Jak dbać o cerę naczyniową?

Jak dbać o cerę naczyniową?

Cera naczyniowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji z użyciem kosmetyków do cery wrażliwej. Jednak bez korzystania z zabiegów medycyny estetycznej Poznań takich jak: fototermoliza, naświetlanie laserem żółtym Quadro Star Pro Yellow 577 nm, czy laser bromkowo-miedziowy trudno jest pozbyć się wszystkich negatywnych objawów, z którymi borykają się pacjenci ze skórą naczyniową. Dowiedzmy się więcej o tajnikach dbania o skórę naczynkową.

Co to jest cera naczyniowa?

Jest to skóra, która łatwo ulega zaczerwienieniu, nadmiernie reagując na czynniki miejscowe oraz ogólne. Objawem skóry naczyniowej są zaczerwienienia w okolicach nosa i policzków, rumień, długotrwałe rumieńce, które prowadzą do trądziku różowatego czy drobna sieć czerwonych „pajączków”.

Osoby o skórze naczyniowej powinny odpowiednio pielęgnować skórę, która jest bardzo delikatna i wrażliwa. Najczęściej rozszerzone naczynia włosowate obejmują policzki i nos, ale czasem występują też w okolicach szyi, dekoltu czy uszu.

Poznajmy czynniki nasilające objawy skóry naczynkowej

Często decydują uwarunkowania genetyczne, czyli płytka lokalizacja naczyń krwionośnych oraz ich nadmierna reaktywność, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne czy zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Do czynników zewnątrzpochodnych nasilających objawy zaliczamy: stres, spożywanie alkoholu, korzystanie z sauny, intensywne ćwiczenia, różnice temperatur, wiatr, mróz czy promieniowanie UV. Negatywne czynniki pogłębiające objawy to także: suche powietrze (np. klimatyzacja), stosowanie niektórych leków na nadciśnienie, środki antykoncepcyjne czy niektóre składniki kosmetyków.

Jak zapobiec objawom skóry naczyniowej?

Aby ustrzec się przed objawami skóry naczyniowej należy unikać mechanicznych peelingów czy trudno zmywalnych kosmetyków do makijażu. Powinniśmy wystrzegać się energicznego drażnienia skóry demakijażem, nie stosować masek rozgrzewających, toników, mydeł i silnych detergentów. Mężczyźni powinni zrezygnować ze stosowania wód toaletowych. Remedium na pozbycie się negatywnych objawów skóry naczyniowej jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Sięgając po kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinniśmy wybierać te przeznaczone do cery wrażliwej. Kosmetyk powinien zapewniać odpowiednie nawilżenie skóry oraz wzmacniać funkcje ochronne bariery naskórkowej. Dodatkowo warto stosować preparaty do pielęgnacji twarzy, które wzmacniają naczynia skóry poprzez mikrocyrkulację. Produkty do pielęgnacji powinny posiadać witaminę C, alantoinę, pantenol i witaminę E, które mają odpowiednie właściwości nawilżające niezbędne dla poprawy kondycji naszej cery.

Jak pielęgnować skórę naczyniową za sprawą zabiegów?

Kremy i kosmetyki do pielęgnacji skóry czy pielęgnacji twarzy nie zawsze wystarczą, by pozbyć się problemów skóry naczyniowej. Wówczas warto zastosować zabiegi wspomagające działanie kosmetyków, przynosząc szybko widoczne efekty. Wybór zabiegów zawsze jest indywidualnie dostosowany do danego pacjenta.

Pod uwagę lekarz bierze stan skóry, nasilenie objawów i odczucia pacjenta. Do najczęstszych zabiegów medycyna estetyczna Poznań do terapii trądziku należą peelingi chemiczne, retinoidy, mikronakłuwanie, oczyszczanie manualne. Świetnym zabiegiem mającym korzystny wpływ na poprawę cery i pozbycie się skóry naczynkowej jest Venus Legacy.

Do zamknięcia naczynek krwionośnych najskuteczniej przyczynia się fototermoliza. Zabieg fototermolizy medycyna estetyczna Poznań polega na tym, że energia światła jest selektywnie pochłaniana przez hemoglobinę zawartą w krwinkach i jest zamieniana w ciepło. Doprowadza to do zamykania światła i naczynia krwionośnego przez zakrzepłą krew. Stosuje się też naświetlenia światłem IPL, które pozbywają się objawów czerwonej twarzy.

Czasem zaleca się stosowanie lasera bromkowo-miedziowego, barwnikowego lub lasera o długości fali 577 nm. Stosując fototermolizę z wykorzystaniem laserów np. bromkowo-miedziowego możemy liczyć na skuteczne pozbycie się poszerzonych naczynek.

Jak dbać o cerę naczyniową Poznań

5/5 - (1 vote)