Chomiki jak się pozbyć trwale

Chomiki jak się pozbyć

Chomiki jak się pozbyć?

Opadające policzki (chomiki na twarzy) to częsta przypadłość u pacjentów klinik medycyny estetycznej. Okazuje się, że w leczeniu „chomiczych policzków” lekarze coraz częściej sięgają po sprawdzoną metodę, jaką jest liposukcja strzykawkowa.

Chomiki na twarzy – definicja i przyczyny

Opadające policzki, potocznie nazywane są chomikami na twarzy, to defekt estetyczny, który najczęściej dotyka pacjentów po 40 roku życia. Możemy wyróżnić przynajmniej parę przyczyn takiego stanu rzeczy. Pierwszą z nich jest proces starzenia się skóry, który tak de facto rozpoczyna się już po 25 roku życia, a po 40 r.ż. nasila się – jednym z objawów starzenia się organizmu są ubytki tkanki tłuszczowej. Obniżenie poziomu kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w organizmie także nie jest bez znaczenia.

W efekcie u pacjentów można zaobserwować utratę atrakcyjnego owalu twarzy, a co za tym idzie także spadek ujędrnienia czy witalności skóry. Trzecią przyczyną wpływającą na powstawanie chomików na twarzy jest działanie grawitacji, która sprawia, że tkanka tłuszczowa obniża swoje położenie.

Nie bez znaczenia pozostają zmiany kostne w obrębie linii żuchwy. Podłożem opadających policzków są także zmiany hormonalne (menopauza), uwarunkowania genetyczne, nadmierna ekspozycja skóry na światło słoneczne.

Jakie są objawy opadających policzków?

Kiedy wystąpią wyżej wymienione czynniki, pacjent boryka się z opadającymi policzkami, które mają negatywny wpływ na owal twarzy. Innym objawem jest pojawienie się obwisłych policzków i podbródka. Dodatkowo pacjent wygląda na zmęczonego, a ten problem medyczny „dodaje mu lat”. Na szczęście opadające policzki można leczyć za pomocą skutecznych zabiegów, które wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej. 

Podwójny podbródek a chomiki na twarzy

Starzenie się skóry, działanie grawitacji i spadek poziomu tłuszczu w organizmie prowadzą do zmiany owalu twarzy i powstawania chomików na twarzy. Opadającym policzkom często towarzyszy problem podwójnego podbródka. Czym się charakteryzuje? Są to to depozyty tłuszczowe w górnej części szyi przybierające formę nieestetycznego fałdu.

Potocznie podwójny podbródek nazywamy „drugą brodą” i sprawia on, że twarz staje się pełniejsza. Do przyczyn podwójnego podbródka zaliczamy m.in. wadliwą postawę, częste opuszczanie głowy, nieprawidłową pozycję podczas snu, choroby tarczycy czy uwarunkowania genetyczne.

Chomiki jak się pozbyć – metody

Liposukcja strzykawkowa jako remedium na problem chomików na twarzy

Opadające policzki i podwójny podbródek można leczyć wieloma metodami medycyny estetycznej takimi jak: HIFU, Profhilo czy laseroterapia. Jednak coraz częściej stosuje się liposukcję strzykawkową – czyli metodę, która ma bogate tradycje w medycynie. Lekarze medycyny estetycznej coraz częściej rekomendują ją pacjentom, ponieważ wyróżnia się niewielką inwazyjnością i wysoką skutecznością.

Liposukcja strzykawkowa – jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu Poznań?

Liposukcja strzykawkowa podbródka lub twarzy to inaczej odsysanie tłuszczu lub lipoplastyka, które wykonuje się wedle ściśle określonego schematu. Jest to najstarsza forma zabiegu odsysania tłuszczu (liposukcji), która od wielu lat znów wiedzie prym w gabinetach medycyny estetycznej.

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, rozpoczyna procedurę odsysania tłuszczu w Poznaniu – początkowo rysuje w obrębie policzków czy podbródka miejsca, które będą poddawane zabiegowi.

Pierwszym etapem zabiegu jest podanie znieczulenia tumescencyjnego (Tumescent Local Anesthesia –TLA). Jest to miejscowe znieczulenie nasiękowe skóry i tkanki podskórnej, które prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, gwarantując bezbolesność i komfort pacjenta. Nazwa pochodzi od słowa tumescere (łac. puchnąć), odnosząc się do obrzękowego wyglądu skóry i tkanki podskórnej po wprowadzeniu dużej objętości płynu.

Drugim etapem liposukcji strzykawkowej jest umieszczenie kaniuli w miejscu zabiegu, która jest połączona specjalną strzykawką z podciśnieniem. Następnie lekarz dokonuje odsysania tłuszczu z pomocą kaniuli za sprawą strzykawki z podciśnieniem, mając wpływ na siłę ssania.

Zabieg cechuje się dobrym profilem bezpieczeństwa i mniejszą traumatyzacją okolicy zabiegowej. Warto dodać, że podczas zabiegu liposukcji strzykawkowej podbródka nie podaje się znieczulenia ogólnego oraz sedacji.

Oferujemy skuteczne szkolenia z liposukcji strzykawkowej przeznaczone dla lekarzy.

Piśmiennictwo

A.Bieniek, K.Orzechowska-Juzwenko, J.Terpiński, R.Białynicki-Birula, K. Głowacka, M.Hurkacz, Zastosowanie znieczulenia tumescencyjnego – nowej metody znieczulenia nasiękowego [w: ]Anestezjologia Intensywna Terapia 3/2006, s. 172-177.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Chomiki jak się pozbyć Poznań

Oceń nas