Jak zlikwidować opadającą powiekę?
Jak zlikwidować opadającą powiekę? Opadanie powiek znacząco wpływa na wygląd twarzy. Pacjent cierpiący na tę przypadłość wydaje się optycznie starszy, a oczy prezentują się smutno. Ponadto opadająca powieka może wpływać również na komfort życia, utrudniając prawidłowe widzenie. Dowiedzmy się, jakie są wykonywane zabiegi na ten problem w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu – blefaroplastyka.
Jak zlikwidować opadającą powiekę?
Czym jest opadająca powieka?
Kiedy stwierdzane jest opadanie powiek? O tym stany rzeczy mówi się, gdy wysokość szpary ocznej wynosi u pacjenta mniej niż 9 mm. Do tego defektu doprowadza zwiotczała tkanka, obecność przepuklin tłuszczowych czy uszkodzenie lub porażenie mięśnia dźwigacza. W efekcie powieka traci swoją sprężystość i nachodzi na gałkę oczną.
Dlaczego powieki opadają?
Wśród głównych przyczyn opadania powiek wyróżnia się uwarunkowania genetyczne i naturalne procesy starzeniowe. Wraz z wiekiem aktywność fibroblastów zaczyna maleć, co przekłada się na niższą produkcję wiązań kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność tkanki. W efekcie dochodzi do zwiotczenia skóry. Natomiast to nie jedyne przyczyny opadających powiek. Wśród powodów do pojawienia się tego problemu można wymienić również:
- brak równowagi hormonalnej,
- uszkodzenie mięśnia dźwigacza,
- zbyt agresywne zabiegi pielęgnacyjne,
- specyficzna budowa powieki,
- obecność chorób neurologicznych.
Opadająca powieka górna a dolna – różnice
Warto także nadmienić, że opadanie powiek górnych i dolnych to stany, które się różnią. W przypadku pierwszego defektu często wystarczy usunięcie nadmiernej ilości fałdu skórnego. Natomiast opadanie powiek dolnych nierzadko jest spowodowane obecnością przepukliny tłuszczowej, powodującej charakterystyczne worki pod oczami.
Jak zlikwidować opadającą powiekę?
Jak zlikwidować opadającą powiekę – gabinet medycyny estetycznej Poznań
W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykonywane są zabiegi na opadające powieki. Należy mieć na uwadze, że wybór procedury jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji zdrowotnych pacjenta i przeciwwskazań.
Dlatego niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu. Oto lista najczęściej stosowanych zabiegów na opadające powieki.
Jak zlikwidować opadającą powiekę – Chirurgiczna blefaroplastyka
Podczas chirurgicznej plastyki powiek dochodzi do usunięcia nadmiaru tkanki skórnej wraz z przylegającą przepukliną tłuszczową, jeśli ta występuję. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się asymetrię powiek, ptozę i opadanie tkanki na gałkę oczną. Cała procedura nie trwa dłużej niż 60 minut i przebiega z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.
Po wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej pacjentowi zostają założone szwy, które należy zdjąć około 7 dni po zabiegu. Efekty chirurgicznej blefaroplastyki powiek są widoczne po rekonwalescencji i ustąpieniu obrzęku. Poprawie ulega zarówno komfort funkcjonowania pacjenta, jak i wygląd oczu. Twarz prezentuje się młodziej i weselej.
Blefaroplastyka jest najbardziej skutecznym zabiegiem korygującym wygląd powiek.
Laserowa korekta powiek
Alternatywą dla tych, którzy obawiają się skalpela, jest także laserowa korekta powiek. Podczas niej wykorzystuje się wiązkę erbowo-yagową podnoszącą i temperaturę tkanki i powodującą kontrolowane uszkodzenie mechaniczne. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów i zwiększonej produkcji wiązań kolagenowych.
W celu uzyskania pełnego rezultatu terapeutycznego konieczne jest zastosowanie serii zabiegów. Efekt w postaci bardziej napiętej i jędrnej skóry powieki narasta z czasem.
Zastosowanie metody chirurgicznej pozwala na szybsze uzyskanie efektów, natomiast procedury z wykorzystaniem plazmy lub lasera charakteryzują się krótszym czasem rekonwalescencji.
Jak zlikwidować opadającą powiekę – Piśmiennictwo
- https://journals.viamedica.pl/
polski_przeglad_neurologiczny/
article/viewFile/36265/26129, dostępne 12.11.2024 - http://aestheticcosmetology.com/
wp-content/uploads/2019/01/ke2018.1-6.pdf, dostępne 12.11.2024 - http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2015.1-4.pdf
Polecamy: