Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Gabinet masażu 


Gabinet masażu leczniczego – zabiegi wykonuje doświadczony rehabilitant

gabinet masażu, Mgr Katarzyna Woźniewicz

Gabinet masażu leczniczego

Przedstawiamy najpopularniejsze masaże takie jak: masaż leczniczy, masaż kręgosłupa, masaż bańką chińską, masaż tkanek głębokich czy drenaż limfatyczny, które z powodzeniem wykonuje się u pacjentów gabinetu medycyny estetycznej w celu poprawy ich zdrowia i pokonania wielu dolegliwości.

Masaż leczniczy

Jest to popularna odmiana masażu, której historia sięga 1800 roku p.n.e. Pierwsze wzmianki o masażu leczniczym pochodzą z hinduskiej księgi – Wedy. Jego działanie prowadzi do zapobiegania i leczenia chorób ortopedycznych, neurologicznych etc.

Masaż leczniczy ma pozytywne właściwości dla zdrowia – obniża napięcie w kręgosłupie, plecach i karku, poprawia samopoczucie i wygląd skóry. Korzystając z profesjonalnego masażu leczniczego w gabinecie medycyny estetycznej mamy gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Masaż antycellulitowy

Cellulit to częsty problem u pacjentów, który jest powodem frustracji i niezadowolenia. W gabinecie medycyny estetycznej można się go pozbyć za sprawą laseroterapii czy mezoterapii mikroigłowej. Alternatywą do tych zabiegów jest masaż antycellulitowy, który wykonuje się z wykorzystaniem technik masażu klasycznego i izometrycznego.

Podczas masażu używa się kremów i olejków ze składnikami aktywnymi, które prowadzą do odwrócenia powstałych reakcji chemicznych. Jego efektem jest rozluźnienie czy rozgrzanie mięśni oraz ich solidne wzmocnienie.

Elementem masażu antycellulitowego jest drenaż limfatyczny, który wykonuje się co trzeci masaż antycellulitowy. Zbawienne działanie masażu powoduje usunięcie toksyn z organizmu czy drobin tłuszczu, które zaliczają się do głównych przyczyn cellulitu. 

Drenaż limfatyczny

Popularny ostatnio drenaż limfatyczny stymuluje układ limfatyczny i przyspiesza proces oczyszczania organizmu z toksyn. Masażysta wykonuje ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające oraz ruchy wzdłuż naczyń limfatycznych w kierunku węzłów chłonnych, co przyczynia się do przepychania limfy w stronę ujścia przewodu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to jeden z najpopularniejszych masaży wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą jego dobroczynnych dla zdrowia właściwości: pobudza krążenie krwi, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, redukuje problem „ciężkich nóg”, likwiduje skurcze i bóle kończyn dolnych. Zabieg drenażu limfatycznego jest szczególnie polecany pacjentom z cellulitem.  

Masaż kręgosłupa

Popularny rodzaj masażu także jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej przez dyplomowanego masażystę. Masaż kręgosłupa, niesie ze sobą pozytywny wpływ na poprawę pracy mięśni, stawów i ścięgien, dotlenia komórki i rozszerza naczynia krwionośne. Stosuje się go przy szerokim spektrum dolegliwości.

Prawidłowe wykonanie masażu kręgosłupa pobudza układ nerwowy, wpływa na pracę narządów wewnętrznych, przyczyniając się do pokonania różnych chorób i dolegliwości. Masaż kręgosłupa wykonuje się podczas występowania objawów takich jak: bóle kręgosłupa, wady postawy, stany przeciążeniowe mięśni, nerwobóle, stany pourazowe czy w wyniku obrzęku limfatycznego.

Masaż tkanek głębokich

Jest to głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki, który jest formą terapii tkanek miękkich. Masaż tkanek głębokich prowadzi do likwidacji mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i poprawy elastyczności tkanek czy przywrócenia prawidłowej postawy.

Masaż bańką chińską

Jest to masaż wykorzystywany do poprawy sylwetki – pozbycia się cellulitu, ujędrnienia ciała i skutecznego modelowania sylwetki. Masaż bańką chińską wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i wyróżnia się szybkimi efektami. Wystarczy już od 6 do 10 zabiegów, by poprawić swoją sylwetkę w skuteczny sposób.

Gabinet masażu leczniczego Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530