Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak wybrać peeling chemiczny

Jak wybrać peeling chemiczny?

W ofercie gabinetów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej jest bardzo duży wybór peelingów chemicznych.

Jak zdecydować, który dla nas jest najlepszy? Najlepiej zdać się na doświadczenie osoby wykonującej zabieg oraz jej porady odnośnie naszej skóry.

Wyróżniamy różne rodzaje oraz różne podziały kwasów służących do złuszczania skóry.

PODZIAŁ PEELINGÓW ZE WZGLĘDU NA GŁĘBOKOŚĆ DZIAŁANIA

Wyróżniamy cztery rodzaje głębokości działania peelingów:

NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE PEELINGI CHEMICZNE

Kwas migdałowy ma niskie działanie drażniące, jedną z największych cząsteczek największą i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Znacznie trudniej wnika w głąb skóry, co powoduje, że działa łagodniej niż np. kwas glikolowy, ale bardzo podobnie. Może być stosowany w przypadku pielęgnacji cer problematycznych z trądzikiem, ale również przy skórze naczyniowej i wrażliwej.

Kwas glikolowy ma bardzo małą cząsteczkę i głęboko wnika przez naskórek aż do warstwy podstawnej. Jego działanie jest szerokie – stosowany głównie w zabiegach normalizujących oraz przeciwzmarszczkowych. Stymuluje podziały w żywych warstwach naskórka, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Przy długotrwałym działaniu stymuluje odbudowę włókien sprężystych, poprawia elastyczność skóry i spłyca zmarszczki.

Kwas mlekowy ma większą cząsteczkę niż kwas glikolowy. W skórze jest podstawowym składnikiem NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Jego działanie opiera się na regulacji procesów rogowacenia. Kwas mlekowy stosowany jest w pielęgnacji skór dojrzałych i suchych. W zależności od stężenia wykazuje działanie złuszczające i wygładzające oraz nawilżające.

Kwas salicylowy w kosmetyce jest kwasem znanym z działania keratolitycznego. Znajduje zastosowanie głównie w zabiegach dla cery z trądzikiem pospolitym. Powoduje regulację wydzielania sebum, ponieważ odznacza się dużym powinowactwem do lipidów, a tym samym zmniejszenie powstawania zaskórników i zmian zapalnych. Podczas zabiegu może pojawić się duże pieczenie skóry i rumień. Jego zaletą jest również poprawa wchłaniania innych substancji.

Kwas trojchlorooctowy TCA w zależności od stężenia powoduje złuszczanie naskórka. Popularnym preparatem stosowanym w gabinecie jest PRX T33 – 33% kwas TCA z połączeniem kwasu kojowego oraz wody utlenionej. Kwas trójchlorooctowy jest najczęściej stosowany w kuracji przebarwień, przeciwzmarszczkowej oraz jako przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej przed nałożeniem kremu znieczulającego.

Jak wybrać peeling chemiczny – poproś o dobór doświadczonego kosmetologa.

WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW PEELINGAMI CHEMICZNYMI

Wyróżniamy wskazania tj.:

Niestety zabiegowi złuszczania peelingami chemicznymi nie może poddać się każdy. Jak wybrać peeling chemiczny ze względu na bezpieczeństwo. Istnieje wiele przeciwwskazań do tego zabiegu – dzielimy je na względne i bezwzględne:

Bezwzględne przeciwwskazania:
Względne przeciwwskazania:

CZY WARTO PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI ZŁUSZCZANIA PEELINGIEM CHEMICZNYM?

Zdecydowanie warto. Jako przygotowanie przed zabiegami medycyny estetycznej jak dermapen, radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny, warto zrobić sobie zalecaną ilość zabiegów złuszczających, ale także jako oddzielną kurację odpowiednio dobraną do danego przypadku.

Jak wybrać peeling chemiczny – sprawdź doświadczenie gabinetu i personelu

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530