Jakie zabiegi dla cery dojrzałej proponujemy?

jakie zabiegi dla cery dojrzałej

Jakie zabiegi dla cery dojrzałej proponujemy?

Kiedy mówimy o cerze dojrzałej?

Dojrzała cera to skóra, jaką posiadają kobiety i mężczyźni po 40 roku życia. Cechuje się brakiem elastyczności, blasku czy stałego stopnia nawilżenia. Często osoby ze skórą dojrzałą posiadają zmarszczki – od zmarszczek mimicznych, poprzez lwią zmarszczkę aż po kurze łapki. Skóra dojrzała przejawia także cechy wynikające z ekspozycji skóry na światło słoneczne. Są to zmiany kolorytu skóry, przebarwienia słoneczne, wystąpienie ognisk nieprawidłowego rogowacenia skóry, rozszerzenie porów skórnych i pojawienie się zaskórników.

W niektórych przypadkach mogą pojawić się zmiany nowotworowe i przednowotworowe. Na skórę dojrzałą mają jeszcze wpływ takie czynniki jak: dieta, stres, uwarunkowania genetyczne, ekspozycja skóry na słońce czy też pielęgnacja.

Jakie zabiegi dla cery dojrzałej najlepiej wybrać?

Jednym z topowych zabiegów dla cery dojrzałej naszego gabinetu medycyny estetycznej jest Venus legacy. Zabieg przeprowadzany jest na urządzeniu Venus legacy, które wykorzystuje połączone technologie działania impulsowego pola magnetycznego, fali radiowej, technologii podciśnieniowej Vari Puls oraz podniesienia temperatury w tkance.

Zabieg resurfacingu zapewnia efekty w postaci stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, zmniejszenia obrzęków i poprawy ukrwienia tkanek. Zabieg ma korzystny wpływ na ujędrnienie skóry oraz likwidację zmarszczek, które są częstym problemem pacjentów ze skórą dojrzałą. 

Warto sięgnąć po peelingi chemiczne złuszczające skórę, które mają korzystny wpływ na rozjaśnienie i wygładzenie skóry. Kwasy wykorzystywane w peelingu chemicznym to: kwas trójchlorooctowy, kwas glikolowy, mlekowy, retinol. Często stosuje się je z innymi zabiegami.  

Dzięki fotoodmładzaniu skóry także możemy uzyskać efekt poprawy elastyczności skóry. Na czym polega fotoodmładzanie skóry? Przy użyciu lasera Mediostar Next Pro przegrzewa się skórę, ponieważ światło emitowane przez laser odznacza się niską gęstością. Doprowadza to do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych oraz likwidacji zmarszczek.   

Aquapure polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka i oczyszczaniu porów skórnych za pośrednictwem właściwości kwasów chemicznych (kwasu salicylowego, mlekowego). Ten zabieg oczyszczający jest dedykowany skórze dojrzałej, a podczas zabiegu stosuje się także mezoterapię bezigłową, mikroprądy czy głowicę ciepło-zimno. Efektem zabiegu jest likwidacja zmarszczek, odżywienie skóry czy rozjaśnienie cery.  

Mezoterapia igłowa – idealny zabieg stworzony z myślą o potrzebach cery dojrzałej 

Jednym z zabiegów dla cery dojrzałej są różne rodzaje mezoterapii. Pierwszym z nich jest mezoterapia igłowa z udziałem kwasu hialuronowego. Zabieg polega na wykonaniu serii zastrzyków na głębokości paru milimetrów, wprowadzających substancję pod skórę. Efektem mezoterapii jest nawilżenie naskórka. Drugim rodzajem mezoterapii jest dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa.

Dermapen dzięki automatycznemu nakłuwaniu skóry i dostarczaniu jej substancji aktywnych doprowadza do pobudzenia fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Mezoterapia igłowa wpływa na rozjaśnienie skóry oraz likwidację zmarszczek i przebarwień. Preparat stosowany w trakcie zabiegu dermapen jest indywidualnie dobierany do potrzeb każdego pacjenta. Często wykorzystuje się kwas hialuronowy nieusieciowany z dodatkiem witamin. 

Laser frakcyjny – skuteczne wsparcie w resurfacingu

Laserowe odmładzanie skóry w gabinecie medycyny estetycznej odbywa się za pomocą lasera frakcyjnego z certyfikatem FDA, który stosowany jest do skutecznej likwidacji zmarszczek wokół oczu i przebarwień. Jak działa laser frakcyjny? Dzięki wykorzystywaniu energii w postaci skupionych wiązek światła, uszkadzających w kontrolowany sposób naskórek i skórę właściwą dochodzi do zwiększenia ilości włókien kolagenowych i poprawy napięcia skóry. 

Zbawienne działanie promieniowania elektromagnetycznego

Za sprawą radiofrekwencji mikroigłowej tkanki pobudzane są do regeneracji, obkurczania i tworzenia nowych włókien kolagenowych. Terapia wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej polega na połączeniu mikronakłuć skóry oraz ogrzewania z udziałem promieniowania elektromagnetycznego. RF może być stosowane nawet do głębokości 3,5 mm.  

Jakie zabiegi dla cery dojrzałej skuteczne Poznań

5/5 - (1 vote)