Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Plamy na twarzy

Plamy na twarzy

Plamy na twarzy czy przebarwienia możemy usunąć za pomocą lasera Q-switched, peelingów chemicznych, mikrodermabrazji czy lasera frakcyjnego nd-yag. Dowiedzmy się, który z nich najlepiej wybrać dla naszej skóry.

Plamy na twarzy czy przebarwienia skóry często pojawiają się na naszej twarzy i cechują się różną wielkością oraz nieregularnym kształtem. Przebarwienia przybierają różne kolory – od jasnobrunatnej poprzez wszystkie odcienie brązu aż po odcienie szarości. Jakie są przyczyny powstawania plam na twarzy czy przebarwień skóry?

Za ich pojawienie się odpowiada melanina, która jest barwnikiem skóry. Do powstawania plam na twarzy dochodzi na skutek promieniowania ultrafioletowego podczas opalania, zaburzeń hormonalnych, zażywania środków antykoncepcyjnych czy niektórych leków, stosowania kosmetyków na odsłonięte obszary skóry czy też stanów zapalnych skóry.

Plamy i przebarwienia skóry mogą przybierać formę plam ciążowych – melasmy i cholasmy, plam soczewicowatych lub piegów. Powstawanie plam na twarzy wiąże się z reakcjami obronnymi organizmu i procesami starzenia się skóry. 

Zabiegi, które przynoszą szybkie efekty

Laser Q-switched

Sekretem lasera Q-switched jest technologia, opierająca się na ultrakrótkich, nanosekundowych i silnych impulsach światła laserowego. Dzięki temu podczas redukcji przebarwień działamy tylko na barwnik i nie uszkadzamy otaczającej je tkanki. Laser Q-switched nie pozostawia blizn, a czas rekonwalescencji jest maksymalnie krótki.

W gabinecie medycyny estetycznej stosuje się 2 długości fali, które mają korzystny wpływ na pozbycie się różnych przebarwień – od zmian pigmentowych aż po brązowe plamy. Laser frakcyjny prowadzi do maksymalnego rozjaśnienia skóry lub całkowitego usunięcia przebarwień na twarzy i plam na twarzy.

Ten rodzaj lasera może także pomóc w pozbyciu się plam słonecznych w różnych partiach twarzy – na czole czy policzkach. Do jego pozytywnych właściwości zalicza się przywrócenie naturalnego kolorytu skóry, jej regeneracja, odmłodzenie i ujędrnienie. 

Laser frakcyjny

Drugim laserem wykorzystywanym w redukcji przebarwień skóry jest laser nd-yag. Zabieg polega na miejscowym leczeniu za pomocą wiązki lasera, które wyklucza powstawanie ran i jest mało inwazyjne. Korzystny wpływ zabiegu lasera nd-yag to pobudzenie odbudowy kolagenu i rozjaśnienie skóry, które pozwala usunąć nieestetyczne przebarwienia. Laser frakcyjny z łatwością usuwa komórki z nadmiarem melaniny.  

Mikrodermabrazja

Leczenie przebarwień i plam na twarzy może odbyć się za pośrednictwem mikrodermabrazji. Polega ona na mechanicznym ścieraniu naskórka poprzez precyzyjnie ukierunkowany strumień mikrokryształów. Zabieg to peeling kontrolowany, który zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, eliminując nadmiar sebum i pot.

Następnie za pomocą głowicy zasysającej złuszczony naskórek wykonywany jest zabieg mikrodermabrazji. Lekarz dostosowuje indywidualnie głębokość złuszczania naskórka. Jest to innowacyjna metoda, która przyczynia się do redukcji defektów skórnych, w tym plam na twarzy. 

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne poprawiają wygląd i kondycję skóry, mają działanie depigmentacyjne, rozjaśniają skórę, prowadzą do usunięcia komórek barwników. Mamy wiele dostępnych peelingów chemicznych, które wykazują korzystny wpływ na pozbycie się przebarwień i plam. 

Jednym z nich jest peeling retix c, który odznacza się głęboką regeneracją i aktywnym złuszczaniem.

Peeling yellow peel opiera się na działaniu 3 składników: kwasu azelainowego, fitowego i kojowego, które blokują endogenną syntezę melaniny, co skutkuje usunięciem przebarwień. 

Plamy na twarzy Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530