Jak się pozbyć tatuażu 

Jak się pozbyć tatuażu 

Jak się pozbyć tatuażu 

Tatuaże są trwałym rysunkiem na skórze, wykonywanym za pomocą wprowadzania igłą barwnika pod naskórek. Procedura najczęściej odbywa się bez znieczulenia. Niektórzy z pacjentów po latach chcą usunąć tatuaż, ponieważ się już z nim nie identyfikują lub zaliczają jego zrobienie do błędów młodości. W tej sytuacji najlepszych wyjściem jest laserowe usunięcie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Jak się pozbyć tatuażuJakie tatuaże można usunąć?

Generalnie każdy kolor tatuażu można usunąć, choć błękitny i zielony należy usuwać ze specjalną końcówką lasera, które wykorzystują długość fal: 585 i 650. Do najłatwiejszych kolorów tatuaży zaliczamy ciemne i czerwone tatuaże.

Najskuteczniejsza metoda usuwania tatuażu

Tatuaż najłatwiej usunąć w renomowanej klinice medycyny estetycznej za pomocą lasera Q-switch, który jest najskuteczniejszym laserem do tej procedury. W niektórych przypadkach można zastosować dermabrazję czy peeling chemiczny.

Laseroterapia jest jednak najpopularniejszą i najbardziej efektywną metodą, która zawsze poprzedzona jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji lekarz odrzuci ewentualne przeciwwskazania i ustali plan leczenia oraz częstotliwość zabiegów.

Jak się pozbyć tatuażu  – Jak przygotować się do zabiegu?

Istnieje parę zasad, o których należy pamiętać przed zabiegiem laserowego usuwania tatuażu. Nie można przed zabiegiem stosować takich suplementów jak: skrzyp, dziurawiec, pokrzywa, nagietek czy rumianek, które są światłouczulające. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stosowanie antybiotyków. Przeszkodą jest także świeżo opalona skóra.

Jak się pozbyć tatuażu  – Przebieg zabiegu

Po konsultacji lekarskiej można rozpocząć procedurę, która polega na przykładaniu powierzchni lasera do obszaru zabiegowego, gdzie znajduje się tatuaż. Do zabiegu wykorzystuje się laser Q-switch, który wyróżnia się innowacyjnością i bezbolesnością zabiegu. Laser emituje impuls do skóry właściwej sprawiając, że laser rozbija barwnik, które zostają naturalnie usunięte przez organizm.

Jak się pozbyć tatuażu  – laser q-switched

Laser Q-switch wyróżnia się niebywałą precyzją działania i docieraniem do najgłębszych partii skóry. Efektem działania lasera jest pobudzenie procesów immunologicznych skóry, co prowadzi do regeneracji. Laser jest na tyle bezpieczny, że może być stosowany nawet w najbardziej wrażliwych partiach ciała np. w okolicach uszu czy dekoltu.

Jeśli pacjent ma niski próg bólu można przeprowadzić zabieg w znieczuleniu miejscowym.

Korzyści laserowego usuwania tatuażu

Laseroterapia sprawia, że barwnik tatuażu z dnia na dzień blaknie, aż w końcu całkowicie znika ze skóry. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i szybki. Często całkowite usunięcie tatuażu odbywa się po 6 sesjach w gabinecie medycyny estetycznej. Skóra po zabiegu szybko się regeneruje – do 8 tygodni. 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu

  • bielactwo
  • aktywne infekcje
  • zapalenie skóry
  • nadwrażliwość na światło
  • ciąża i laktacja
  • stosowanie leków światłouczulających

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań

Jak się pozbyć tatuażu?

Tatuaż nie musi być na całe życie – wystarczy, że skorzystasz z profesjonalnego zabiegu usuwania tatuażu laserem w gabinecie medycyny estetycznej, a po paru zabiegach niechciany tatuaż zniknie. Więcej na temat zabiegu usuwania tatuażu laserem w klinice medycyny estetycznej Poznań dowiesz się z artykułu.

Jak się pozbyć tatuażu – Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu jest najskuteczniejszą metodą usuwania tatuażu. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań wykorzystujemy innowacyjny laser Q-Switch, który wykorzystuje dwie długości fali (1064nm, 532nm). Ten laser dedykowany jest usuwaniu tatuaży, ponieważ nie pozostawia śladów zabiegu i wykazuje najwyższą efektywność usuwania dowolnych kolorów tatuaży.

Doskonale radzi sobie z tatuażami profesjonalnymi i nieprofesjonalnymi, pourazowymi czy przebarwieniami na skórze. Podczas usuwania tatuażu laserem ma miejsce emisja impulsów światła w nanosekundach, co objawia się emisją dużej dawki energii w krótkim czasie. Efektem laseroterapii jest rozbijanie barwnika lub pigmentu na drobne cząsteczki bez uszkodzeń termicznych i pozostawiania blizn. Laser Q-Switched prowadzi do fotoakustycznego rozbicia pigmentu, które wchłaniane są na drodze fagocytozy.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania tatuażu Poznań

Jak wygląda tatuaż usuwanie w klinice medycyny estetycznej Poznań? Zabieg laserowego usuwania tatuażu rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań pacjenta, można rozpocząć procedurę. Lekarz wykonuje próbę laserową, co pozwala na wykluczenie ryzyka reakcji alergicznej. Dla zapewnienia większego komfortu pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe. Zabieg jest bezbolesny i trwa od kilku minut do godziny – w zależności od wielkości tatuażu.

W naszej klinice medycyny estetycznej podczas laserowego usuwania tatuażu Poznań, wykorzystujemy laser najnowszej generacji Q-Switched, który w połączeniu z dużym doświadczeniem naszych lekarzy, zapewnia bezpieczną i skuteczną procedurę usuwania tatuażu. Lekarz podczas usuwania tatuażu laserem przykłada głowicę lasera w miejsce występowania tatuażu, a urządzenie emituje dużą energię w ultrakrótkich impulsach, co prowadzi do rozbijania cząsteczek barwnika.

Organizm usuwa rozbite cząstki z organizmu, traktując je jako ciało obce. Dzięki doświadczeniu naszych lekarzy i precyzji wykonania zabiegu oraz dobraniu optymalnej siły wiązki laserowej, usuwanie tatuażu jest szybkie i bezpieczne. Podczas laserowego usuwania tatuażu Poznań tkanki nie nagrzewają się, co zapewnia bezpieczną procedurę. Aby całkowicie usunąć tatuaż należy przeprowadzi serię zabiegów (od 3 do 10), podczas których tatuaż ulega rozjaśnieniu i w efekcie znika ze skóry.

Rekomenduje się minimum 4-tygodniową przerwę pomiędzy wizytami w gabinecie medycyny estetycznej Poznań. Pacjent po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej powinien stosować się do zaleceń – unikać sauny, solarium i aktywności fizycznej przez okres paru dni po procedurze medycznej.

Laserowe usuwanie tatuażu efekty

Na skuteczność zabiegu usuwania tatuażu ma wpływ rodzaj, ilość i kolory tuszu wykorzystanego w tatuażu oraz fakt, czy był wykonywany w profesjonalnym salonie czy domową techniką. Zabieg usuwania tatuażu Poznań z udziałem lasera Q-Switched prowadzi do usuwania niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego. Innowacyjna technologia Q-Switch rozbija barwnik na drobne cząsteczki, które usuwane są przez organizm na drodze fagocytozy.

Dzięki skutecznej technologii możliwe jest usunięcie każdego tatuażu. Efekt zabiegu usuwania tatuażu Poznań polega na stopniowym blednięciu tatuażu aż do całkowitego zniknięcia. Najłatwiej usuwa się pigment czarny lub granatowy. Po zabiegu usuwania tatuażu skóra staje się jaśniejsza, ale jej koloryt po kilku miesiącach się wyrównuje.

Jak się pozbyć tatuażu Poznań

Oceń nas