Jakie zabiegi po urlopie

Jakie zabiegi po urlopie

Jakie zabiegi po urlopie?

Okres urlopowy kojarzy się z przyjemnościami. W końcu to czas wyjazdów i słodkiego lenistwa. Warto jednak mieć na uwadze, że choć ciało i umysł odpoczywają, to skóra jest narażona na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dowiedzmy się, jakie zabiegi po urlopie zaleca się w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. 

Na co jest narażona skóra latem?

Latem cera jest szczególnie narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy suche powietrze. W efekcie dochodzi do odwodnienia tkanki, a jeśli nie została zastosowana fotoprotekcja, to także do uszkodzenia i poparzenia. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne sprzyja również pojawianiu się przebarwień i plam. Dlatego warto zadbać o stosowanie preparatów ochronnych z filtrem UV, nie tylko na twarz, ale także na usta czy inne eksponowane fragmenty ciała.

Ze względu na wysokie temperatury dochodzi do wysuszenia skóry, przez co jest ona cienka i podatna na podrażnienia. Należy zatem zadbać o dostarczanie składników odżywczych i nawilżanie cery. Na suchej skórze zmarszczki i oznaki starzenia będą bardziej widoczne oraz ulegają pogłębieniu. 

Zabiegi medycyny estetycznej po urlopie – gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu

Po urlopie warto zadbać o odżywienie przesuszonej tkanki. Oto zabiegi w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu, które są popularne w i po okresie wakacyjnym. 

Laser tulowy na przebarwienia

Przebarwienia, piegi i plamy to częste pamiątki po urlopie. Laser tulowy wykazuje dużą skuteczność przy redukcji zmian barwnikowych. Emituje on wiązkę o długości 1927 nm i nie powoduje uszkodzenia warstwy rogowej skóry. Dzięki temu, że jest tak delikatny, można go wykonywać nawet latem. Rezultatem zabiegu laserem tulowym jest stworzenie w tkance mikrokanalików, które pozwalają na lepsze wchłanianie się substancji aktywnych. W efekcie cera jest pobudzona do regeneracji, a zmarszczki i przebarwienia mniej widoczne. 

Mikronakłuwanie penem

Mezoterapia mikroigłowa w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest wykonywana specjalnym urządzeniem wyposażonym w wymienny kartridż z 16 igłami, które umożliwiają wykonanie nawet do 1920 nakłuć na sekundę. W efekcie skóra jest mechanicznie stymulowana do produkcji nowych wiązań kolagenowych i elastyny. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie stymulatorów tkankowych dla wzmocnienia rezultatów terapii.

Stymulatory tkankowe – Poznań 

Stymulatory tkankowe to preparaty wspierające skórę w regeneracji i rewitalizacji. W zależności od potrzeb pacjenta może mieć zastosowanie substancja na bazie kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, polikaprolaktonu czy hydroksyapatytu wapnia. Zabiegi z tymi preparatami mają zastosowanie przy redukcji zmarszczek czy blizn. Stymulatory tkankowe są podawane drogą iniekcji. Do zabiegu wykorzystywane są bardzo cienkie igły, przez co pacjenci nie muszą obawiać się dyskomfortu.

Dobór zabiegu po urlopie odbywa się na wizycie kwalifikacyjnej, na której lekarz medycyny estetycznej bierze pod uwagę wskazania i przeciwwskazania zdrowotne. 

Piśmiennictwo:

https://aesthetica.com.pl/clients/25/pdf/AE_23_064-068.pdf, dostępne 21.06.2024

https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WF_jednostki/samodzielna-pracownia-medycyny-estetycznej/podrecznik-podstawy_medycyny_estetycznej_ap_ver3.pdf, dostępne 21.06.2024

Polecamy uwadze:

Przeszczep włosów

Oceń nas