnie brak możliwości pełnego prawidłowego zbilansowania składników pokarmowych.

Schorzenia kardiologiczne w tym nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca, w których wskazane jest ograniczenie podaży płynów z uwagi na ryzyko przewodnienia i jego następstw (obrzęki obwodowe, a nawet w skrajnych przypadkach obrzęk płuc), ograniczają dostarczanie odpowiednich ilości wody.

Wiele schorzeń (m. in. choroby układu sercowo-naczyniowego, niektóre choroby neurologiczne i ortopedyczne) mogą być przeciwwskazaniami do regularnej intensywnej aktywności fizycznej.

Czy to oznacza, że piękny wygląd i długotrwała młodość są osiągalne tylko dla niektórych?
A co z pozostałymi?

W dzisiejszych czasach naprzeciw potrzebom ludzkim w zakresie młodego i atrakcyjnego wyglądu wychodzi medycyna estetyczna. Pojęcie obecnie bardzo modne. Praktycznie na każdym kroku, każdego dnia widzimy mnóstwo reklam, ogłoszeń zakładów proponujących przeróżne usługi przez nią oferowane. Ale czym ona tak naprawdę jest? Na czym polega jej fenomen?

Medycyna estetyczna jest to dziedzina zajmująca się dbaniem o estetykę wyglądu.

W zakres jej kompetencji wchodzą działania i zabiegi przeprowadzane przez lekarza z ważnym prawem wykonywania zawodu. Jako, że nie jest to odrębna specjalizacja, może ją uprawiać praktycznie każdy medyk niezależnie od specjalności, pod warunkiem odbycia stosownych przeszkoleń. Zakres jej działań opiera się na dwóch głównych nurtach. Pierwszym z nich jest szeroko pojęta profilaktyka starzenia się.

Wpisują się w nią wszystkie zabiegi mające na celu zachowanie młodego wyglądu, a więc wszelkie działania poprawiające jędrność i funkcjonowanie skóry, zachowujące jej świeżość na długi czas, a także dążące do likwidacji zmarszczek. Druga gałąź tej dziedziny medycyny obejmuje zabiegi mające na celu usuwanie różnego rodzaju niedoskonałości.

Znajdują się tutaj więc wszelkiego rodzaju działania, które opierają się np. na modelowaniu sylwetki, usuwanie różnorodnych niedoskonałości skóry – brodawek, przebarwień, itp. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna opiera się na małoinwazyjnych zabiegach, które zazwyczaj nie wymagają konieczności znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji.

Najczęściej pacjent od razu, oczywiście z zastosowaniem się do ścisłych zaleceń, może wrócić do domu i codziennej aktywności. Są to zabiegi znacznie mniej obciążające, wiążące się z istotnie mniejszą ingerencją w organizm ludzki, praktycznie nie niosące ze sobą ryzyka powikłań czy przetrwałych blizn.

Medycyna estetyczna zastosowana umiejętnie i odpowiednio wcześnie pozwala często na uniknięcie konieczności zastosowania klasycznej chirurgii plastycznej. Między innymi dzięki temu staje się coraz popularniejsza i coraz więcej ludzi korzysta z jej dobrodziejstw.

Czym jest i na czym polega fenomen urządzenia 3D LifeViz Infinity?

3D LifeViz Infinity to technologia umożliwiająca analizę skóry 3D. Jest to jedyne obecne aktualnie na rynku przenośne urządzenie umożliwiające wykonywanie trójwymiarowych zdjęć twarzy oraz całego ciała. Składa się z lekkiego aparatu w kompaktowym rozmiarze, w połączeniu z pakietem oprogramowania komputerowego. Daje ono możliwość pełnego obrazowania całego ciała w ujęciu 360 stopni.

Dzięki dużemu i głębokiemu polu widzenia, oraz optyce o najwyższym stopniu wydajności, urządzenie pozwala na uzyskanie obrazów o bardzo wysokiej jakości. Wykonanie zdjęć urządzeniem 3D LifeViz Inifinity umożliwia pacjentowi dokładny wgląd we wszystkie defekty estetyczne obecne na całym ciele, co pozwala zoptymalizować i zindywidualizować terapię poprzez dobranie zabiegów, które w sposób najbardziej efektywny wyeliminują zestaw mankamentów urody prezentowanych przez pacjenta.

Analiza skóry i obrazowanie 3D jak wygląda

Ponadto, urządzenie wyposażone jest w specjalne celowane symulacje takie jak na przykład 3D Face, Body Shaper, czy Breast Shaper, które dodatkowo zwiększają optymalizację doboru zabiegów skupiając się na konkretnych okolicach ciała. Przykładowo, znajduje ono zastosowanie w planowaniu zabiegu powiększania piersi, poprzez określanie i dobór odpowiednich implantów zarówno w zakresie ich rodzaju jak i rozmiaru, z symulacją ukazującą spodziewany efekt osiągnięty po zabiegu.

Dzięki temu pacjentka jeszcze przed operacją ma możliwość zobaczyć dokładnie, jak jej piersi będą wyglądać po przeprowadzeniu procedurze. Analiza skóry i planowanie 3D umożliwia również przewidywać efekty innych zabiegów takich jak na przykład liposukcja, lipofilling, fale RF, laseroterapia, czy zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków.

Jest to urządzenie tak zwane all in one umożliwiające wielopłaszczyznowe planowanie wielu zabiegów przy pomocy jednego urządzenia. Urządzenie nie wymaga specjalnego pomieszczenia ani oświetlenia do wykonywania powtarzalnych zdjęć. Wyposażone jest w lampę błyskową o podwójnym błysku, co eliminuje ryzyko powstawania artefaktów oraz umożliwia wykonywanie zdjęć najwyższej jakości z dowolnej odległości.

Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530