Laserowe odmładzanie skóry

Laserowe odmładzanie skóry

Laserowe odmładzanie skóry zapewnia zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę oraz przyczynia się do likwidacji zmarszczek. Resurfacing za pomocą lasera ablacyjnego jest nowoczesną i bezbolesną metodą odmładzania. Zobaczmy na czym polega laserowe odmładzanie skóry i jakie korzyści ze sobą niesie.

Laserowe odmładzanie skóry wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej to technologia, która wykorzystuje intensywne światło lasera, który emituje wiązkę promieni świetlnych o zróżnicowanej długości. Zabieg stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i przebudowuje włókna kolagenowe, czego efektem jest poprawa wyglądu skóry. Światło lasera pozbywa się negatywnych konsekwencji upływu czasu, promieni słonecznych czy też chorób skóry. Zabieg laserowego odmładzania skóry polega na częściowym uszkodzeniu naskórka, który stymuluje go do wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki użyciu nowoczesnych laserów podczas zabiegu resurfacingu twarzy uzyskuje się mikroskopijne uszkodzenia, które sprawiają, że skóra szybko zaczyna się odbudowywać.

Efektem użycia lasera w gabinecie medycyny estetycznej jest poprawienie jędrności skóry, odmłodzenie oraz skuteczna likwidacja zmarszczek. Laserowe odmładzanie skóry jest wykorzystywane do usuwania blizn potrądzikowych oraz poprawienia owalu twarzy czy liftingu powiek. W gabinecie medycyny estetycznej używamy lasera ablacyjnego, który dzięki specjalnemu skanerowi może wykrywać i usuwać gorące fragmenty uszkodzonej tkanki. Korzyścią lasera ablacyjnego jest zmniejszenie czasu gojenia oraz dolegliwości, które ewentualnie mogą występować po zabiegu resurfacingu.   

Jaką technologię wykorzystuje się przy laserowym odmładzaniu twarzy w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna wykorzystuje do zabiegów laser frakcyjny lub laser CO2. Laser frakcyjny jest certyfikowany przez amerykańską agencję FDA. Laser CO2 opiera się na zjawisku fototermolizy, które polega na wytworzeniu w skórze siatki nakłuć (frakcji), przyczyniając się do stworzenia stanu zapalnego. Wówczas dochodzi do częściowego uszkodzenia skóry, które pobudza je do odbudowy.

Laser frakcyjny lub laser CO2 działają z użyciem promieniowania laserowego, które jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie z wykorzystaniem zjawiska emisji wymuszonej. Długość fali może być różna. Promieniowanie laserowe cechuje się silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i małym odchyleniem od równoległości. Cechuje się dużą mocą promieniowania i gęstością energii. Lasery mają różne klasyfikacje i podziały np. ze względu na emitowaną długość fali czy moc. Stosuje się je w wielu dziedzinach – nie tylko medycynie, ale i elektronice czy wojsku.

Laserowe odmładzanie skóry – skuteczność i bezpieczeństwo

Wykonanie zabiegu resurfacingu w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej nie wymaga długiej rekonwalescencji i jest bezpieczne. Laser frakcyjny po zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest resurfacing twarzy może wywoływać lekkie zaczerwienienia skóry, które szybko ustępują. Rekomenduje się go do likwidacji  zmarszczek wokół oczu i kurzych łapek, niwelowania blizn (także potrądzikowych), przebarwień czy rozstępów. Spektrum wykorzystania lasera ablacyjnego jest naprawdę szerokie, a efekty zabiegu są szybkie i wyraźnie zauważalne. Zabieg resurfacingu twarzy można łączyć z osoczem bogatopłytkowym.

Laserowe odmładzanie skóry Poznań

Zobacz także:

plastyka powiek, plastyka powiek poznań

Plastyka powiek

5/5 - (1 vote)