Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Hirsutyzm


Hirsutyzm – nadmierne owłosienie

hirsutyzm

Hirsutyzm

Z artykułu dowiemy się czym jest hirsutyzm, jakie są jego przyczyny oraz objawy i metody leczenia.

Hirsutyzm – definicja

Hirsutyzm stanowi owłosienie typu męskiego u kobiet. Owłosienie pojawia się w miejscach, w których posiadają je mężczyźni: na twarzy, brzuchu, klatce piersiowej, plecach, pośladkach i wewnętrznej stronie ud. Za hirsutyzm odpowiada wysoki poziom męskich hormonów płciowych, czyli androgenów (hiperandrogenizm).

Tę przypadłość może wywołać  stosowanie leków o działaniu androgennym. Hirsutyzm może pojawiać się na skutek uwarunkowań genetycznych. Ta choroba dotyka od 5 do 10% kobiet i pojawia się w różnych okresach życia.

Poznajmy objawy hirsutyzmu

Głównym objawem hirsutyzmu jest nadmierne owłosienie. Możemy wyróżnić także szereg objawów towarzyszących takich jak: obniżony głos, łysienie typu męskiego, trądzik, zmniejszenie wielkości biustu, zwiększenie masy mięśniowej czy powiększenie łechtaczki.   

Depilacja laserem Mediostar Next PRO

Jeżeli borykamy się z problemem hirsutyzmu, należy skonsultować się z lekarzem. Rozpoczęcie odpowiedniego hirsutyzm leczenie powinno prowadzić do stabilizacji gospodarki hormonalnej.  Kobiety cierpiące na hirsutyzmem powinny skorzystać z różnych metod depilacji.

Najbardziej skuteczna okaże się depilacja laserowa, która jest bardziej efektywna od depilacji woskiem czy z użyciem depilatora. Laser Mediostar Next PRO to skuteczniejsza forma depilacji od depilacji woskiem i skuteczna metoda hirsutyzm leczenie.

Dzięki depilacji laserem Mediostar Next PRO pozbędziemy się włosów na twarzy czy brzuchu na stałe, co będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet z hirsutyzmem. Innowacyjność lasera Mediostar Next PRO opiera się na wyposażeniu w czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu możliwy jest dobór mocy lasera, dopasowując do indywidualnych cech skóry i włosów pacjenta.

Podczas zabiegów (4-6 serii) depilacji laserem Mediostar Next PRO można usunąć aż 95% włosków. Laser posiada specjalną głowicę lasera (Advanced Contact Cooling), która chłodzi tkanki. Tym typem lasera można usunąć każdy rodzaj włosów. Kobiety z hirsutyzmem często muszą się poddać zabiegom przypominającym.  

Inne metody hirsutyzm leczenie

Oprócz depilacji laserowej stosuje się wiele metod. Pierwszą z nich są środki antykoncepcyjne z estrogenem i progestagenem. Lekarz przepisuje też antyandrogeny – leki blokujące androgeny przed przyłączeniem się do innych receptorów. Podczas leczenia pacjenci stosują kremy do stosowania miejscowego.

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530