Jak odmłodzić szyję?

jak-odmłodzić-szyję

Jak odmłodzić szyję? Jakie zabiegi wybrać, najlepsze efekty daje termolifting przy braku działań niepożądanych.

Podczas gdy z dbałością pielęgnujemy wygląd naszej twarzy, często zapominamy, że szyja wymaga równie dużej uwagi. To właśnie szyja jest jedną z tych części ciała, na których najwcześniej i najwyraźniej widać oznaki starzenia organizmu.

Szyja potrafi z łatwością zdradzić wiek człowieka. Niegdyś jędrna i napięta, wraz z upływem lat staje się pomarszczona i zaczyna nieestetycznie zwisać. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zatem jak odmłodzić szyję? Bardzo skutecznym zabiegiem jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Wraz z wiekiem skóra staje się sucha, cienka i mniej elastyczna. Wpływ na to mają procesy starzenia, ekspozycja na słońce, a także czynniki genetyczne. Mięśnie szyi rozciągają się i stają się mniej napięte.

Rozciągnięte mięśnie nie stanowią dla pokrywającej ich skóry wystarczającego podparcia, przez co skóra zaczyna odstawać i zwisać, tworząc tzw. „indyczą szyję”. Postępująca z wiekiem utrata kolagenu i elastyny w skórze właściwej skutkuje pojawieniem się na szyi poziomych bruzd, zwanych „bruzdami Venus”.

Na szczęście nigdy nie jest za późno, by zadbać o wygląd szyi i odwrócić efekty jej starzenia. Jest to możliwe dzięki oferowanemu przez naszą Klinikę zabiegowi Vivace RF, pozwalającemu zredukować bruzdy i zmarszczki, przywrócić skórze jędrność, a także usunąć podwójny podbródek, czy „indyczą szyję”.

Jak odmłodzić szyję – skuteczny zabieg radiofrekwencja mikroigłowa

Vivace RF to zabieg polegający na frakcyjnym dostarczeniu w głąb skóry, za pomocą mikroigieł, energii radiofrekwencji, która pod wpływem oporu tkanek, przekształcana jest w ciepło. Ciepło stymuluje procesy regeneracji i odbudowy kolagenu, co skutkuje poprawą wyglądu i odmłodzeniem skóry.

Badania wykazały, że ogrzanie skóry do odpowiednio wysokiej temperatury powoduje koagulację włókien kolagenowych, co skutkuje natychmiastowym obkurczeniem skóry oraz uruchomieniem procesów gojenia.

Prowadzi to do pobudzenia syntezy nowego kolagenu i elastyny oraz remodelingu tkanki, podczas którego stare, słabo napięte włókna kolagenowe i elastynowe zostają zastąpione włóknami nowymi, lepiej zorganizowanymi.

Idealna temperatura, zdolna wywołać tego typu reakcje mieści się w zakresie 55-68°C. Im wyższa pożądana temperatura tkanki, tym więcej potrzeba energii radiofrekwencji, co jednak przekłada się na bardziej widoczne rezultaty.

Radiofrekwencja mikroigłowa – więcej informacji

Aparat ten wykorzystuje technikę frakcyjnego dostarczania energii radiofrekwencji do tkanki. Polega ona na doprowadzaniu energii za pomocą mikroelektrod w obręb wielu niewielkich punktów. Przy czym obszary, w których energia radiofrekwencji wywołuje kontrolowane uszkodzenia tkanki, otoczone są strefami niezniszczonej, wyłączonej z zabiegu skóry.

Powoduje to, ze proces gojenia i regeneracji tkanki przebiega szybciej, mniej boleśnie, z krótszym okresem rekonwalescencji oraz z mniejszym ryzykiem wystąpienia efektów niepożądanych.

Jak odmłodzić szyję – Mikronakłuwanie

Podczas zabiegu radiofrekencji funkcję elektrod, przewodzących energię w głąb tkanki, pełnią mikroigły. Mikroigły na prawie całej swojej długości pokryte są materiałem izolacyjnym i tylko ich końcówki stanowią aktywną część elektrod.

Powoduje to, że uszkodzenie tkanek i stymulacja regeneracji odbywa się tylko i wyłącznie na ściśle określonej głębokości, pozostawiając leżące powyżej obszary nietknięte. Dodatkowo, mikroigły wprowadzane są do skóry w następujących po sobie seriach, co minimalizuje ból towarzyszący zabiegowi.

Z każdym pulsem urządzenia DeAgeEx, szereg mikroigieł wprowadzany jest w głąb skóry. Następnie wyzwalana jest energia radiofrekwencji, po czym następuje natychmiastowe cofnięcie igieł. Dzięki niezwykle szybkim pulsom mikroigieł (trwającym przeciętnie ok. 100 ms), penetracja igieł w głąb skóry jest praktycznie bezbolesna.

Możliwe są jedynie niewielkie, punktowe krwawienia oraz łagodne zasinienia. Ze względu na to, że trzony mikroigieł pokryte są materiałem izolacyjnym, nie dochodzi do elektrotermicznego uszkodzenia naskórka.

Podczas zabiegu dochodzi co prawda do mikrouszkodzeń naskórka spowodowanych mechanicznym działaniem mikroigieł, stanowi to jednak zaletę metody, gdyż mechanicznie stymuluje naskórek do odnowy i regeneracji.

Wykorzystanie systemu DeAgeEx pozwala ogrzać głęboko położone tkanki do odpowiednio wysokiej temperatury, powodując koagulację kolagenu, jego obkurczenie i remodeling. Dodatkową zaletą metody jest mechaniczna stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, za pomocą penetracji w głąb skóry mikroigieł.

Ponadto, dzięki wytworzonym w skórze za pomocą mikroigieł kanałów, nałożone po zabiegu na powierzchnię skóry preparaty, bogate w różnego rodzaju substancje aktywne, mają możliwość wniknąć do znacznie głębszych warstw skóry, niż ma to miejsce w przypadku nienaruszonej ciągłości naskórka.

Czym się wyróżnia

Mikroigły stosowane podczas zabiegu umożliwiają penetrację skóry na głębokość mieszczącą się w zakresie od 0,5 do 3,5 mm. Osoba wykonująca zabieg sama ustala, na jaką głębokość należy wprowadzić mikroigły, zależnie od obszaru anatomicznego na którym przeprowadzany jest zabieg, a także od grubości skóry.

Jednocześnie, podczas jednej sesji zabiegowej możliwe jest działanie igieł na kilku różnych poziomach skóry. Maksymalna głębokość, jaką mogą osiągnąć mikroigły – 3,5 mm – pozwala bez problemu dotrzeć do tkanki podskórnej. Energia jest wyzwalana tylko w obrębie końcówek mikroigieł, co przekłada się na działanie tylko na określonych głębokościach skóry, z oszczędzeniem naskórka.

Vivace RF oferuje szeroki zakres mocy (od 2,5 W do 50 W) oraz równie szeroki zakres czasów ekspozycji tkanki na wyzwoloną energię (od 100 ms do 1000 ms). Parametry te pozwalają dokładnie określić intensywność elektrotermicznego uszkodzenia skóry oraz ilość wyzwolonego w trakcie zabiegu ciepła.

Jednocześnie należy podkreślić, że działanie energii i ciepła ograniczone jest tylko do niewielkich stref, znajdujących się w sąsiedztwie zakończeń mikroigieł. Naskórek i obszar skóry, znajdujący się powyżej stref uszkodzenia termicznego, pozostają nietknięte dzięki pokryciu igieł materiałem izolacyjnym.

Jak wygląda zabieg

Zabieg przebiega niezwykle szybko. Wykonanie pełnej sesji leczącej niedoskonałości w obrębie szyi trwa ok. 30 min. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów. Jednak na pełen rezultat należy poczekać ok. 4-6 miesięcy, gdyż właśnie tyle czasu zajmuje remodeling włókien kolagenowych.

Zabieg Vivace RF pozwala niezwykle łatwo, szybko i bezpiecznie odmłodzić wygląd szyi. Stanowi znakomitą alternatywę dla chirurgicznego liftingu. Jest przy tym dużo bezpieczniejszy, czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy (ograniczony do 1-2 dni), a ryzyko powikłań ograniczone jest do minimum.

Po zabiegu skóra staje się młodsza i bardziej promienna. Dzięki przebudowie kolagenu uzyskuje się widoczną redukcję zmarszczek, efekt liftingu i wygładzenia. Zabieg pozwala cofnąć czas i przywrócić szyi dawny, jędrny wygląd, bez bruzd, zmarszczek, zwisającej skóry, czy podwójnego podbródka.

Już dzisiaj umów się na zabieg Vivace RF w naszej Klinice i przywróć swojej szyi dawny, młody wygląd, skutecznie usuwając wszelkie oznaki starzenia. Całkowicie bezboleśnie, szybko i bezpiecznie pozbądź się kompleksów i ciesz się nowym wyglądem! Wiemy jak odmłodzić szyję skutecznie i bezboleśnie.

5/5 - (1 vote)