Ujędrnienie skóry

jędrność skóry, Ujędrnienie skóry

Ujędrnienie skóry

Jak ujędrnić skórę, która traci wiotkość na skutek procesów starzenia? W artykule prezentujemy trzy skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które stanowią remedium na wiotką i pozbawioną jędrności skórę.

Kiedy skóra traci elastyczność?

Po 30 roku życia skóra traci elastyczność w wyniku spadku stężeniu kwasu hialuronowego w organizmie, który odpowiedzialny jest za nawodnienie i jędrność. Spada także poziom kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry, co prowadzi do powstawania zmarszczek czy bruzd. Nie musimy akceptować tego stanu rzeczy.

Wystarczy, że będziemy stosować odpowiednie kremy nawilżające pod oczy i na twarz lub ciało, preparaty zapewniające ochronę przeciwsłoneczną czy regularnie uprawiać sport. Jednak nie zawsze jest to wystarczające, dlatego warto skorzystać ze skutecznych i bezpiecznych zabiegów ujędrnienia skóry w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Ujędrnienie skóry Venus Legacy

Remedium na wiotką skórę pozbawioną elastyczności jest Venus Legacy. Jest to urządzenie wykorzystujące cztery innowacyjne technologie 4D®, które zapewniają skuteczność już po pierwszym zabiegu. Venus Legacy gwarantuje bezpieczny i bezbolesny zabieg, co potwierdza certyfikat FDA.

Dzięki technologii 4D®, czyli połączeniu multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF) i technologią VariPulseTM (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Za sprawą technologii multipolarnej fali radiowej (RF) ma miejsce bezpieczne podgrzewania głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej. Jakie są zatem Venus Legacy efekty? Działanie urządzenie zapewnia obkurczanie włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji, co nadaje skórze jędrności. Podniesienie temperatury w tkance ma jeszcze jeden pozytywny skutek – poprawia metabolizm komórek tłuszczowych.

Impulsowe pole magnetyczne (PEMF) wpływa na komórki tkanki łącznej, czego efektem jest pobudzenie produkcji i syntezy kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia skóry. Za sprawą technologii Vari-Pulse lekarz może dostosować głębokość penetracji tkanki, a głowica wytwarzająca podciśnienie przyspiesza przepływ krwi i limfy w naczyniach włosowatych. Zabieg Venus Legacy Poznań umożliwia redukcję zmarszczek czy ujędrnienie każdej, nawet trudno dostępnej części ciała.

Procedura medyczna Venus Legacy Poznań poprzedzona jest szczegółowym wywiadem i kwalifikacją pacjenta do zabiegu. Zabieg jest krótki, a pacjent podczas przesuwania głowicy odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej Poznań można od razu wrócić do codziennych aktywności, bo zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to zabieg nazywany nieoperacyjnym liftingiem, który prowadzi do ujędrnienia skóry twarzy. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje działanie dwóch zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej. Radiofrekwencja polega na ogrzaniu skóry właściwej do temperatury 42-45oC. Radiofrekwencja przyczynia się do uruchomienia procesów regeneracji tkanek, stymulacji produkcji kolagenu, co w efekcie przynosi poprawę jędrności i wyglądu skóry.

Nakłuwanie wywołuje mechaniczne uszkodzenie tkanek, co również wywołuje efekt w postaci uruchomienia procesów naprawczych. Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej efekty dochodzi do wykonywania serii mikronakłuć na głębokości od 0,5 do 3,0 mm, które następnie są podgrzewane na całej powierzchni, aby doprowadzić do podgrzania wszystkich warstw skóry.

Osocze bogatopłytkowe

Marzysz o naturalnym i efektywnym ujędrnieniu skóry twarzy? Trzecią procedurą rekomendowaną na utratę jędrności skóry jest osocze bogatopłytkowe, które znane jest także jako wampirzy lifting. Zabieg osoczem bogatopłytkowym w  gabinecie medycyny estetycznej Poznań polega na pobraniu krwi własnej pacjenta i poddaniu jej odwirowaniu w celu wyodrębnienia w niej czynników wzrostu. Gotowy preparat lekarz wstrzykuje w okolice twarzy, co zapewnia działanie odżywcze i naprawcze.

Osocze bogatopłytkowe to naturalny biostymulator, który prowadzi do regeneracji tkanek i uruchomienia procesów produkcji kolagenu czy macierzy pozakomórkowej. Osocze bogatopłytkowe to preparat, który hamuje wzrost bakterii i wykazuje właściwości przeciwobrzękowe tudzież przeciwzapalne.

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu osoczem bogatopłytkowym, lekarz pobiera krew za pośrednictwem zestawu do pozyskiwania PRP i poddaje ją odwirowaniu. Gdy preparat jest już gotowy, lekarz wstrzykuje osocze bogatopłytkowe za pomocą cienkiej igły w obszar twarzy lub inne partie ciała pacjenta.

Ujędrnienie skóry Poznań

5/5 - (7 votes)