Suplementacja dla urody

suplementacja dla urody

Suplementacja dla urody

Aby cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem jak najdłużej dbamy o odpowiednią pielęgnację skóry. Pielęgnacja domowa polega między innymi na stosowaniu odpowiednich kremów, tonizowaniu skóry, dokładnym zmywaniu makijażu. Pielęgnacja gabinetowa polega na stymulacji skóry, odpowiednim jej odżywianiu, złuszczaniu. Obie te formy są pielęgnacją zewnętrzną, jednak aby mieć nieskazitelną cerę warto zadbać o pełnowartościową dietę. Nie zawsze jest to możliwe w czasach wysoko przetworzonej żywności, dlatego powstały nutrikosmetyki.

Nutrikosmetyki to suplementy diety, które uzupełniają niedobory tych składników odżywczych, które wpływają na kondycję skóry, włosów i paznokci. Są to różnego rodzaju witaminy, minerały, aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Suplementacja dla urody – Witaminy:

  • witamina A – zwalcza wolne rodniki hamując proces starzenia się skóry, zmniejsza proces rogowacenia naskórka,
  • witamina E – wspomaga niwelowanie wolnych rodników, chroni naskórek i błony komórkowe,
  • witamina B – cały kompleks witamin B wpływa korzystnie na skórę,
  • witamina C – bardzo silny antyoksydant, wspomaga produkcję kolagenu.

Suplementacja dla urody – Minerały:

cynk – zapobiega i łagodzi stany zapalne skóry,

krzem – wykazuje działanie podobne do cynku, wpływa na produkcję i syntezę kolagenu i elastyny,

potas – reguluje gospodarkę wodną w organizmie, w tym również w skórze,

miedź – reguluje produkcję sebum, pozwala utrzymać właściwe pH skóry,

żelazo – jego niedobór prowadzi do wypadania włosów i pogorszenia kondycji włosów.

Aminokwasy odpowiadają za elastyczność, jędrność a nawet za odcień skóry. Większość aminokwasów jest syntetyzowana przez nas organizm, jednak niektóre trzeba dostarczyć w pożywieniu. W naszym gabinecie oferujemy aminokwasy do picia od firmy Jalupro. Zawierają one m.in. leucynę, L-prolinę i L-lizynę oraz silnie nawilżający kwas hialuronowy. Stanowi to doskonałe uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej.

Kwasy tłuszczowe silnie odżywiają skórę, poprawiają jej napięcie i opóźniają procesy starzenia skóry. Kwasy Omega-3 są niezbędne nie tylko by cieszyć się ładnym wyglądem, ale i dobrym zdrowiem. Kwasy EPA i DHA należą do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Nasz organizm nie produkuje ich sam, dlatego tak ważna jest zbilansowana dieta.

O czym pamiętać?

Przed suplementacją jakiegokolwiek preparatu dla poprawy wyglądu warto skonsultować się z dermatologiem. Należy dokładnie czytać ulotki nutrikosmetyków, jak je przyjmować, w jakiej ilości i czy nie kolidują z lekami, czy innymi suplementami, które zażywamy. Zbyt duże dawki witamin czy minerałów są równie szkodliwe co ich niedobór. Żadne suplementy nie zastąpią zrównoważonej diety.

5/5 - (7 votes)