Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Pedicure


Pedicure – Jak zadbać o stopy?

O stopach nie myślimy na co dzień zbyt często – skłania nas do tego dopiero ból lub zbliżające się lato i chęć założenia odkrytych, lekkich butów. Tymczasem stopy codziennie wykonują bardzo ciężką pracę – każdy krok to dla nich konieczność unoszenia ciężaru całego naszego ciała, często przez długie godziny w niewygodnych szpilkach.

pedicure, pedicure poznań
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:40:58

Pedicure – liczy się nie tylko wygląd stóp ale i zdrowie.

Zagrożenie dla naszych stóp to też każda wizyta na basenie – w wilgotnym środowisku sprzyjającym rozwojowi grzybów i chorobotwórczych bakterii. Problemy, z którymi najczęściej musimy się zmagać, jeśli chodzi o nasze stopy, to pękająca, sucha skóra, szczególnie na piętach, bolesne wrastające paznokcie, lub infekcje grzybicze. Co możemy zrobić, aby tego uniknąć?

Pedicure Specjalistyczny

Raz na jakiś czas warto udać się do salonu kosmetycznego w celu wykonania pedicure. Powszechne jest przekonanie, że pedicure to po prostu malowanie paznokci u stóp lakierem zwykłym, lub hybrydowym – tymczasem jest to zabieg, który występuje w wielu rodzajach i pozwala nam zadbać zarówno o zdrowie jak i estetyczny wygląd stóp.

Regularnie wykonywany profesjonalny pedicure przede wszystkim pozwoli Ci na uniknięcie problemów z wrastającymi paznokciami. Ich przyczyną najczęściej są nieprawidłowo i zbyt krótko przycięte paznokcie – specjaliści się to nie zdarzy. Jeśli już cierpisz na mocno wrastające paznokcie, to kosmetyczka pomoże Ci uporać się z tym problemem np. poprzez założenie specjalnych klamr. Zapytaj gabinet kosmetyczny.

Kosmetyczka usunie też zrogowaciałą skórę na stopach, dzięki czemu będzie ona miękka i gładka. Dopiero po wykonaniu tych zabiegów warto zadbać o estetyczny wygląd paznokci, które będą dopełnieniem zadbanych stóp. Wykonując pedicure, podobnie jak w przypadku manicure możemy zdecydować się na lakier zwykły lub hybrydowy.

Tradycyjny lakier do paznokci dość dobrze sprawdza się na stopach, którymi nie wykonujemy aż tylu czynności, co rękoma, ale jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, to warto zastanowić się nad hybrydowym pedicure, który da Ci gwarancję połysku i braku odprysków nawet do 5 tygodni.

Domowa pielęgnacja.

Poza regularnym pedicure wykonywanym w salonie kosmetycznym powinniśmy pamiętać o codziennej pielęgnacji stóp. Firmy kosmetyczne oferują nam szeroki wachlarz produktów, z których możemy przy tym skorzystać – kremy, sole do kąpieli, skarpetki złuszczające i wiele innych. Najważniejszą rzeczą jest regularne używanie kremu do stóp. Podstawowe działanie kremu to utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry stóp – bardzo dobrze sprawdzają się tu produkty z dodatkiem mocznika.

Latem możemy rozważyć korzystanie z kremów z zawartością chłodzącego mentolu, który da nam uczucie świeżości w ciągu dnia. Jeśli często korzystamy z basenów, to warto zaopatrzyć się w krem, który pomoże nam chronić stopy przed grzybicą. Jeśli mamy pół godziny wolnego czasu, to możemy go wykorzystać na relaksującą kąpiel dla stóp z wykorzystaniem soli kosmetycznych – w drogeriach i sklepach internetowych znajdziemy szeroki asortyment o różnych właściwościach. Tak zadbane stopy będą się świetnie prezentowały latem w sandałkach i japonkach.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530