Zabieg z osocza na twarz odmładza

Zabieg z osocza na twarz

Poznajmy korzyści zabiegu osoczem bogatopłytkowym na twarz, który pozwala m.in. na redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry i wyraźne odmłodzenie twarzy.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to autologiczny preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjenta, posiadający płytki krwi i czynniki wzrostu. Jak się go pozyskuje? Od pacjenta pobiera się krew w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, którą obrabia się w wirówce. Po przygotowaniu otrzymuje się specjalny preparat, który ma dobroczynny wpływ na skórę pacjenta.

Podczas wirowania następuje oddzielenie elementów morfotycznych krwi. Warto zaznaczyć, że osocze bogatopłytkowe może zawierać od 2 do 9 razy więcej płytek krwi niż ma to miejsce w przypadku krwi fizjologicznej. W medycynie estetycznej wyróżnia się osocze bogatopłytkowe z dużą zawartością leukocytów i tą z minimalną zawartością leukocytów. 

Zabieg z osocza na twarz

Starzenie się skóry jest procesem nieodwracalnym, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już w 25 roku życia. Starzenie dotyczy też skóry twarzy, dlatego warto poddać się zabiegowi osoczem bogatopłytkowym, które pozwala na odmłodzenie, redukcję zmarszczek i poprawę kondycji skóry.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym inaczej nazywamy wampirzym liftingiem i przynosi on szybkie oraz pożądane efekty. 

Jak wygląda zabieg  zabieg z osocza na twarz w gabinecie medycyny estetycznej Poznań? Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i kwalifikacji pacjenta do zabiegu, lekarz może przystąpić do procedury medycznej.

Najpierw pobiera on krew od pacjenta, która jest poddawana obróbce i po chwili staje się preparatem posiadającym czynniki wzrostu.  Odpowiednio przygotowany preparat wstrzykuje się w skórę pacjenta liniowo wzdłuż fałdy czy zmarszczki na twarzy z użyciem klasycznej techniki mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe posiada dobroczynne właściwości polegające na regeneracji tkanek, przyspieszeniu gojenia ran, wygładzaniu blizn, redukcji zmarszczek i odmłodzeniu skóry twarzy oraz poprawie kondycji skóry. Za sprawą osocza bogatopłytkowego stymuluje się komórki macierzyste do namnażania, pobudzając fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Prowadzi to do skutecznej rewitalizacji skóry i jej regeneracji, poprawiając jej wygląd. Dlaczego ten zabieg jest bezpieczny? Ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych – jest to preparat biozgodny, pochodzący z organizmu pacjenta, który nie wywołuje skutków ubocznych.

Po iniekcji odpowiedniej ilości osocza w wybrane miejsca twarzy, u pacjenta może wystąpić jedynie niewielkie zaczerwienienie i mały obrzęk, lecz te objawy samoistnie ustępują. 

Efekty zabiegu z osocza na twarz

Wielu pacjentów decyduje się na wampirzy lifting, ponieważ przynosi on szybkie efekty w postaci rewitalizacji i ujednolicenia kolorytu skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym Poznań zapewnia redukcję zmarszczek, odmłodzenie skóry i poprawę jej ujędrnienia.

Osocze bogatopłytkowe zapewnia przebudowę włókien kolagenowych oraz poprawę ukrwienia skóry. Efekty widoczne są gołym okiem po ok. 2 tygodniach od zabiegu i utrzymują się nawet kilkanaście miesięcy.  

Osocze bogatopłytkowe Poznań – wskazania

Zabieg jest dedykowany osobom, które chcą odmłodzić skórę twarzy i innych partii ciała, pozbyć się zmarszczek i zmęczonej, wysuszonej oraz wiotkiej skóry. Zabieg pomaga w ujednoliceniu kolorytu skóry czy w pozbyciu się blizn potrądzikowych. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest rekomendowana pacjentom mającym problemy z łysieniem. 

5/5 - (7 votes)