Jak schudnąć z twarzy?

Jak schudnąć z twarzy

Jak schudnąć z twarzy?

Szczupła twarz dla wielu osób jest marzeniem. Warto wiedzieć, że nawet redukcja masy ciała nie zawsze pozwala na uzyskanie pożądanego owalu. Lokalnie umiejscowiona tkanka tłuszczowa jest trudna w usunięciu i dieta czy aktywność fizyczna nie będą skutecznymi sposobami na jej zredukowanie. Dowiedzmy się, jak schudnąć z twarzy

Dlaczego tłuszcz odkłada się na twarzy?

Zwykle odkładanie się tkanki tłuszczowej na twarzy jest kojarzone z nadmierną masą ciała. Natomiast nawet szczupłe osoby mogą mieć okrągły owal. Dlaczego tłuszcz odkłada się na twarzy? Mają na to wpływ następujące czynniki:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • nadmierna masa ciała,
  • nieodpowiednia dieta,
  • odkładanie się wody w organizmie,
  • wahania hormonalne,
  • zwiotczenie mięśni twarzy,
  • stres, który powoduje wydzielanie się wysokiego poziomu kortyzolu.

Należy także pamiętać, że osoby z naturalnie szeroką twarzą, uwarunkowaną przez strukturę kostną, nie będą mogły jej wysmuklić bez ingerencji chirurga.

W przypadku pełnego owalu największe zmiany widać po 30 roku życia. Oprócz pulchnej twarzy pojawiają się tzw. chomiki, czyli opadające policzki czy podwójny podbródek. To rodzaj zmarszczek grawitacyjnych, spowodowanych przez zmniejszającą się aktywność fibroblastów i malejący poziom wiązań kolagenowych.

Jak szybko schudnąć z twarzy — zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu

Jak szybko schudnąć z twarzy? To pytanie zadaje sobie wiele osób z okrągłym owalem. W gabinecie medycyny estetycznej są wykonywane zabiegi, które wspierają redukcję tkanki tłuszczowej z twarzy. 

Liposukcja strzykawkowa – Poznań

Liposukcja strzykawkowa polega na mechanicznym odsysaniu tłuszczu. Lekarz za pomocą niewielkiej kaniuli pobiera nadmierną masę tłuszczową. Odtłuszczanie z wykorzystaniem strzykawki ma zastosowanie na małych obszarach, takich jak policzki czy podbródek.

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz medycyny estetycznej wykluczy przeciwwskazania, takie jak ciąża, laktacja, zaburzenia metaboliczne, choroby autoimmunologiczne, nowotwory czy problemy z krzepliwością krwi.

Cały proces jest przeprowadzany pod znieczuleniem, przez co pacjenci nie odczuwają dyskomfortu. Liposukcja strzykawkowa charakteryzuje się krótką rekonwalescencją i szybko widocznym efektem szczuplejszej twarzy. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Technologia RF polega na wykorzystaniu mikronakłuwania i fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Wśród wskazań do radiofrekwencji mikroigłowej wymienia się chęć redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu skóry, ujędrnienie tkanki, zminimalizowanie opadających powiek czy policzków, modelowanie ciała i twarzy.

Poprzez mikronakłuwanie i przekazywanie fal elektromagnetycznych skóra się nagrzewa i jest pobudzona do silnej regeneracji, przez co staje się bardziej napięta. Dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego niezbędne jest wykonanie kilku sesji radiofrekwencji mikroigłowej z zachowaniem odstępu między zabiegami. Konieczna jest także wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Odchudzanie twarzy może być łatwiejsze ze wsparciem medycyny estetycznej.

Polecamy wizytę u trychologa.

Piśmiennictwo:

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

M.Ruprich,Radiofrekwencja mikroigłowa, [w:] Kosmetologia Estetyczna 1 / 2020 / vol. 9, s. 87-89.

K.Gemza, A. Surgiel-Gemza, Zastosowanie bipolarnej radiofrekwencji mikroigłowej w kosmetologii, ze szczególnym uwzględnieniem redukcji blizn potrądzikowych, [w:] Kosmetologia Estetyczna, vol.6 / 2018 / vol. 7, s.695-700.

Polecamy uwadze:

Badanie pieprzyków

5/5 - (3 votes)