Zabiegi na szyję – jak wybrać? 

Zabiegi na szyję – jak wybrać

Zabiegi na szyję – jak wybrać? 

Jedną z oznak starzenia się skóry szyi są zmarszczki. Ich przyczyną jest mała ilość gruczołów łojowych powodująca utratę nawilżenia i przesuszanie się skóry. Negatywny wpływ na wygląd skóry szyi ma nieprawidłowa postawa czy długotrwałe czytanie w łóżku w pozycji siedzącej. Jak pozbyć się zmarszczek na szyi? Z pomocą naszej skórze przychodzą zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej takie jak: radiofrekwencja mikroigłowa, zabiegi kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa czy zabiegi z użyciem fal radiowych RF, które pomagają odzyskać młody wygląd skóry szyi.

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek na szyi?

Zmarszczki na szyi nie są tylko problemem kobiet po czterdziestce. Mogą pojawić się u osób już w bardzo młodym wieku. Przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowa postawa ciała, czytanie w łóżku w pozycji leżącej czy też wpatrywanie się w telefon komórkowy, które powoduje pochylenie głowy do dołu i przyciąganie brody do szyi, przyczyniając się do powstawania poprzecznych zmarszczek.

Zmarszczki na szyi mogą mieć podłoże genetyczne. Negatywny wpływ na wygląd szyi ma także działanie promieni UV czy noszenie ubrań podrażniających skórę. Pozycja spania ma niebagatelne znaczenie dla kondycji skóry szyi i dekoltu – sen w pozycji embrionalnej lub „na boku” przyczynia się powstawania zmarszczek.

Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczny zabieg na aksamitnie gładką skórę szyi

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi? Medycyna estetyczna Poznań zna skuteczne rozwiązania i zabiegi, które pomogą zwalczyć ten problem. Badania naukowe dowodzą, że ogrzanie skóry do odpowiednio wysokiej temperatury przekłada się na koagulację włókien kolagenowych, natychmiastowe obkurczenie skóry i uruchomienie procesów gojenia.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na frakcyjnym dostarczeniu w głąb skóry energii radiofrekwencji za pośrednictwem mikroigieł. Opór tkanek powoduje ciepło, które stymuluje procesy regeneracji, czego efektem jest odmłodzenie i odzyskanie pięknego wyglądu skóry. Podczas zabiegu wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej funkcje elektrod pełnią mikroigły, które na całej swojej długości pokryte są materiałem izolacyjnym, a tylko ich końcówki stanowią aktywną część elektrod.

Jakie efekty przynosi radiofrekwencja mikroigłowa Poznań? Dzięki syntezie nowego kolagenu i elastyny napięte włókna kolagenowe i elastynowe zostają zastąpione nowymi, lepiej zorganizowanymi, nadając skórze młodego wyglądu. Sprawia to, że zmarszczki szyi są skutecznie redukowane.  

Zabieg radiofrekwencji można łączyć z laserem tulowym – uzyskujemy poprawę napięcia oraz rozjaśnienie kolorytu skóry. 

Mezoterapia szyi – efektywny sposób na redukcję zmarszczek szyi

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry dokonuje się redukcji zmarszczek na szyi i zmniejsza się wiotkość skóry. Mezoterapia przynosi dużo innych korzyści dla wyglądu szyi. Poprawia jędrność i gładkość skóry oraz eliminuje płytkie zmarszczki. Można ją stosować profilaktycznie i leczniczo.

Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym – regeneracja dzięki sile komórek macierzystych

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Każdy renomowany gabinet medycyny estetycznej wykonuje zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, ponieważ przynosi on zaskakujące rezultaty. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego do odpowiednich warstw powoduje przyspieszenie procesu regeneracji, aktywację komórek macierzystych oraz odnowę i pobudzenie fibroblastów. Właściwości mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym przynoszą szereg korzyści  – od regeneracji i rewitalizacji skóry szyi aż po wygładzenie zmarszczek na szyi.

Jak zabiegi kwasem hialuronowym mogą przyczynić się do redukcji zmarszczek na naszej szyi?

Właściwości kwasu hialuronowego są szeroko wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg medycyna estetyczna Poznań polega na równomiernym wstrzykiwaniu do skóry szyi z uwzględnieniem podbródka i okolic nadobojczykowych preparatu kwasu hialuronowego. Zabiegi kwasem hialuronowym wpływają na nawodnienie skóry, które ma zbawienny wpływ na nadanie jej jędrności i elastyczności, niwelując zmarszczki szyi.

Zabiegi na szyję – jak wybrać – Fale radiowe RF – remedium na wiotką skórę

Fale radiowe wywołują wysoką temperaturę, która powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i stymulację fibroblastów, czyli zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Prowadzi to do znacznej poprawy jakości skóry i jej ujędrnienia, zapewniając efekt wypełnienia zmarszczek szyi. Zabieg medycyna estetyczna Poznań sprawia, że fale radiowe RF oddziałują na tkanki poprawiając gęstość, napięcie i koloryt skóry.

Zabiegi na szyję – jak wybrać ?

5/5 - (7 votes)