Kiedy warto skorzystać z porady dietetycznej

Kiedy warto skorzystać z porady dietetycznej?

Kto potrzebuje dietetyka? W jakich sytuacjach wizyta u specjalisty jest niezbędna? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

W jakich sytuacjach należy zgłosić się do dietetyka na konsultację?

Pierwszym symptomem skłaniającym do konsultacji u dietetyka powinna być nadwaga lub otyłość, które są najczęstszymi przyczynami wizyt u specjalisty. Szczególnie wskazane jest udanie się dietetyka w sytuacji, gdy samodzielne próby redukcji zbędnych kilogramów kończą się niepowodzeniem, a pacjent zaczyna być z tego powodu sfrustrowany.

Dietetyk jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które same nie potrafią odpowiednio zmotywować się do rozpoczęcia lub utrzymania diety. Pacjenci z tym problemem nie potrafią utrzymać zdrowych nawyków żywieniowych, wracając do złych zasad jedzenia – wysokokalorycznych potraw czy nieregularnego jedzenia.

Kolejnym powodem do wizyty u dietetyka Poznań jest niedowaga. Pacjenci, którzy sami nie potrafią przytyć także stanowią dużą grupę pacjentów dietetyka Poznań. Warto wybrać się do dietyka w przypadku, gdy potrzebujemy diety dopasowanej do potrzeb – leczniczej lub specjalnej, dopasowanej do naszych preferencji czy wykluczającej alergię.

Dietetyk wyliczy optymalne dziennie zapotrzebowanie kaloryczne i rozpisze nam dietę, zawierającą tę ilość kalorii. Dieta 1200,1800, 2000 czy 2500 kalorii dziennie pozwoli nam schudnąć i wprowadzić pozytywne nawyki żywieniowe do swojego życia. Dietetyk jest świetnym rozwiązaniem dla sportowców, pomagając im w przygotowaniu diety dopasowanej do ilości treningów w celu zwiększenia wydolności organizmu.

Dietetyk jest odpowiedni w celu nauki zdrowych nawyków żywieniowych i poszerzania świadomości w tym zakresie czy zdobycia wiedzy na temat produktów spożywczych i czytania etykiet. Dietetyk Poznań bywa nieocenionym wsparciem w przypadku przebudowy sylwetki i budowania masy mięśniowej w połączeniu z treningiem, kiedy samemu trudno jest nam dobrać odpowiednią dietę. 

Jakiego dietetyka najlepiej wybrać?

Dietetyka należy dobrać do naszych potrzeb. Może to być tradycyjny dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, dietetyk kliniczny czy dietetyk ze specjalizacją w żywieniu pacjentów z określoną chorobą. Jak już określimy rodzaj dietetyka, sprawdźmy jego kompetencje. Profesjonalny dietetyk powinien mieć wykształcenie, dyplom, certyfikaty i referencje, które potwierdzają jego doświadczenie oraz wiedzę.

Ekspert w zakresie dietetyki zawsze dobierze indywidualnie zalecenia, będzie uważnie słuchał i proponował skuteczne rozwiązania dla każdego pacjenta. 

Kiedy warto skorzystać z porady dietetycznej?

5/5 - (7 votes)