Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laser biostymulacyjny


Laser biostymulacyjny

Laser biostymulacyjny

Poznajmy zasadę działania, wskazania i efekty lasera biostymulacyjnego, który bardzo często jest wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej.

Co to jest laser biostymulacyjny?

Biostymulacja laserowa jest szeroko stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Laser wykorzystuje działanie fotochemiczne, wpływając na metabolizm komórek. Wskazaniem do stosowania lasera biostymulacyjnego jest trądzik zapalny, stany zapalne skóry, zabiegi modelujące sylwetkę czy pobudzenie porostu włosów.

Często laser biostymulujący jest ważnym elementem terapii odmładzających. Warto odnotować, że laser biostymulacyjny pobudza podział komórek i system immunologiczny, przyspiesza syntezę kolagenu i poprawia mikrokrążenie. Biostymulacja przyczynia się do regeneracji skóry oraz korzystnie wpływa na procesy utleniające.

Korzyści stosowania lasera biostymulacyjnego

Podobnie jak laser frakcyjny oferuje krótki czas zabiegu i pełne bezpieczeństwo. Po zabiegu nie dochodzi do komplikacji, a cała procedura jest bezbolesna. Pacjent odczuwa komfort podczas zabiegu co sprawia, że zabieg przebiega bez przykrych niespodzianek w postaci dolegliwości bólowych. Terapia z laserem biostymulującym wykorzystuje aseptyczne i ambulatoryjne metody leczenia.

Szczegóły zabiegu

Jest to laser, emitujący skoncentrowaną wiązkę światła o działaniu biostymulującym. Efekty terapii z udziałem lasera są spektakularne – powoduje on przyspieszenie przemiany materii czy pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Laser przyspiesza syntezę kolagenu w skórze, zwiększając efekty przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Laser wykorzystuje podczerwone promieniowanie lasera, co przyspiesza gojenie i sprawia, że terapia jest nieinwazyjna. Przed zabiegiem lekarz oczyszcza skórę, a później kieruje wiązkę światła w obszar zabiegowy. Pacjent może otrzymać znieczulenie w formie kremu. Efekty zabiegu są widoczne gołym okiem już po paru dniach od procedury zabiegowej. Rekomenduje się wykonanie serii zabiegów.

Ropne choroby skóry a laser biostymulacyjny

W dermatologii bardzo często stosuje się laser biostymulacyjny do leczenia odleżyn, wrzodów czy ropnych chorób skóry. Wskazaniem do zabiegu są także łojotokowe zapalenie skóry i trądzik czy odmrożenia lub oparzenia. Można za jego pośrednictwem leczyć także blizny, cellulit, rozstępy czy też niedotlenioną i zwiotczałą skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Laserem biostymulacyjnym jest laser genesis

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530