Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Gronkowiec złocisty


Gronkowiec złocisty

Gronkowiec złocisty

Jest to bakteria, która może mieć poważne reperkusje dla zdrowia. Jednym z jego objawów są zmiany skórne, które można wyleczyć w klinice medycyny estetycznej za pomocą lasera czy peelingów chemicznych. Dowiedzmy się czym jest gronkowiec złocisty, jakie są przyczyny i objawy choroby oraz metody leczenia.

Czym jest gronkowiec złocisty?

Jest to jedna z bardziej rozpowszechnionych i najtrudniejszych do zwalczenia bakterii. Jest to bakteria gram-dodatnia, która wywołuje bardzo różne objawy od wymiotów, poprzez bóle brzucha, biegunkę, zapalenie mieszków włosowych aż po zmiany skórne. U pacjentów ze zmianami skórnymi należy się skontaktować z dermatologiem, który przeprowadzi badania krwi, moczu lub materiały z zakażonego obszaru skóry i postawi diagnozę. 

Gronkowcowi złocistemu na skórze mogą towarzyszyć zatrucia pokarmowe, zapalenia układowe, choroba Richtera, zespół wstrząsu toksycznego, infekcje skóry czy w rzadkich przypadkach sepsa. Jest to poważna choroba, której nie możemy bagatelizować, dlatego warto udać się na wizytę u lekarza lub dermatologa w klinice medycyny estetycznej, który zaproponuje skuteczne gronkowiec złocisty leczenie. 

Poznajmy metody leczenia gronkowca złocistego na skórze

Po przeprowadzeniu badania laboratoryjnego i potwierdzeniu diagnozy lekarz przepisze odpowiedni antybiotyk. Dodatkowo należy przeprowadzić różne rodzaje pielęgnacje, które najlepiej wykonać w renomowanej klinice medycyny estetycznej. Rozpoznaniem i leczeniem zajmuje się dermatolog.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmiany skórne wywołane gronkowcem złocistym

Warto skorzystać z peelingów chemicznych, które przywrócą naszej skórze dawny blask. Jedną z opcji na gronkowiec złocisty leczenie jest peeling PRX – T33, który doprowadzi skórę pacjenta do biorewitalizacji skóry. Peeling nawadnia komórki i jest dedykowany wszelkim bliznom, ponieważ wyrównuje powierzchnię skóry.

Rekomenduje się wykonanie serii 5 zabiegów w 1 tygodniowych odstępach. Inne peelingi chemiczne dostępne w klinice medycyny estetycznej mają równie zbawienny wpływ na wygląd skóry, co PRX. Peelingi chemiczne są zabiegami nieinwazyjnymi, oczyszczają skórę i doprowadzają do jej złuszczenia. Doskonale usuwają przebarwienia czy zmiany wywołane gronkowcem złocistym na skórze.

Często rekomendowanym zabiegiem na zmiany po gronkowcu złocistym na skórze jes laser iPixel. Wiązka tego lasera ablacyjnego doprowadza do złuszczenia naskórka, co prowadzi do redukcji nierówności czy blizn. Dochodzi wówczas do tworzenia się nowych włókien kolagenowych i poprawy sprężystości skóry. Zabieg iPixel podczas gronkowiec złocisty leczenie jest bezpieczny, nieinwazyjny i nie obciążony ryzykiem powikłań. Po zabiegu możemy niemal od razu wrócić do codziennych zajęć.

Gronkowiec złocisty Poznań

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530