Jak się pozbyć tatuażu 

Jak się pozbyć tatuażu 

Tatuaże są trwałym rysunkiem na skórze, wykonywanym za pomocą wprowadzania igłą barwnika pod naskórek. Procedura najczęściej odbywa się bez znieczulenia. Niektórzy z pacjentów po latach chcą usunąć tatuaż, ponieważ się już z nim nie identyfikują lub zaliczają jego zrobienie do błędów młodości. W tej sytuacji najlepszych wyjściem jest laserowe usunięcie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Jakie tatuaże można usunąć?

Generalnie każdy kolor tatuażu można usunąć, choć błękitny i zielony należy usuwać ze specjalną końcówką lasera, które wykorzystują długość fal: 585 i 650. Do najłatwiejszych kolorów tatuaży zaliczamy ciemne i czerwone tatuaże.

Najskuteczniejsza metoda usuwania tatuażu

Tatuaż najłatwiej usunąć w renomowanej klinice medycyny estetycznej za pomocą lasera Q-switch, który jest najskuteczniejszym laserem do tej procedury. W niektórych przypadkach można zastosować dermabrazję czy peeling chemiczny.

Laseroterapia jest jednak najpopularniejszą i najbardziej efektywną metodą, która zawsze poprzedzona jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji lekarz odrzuci ewentualne przeciwwskazania i ustali plan leczenia oraz częstotliwość zabiegów.

Jak się pozbyć tatuażu  – Jak przygotować się do zabiegu?

Istnieje parę zasad, o których należy pamiętać przed zabiegiem laserowego usuwania tatuażu. Nie można przed zabiegiem stosować takich suplementów jak: skrzyp, dziurawiec, pokrzywa, nagietek czy rumianek, które są światłouczulające. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stosowanie antybiotyków. Przeszkodą jest także świeżo opalona skóra.

Jak się pozbyć tatuażu  – Przebieg zabiegu

Po konsultacji lekarskiej można rozpocząć procedurę, która polega na przykładaniu powierzchni lasera do obszaru zabiegowego, gdzie znajduje się tatuaż. Do zabiegu wykorzystuje się laser Q-switch, który wyróżnia się innowacyjnością i bezbolesnością zabiegu. Laser emituje impuls do skóry właściwej sprawiając, że laser rozbija barwnik, które zostają naturalnie usunięte przez organizm.

Jak się pozbyć tatuażu  – laser q-switched

Laser Q-switch wyróżnia się niebywałą precyzją działania i docieraniem do najgłębszych partii skóry. Efektem działania lasera jest pobudzenie procesów immunologicznych skóry, co prowadzi do regeneracji. Laser jest na tyle bezpieczny, że może być stosowany nawet w najbardziej wrażliwych partiach ciała np. w okolicach uszu czy dekoltu.

Jeśli pacjent ma niski próg bólu można przeprowadzić zabieg w znieczuleniu miejscowym.

Korzyści laserowego usuwania tatuażu

Laseroterapia sprawia, że barwnik tatuażu z dnia na dzień blaknie, aż w końcu całkowicie znika ze skóry. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i szybki. Często całkowite usunięcie tatuażu odbywa się po 6 sesjach w gabinecie medycyny estetycznej. Skóra po zabiegu szybko się regeneruje – do 8 tygodni. 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu

  • bielactwo
  • aktywne infekcje
  • zapalenie skóry
  • nadwrażliwość na światło
  • ciąża i laktacja
  • stosowanie leków światłouczulających

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań

Oceń nas