Jak uzyskać pełne usta?

Jak uzyskać pełne usta?

Wielu pacjentów decyduje się na powiększanie ust, który pozwala na poprawę niezadowalającego kształtu lub zwiększenie ich objętości, co pozwala zyskać pewność siebie i zadbać o ładny wygląd. Wykonanie zabiegu liftingu ust kwasem hialuronowym w klinice medycyny estetycznej gwarantuje bezpieczeństwo i błyskawiczne efekty.

Poznajmy przyczyny wykonywania zabiegu powiększania ust

Przyczyną poddania się zabiegowi powiększania ust jest niezadowalający kształt lub struktura ust, które objawiają się małą objętością lub asymetrią. Taki stan rzeczy może mieć podłoże genetyczne lub być wynikiem procesem fotostarzenia się skóry, wywołanym działaniem takich czynników jak: promienie słoneczne, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr.

Częstą przyczyną wykonywania zabiegu liftingu ust są zaburzenia nawilżenia, do których dochodzi na skutek spadku poziomu kwasu hialuronowego w procesie starzenia, czego efektem jest przesuszenie ust i utrata ich objętości. Na szczęście w gabinecie medycyny estetycznej można poddać się bezpiecznemu zabiegowi naturalnego powiększania ust, który nada im jędrności oraz wyraźniejszego kolorytu.

Jak uzyskać pełne usta za sprawą zabiegu medycyny estetycznej?

Głównym składnikiem wykorzystywanym do powiększania ust lub liftingu ust jest kwas hialuronowy. Wykorzystuje się go w kosmetykach np. w kremach o właściwościach ujędrniających i nawilżających. Jednak dużo skuteczniejszy jest zabieg powiększania ust, który stosuje się jako wypełniacz i wstrzykuje bezpośrednio pod skórę. O dużej popularności kwasu hialuronowego decyduje jego naturalność – jest to substancja występująca w naszym organizmie (w skórze).

Podczas procesu starzenia się organizmu tej substancji ubywa, a zabieg medycyny estetycznej pozwala na uzupełnienie tego niedoboru. Kwas hialuronowy to inaczej glikozaminoglikan, który odpowiada za wiązanie w wody skórze i jej właściwe nawilżenie. Jego efektem jest regeneracja ust poprzez nawilżenie tkanek czy też zwiększenie objętości lub nadanie im oczekiwanego kształtu.

Na czym polega powiększanie ust?

Przed rozpoczęciem zabiegu  powiększania ust kwasem hialuronowym konieczna jest konsultacja lekarska. Zabieg poprzedzony jest podaniem znieczulenia w formie kremu. Zabieg powiększania ust polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem hialuronowym za pomocą mikrokaniuli, czyli tępo zakończoną igłą. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko pojawienia się opuchlizny i zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Podczas zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, kwas hialuronowy uzupełnia miejsca zwiotczeń, bruzdy oraz miejsca, w których brakuje objętości. Zabieg kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej bez konieczności podawania narkozy i trwa ok. 20 minut.

Podczas zabiegu kwasem hialuronowym istnieje minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, pękania naczynek czy efektu maski. W rzadkich przypadkach po powiększaniu ust kwasem hialuronowym mogą występować takie objawy jak: delikatny obrzęk, zaczerwienienie czy zgrubienie skóry, ale te dolegliwości ustępują po paru dniach.

5/5 - (7 votes)