Jak długo goją się usta po powiększeniu

Jak długo goją się usta po powiększeniu?

Duże i pełne usta to coś, czego pragnie większość kobiet. Medycyna estetyczna oferuje wiele bezpiecznych i skutecznych zabiegów powiększania ust. Z artykułu dowiemy się m.in. jak długo goją się usta po powiększeniu.

Zabieg powiększania ust – na czym polega?

Po konsultacji lekarskiej, przeprowadzeniu wywiadu i wysłuchaniu oczekiwań pacjent, lekarz zaproponuje najbardziej odpowiednią metodę. Najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie ust kwasem hialuronowym, który wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły. Kwas hialuronowy ma postać gęstego żelu, który wprowadza się w czerwień wargową.

Po serii iniekcji przez lekarza wargi są masowane, co prowadzi do rozprowadzenia wypełniacza po wargach i modelowania ust. Zabieg powiększania ust Poznań w klinice medycyny estetycznej ma poprawić kontur ust, powiększyć je i doprowadzić do modelowania ust oraz sprawić, by stały się pełniejsze. Ideą zabiegu jest naturalny wygląd ust bez efektu sztuczności.

W naszej klinice medycyny estetycznej stosuje się też inne metody powiększania ust Poznań. Zaliczamy do nich powiększanie ust własnym tłuszczem, czyli lipofilling (przeszczep tłuszczu). Procedura medyczna wygląda podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego. Różni się ona tym, że tłuszcz pozyskiwany jest z ciała pacjenta i obszaru, gdzie występują jego depozyty.

Po odpowiednim przygotowaniu tłuszczu, lekarz wstrzykuje go w skórę warg. Atutem powiększania ust własnym tłuszczem jest jego naturalność i brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ preparat pochodzi z organizmu pacjenta. Z racji wchłaniania się tłuszczu, rekomenduje się serię zabiegów, które pozwolą na utrzymanie się efektu pełnych ust nawet przez kilka lat. Lipofilling jest wykorzystywany do korekcji łuku kupidyna (zarysu ust).

Jak długo goją się usta po powiększeniu?

Zabieg powiększania ust pozwala na uzyskanie jędrności, pożądanego rozmiaru i odpowiedniego nawilżenia warg. Po po wyjściu z zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, pacjent musi się liczyć się z pewnymi objawami, które są związane z procesem gojenia. Powiększanie ust kwasem hialuronowym powoduje wystąpienie obrzęku, który ustępuje po 2 lub 4 dniach od zabiegu.

Na ustach mogą pojawić się siniaczki, które samoczynnie znikają w ciągu 5-7 dni. Na efekty powiększania ust należy poczekać minimum 2 tygodnie, bo tyle czasu zajmuje kwasowi hialuronowemu ułożenie się w tkankach.

Wyróżniamy 4 podstawowe etapy gojenia ust po powiększeniu. Etap I (24 godziny od zabiegu) – tutaj pacjentowi może towarzyszyć obrzęk, efekt twardych lub suchych ust. Są to normalne objawy i nie należy się nimi przejmować – jest to efekt gojenia się ust. Drugi etap gojenia po zabiegu powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej Poznań trwa od 24 godz do 3 dni od zabiegu.

Cechuje się ustąpieniem większości objawów opisanych powyżej. U niektórych pacjentów może utrzymywać się objaw twardych ust, który jest wynikiem obrzęku. Inne objawy, jakie mogą wystąpić to krwiaczki na ustach. 3 etap trwa do 14 dni od zabiegu – wówczas pacjent nie powinien borykać się z początkowymi objawami, które mogły być źródłem chwilowego dyskomfortu.

Kiedy kończy się rekonwalescencja

Ponad 90% pacjentów po 14 dniach ma proces gojenia się ust po powiększeniu za sobą i może się cieszyć pięknie wymodelowanymi ustami. Usta wówczas mogą wydawać się mniejsze niż od razu po zabiegu powiększania ust Poznań, ponieważ było to spowodowane obrzękiem. Po 14 dniach często pacjenci są wzywani na wizytę kontrolną.

Etap 4 (do miesiąca) to etap gojenia (u niektórych pacjentów trwa 14, u innych – 30 dni). Wówczas obrzęk i siniaki już z pewnością ustąpią, a pacjent będzie mógł cieszyć się nowym kształtem ust i efektem modelowania ust.

Jak długo goją się usta po powiększeniu

5/5 - (7 votes)