Co to jest liposukcja

co to jest liposukcja, lipolife

Co to jest liposukcja

Liposukcja

redukcja tłuszczu, odsysanie tłuszczu 

Liposukcja jest to odsysanie tłuszczu, które zapewnia natychmiastowe pozbycie się tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha, ud oraz podbródka. Jest to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w asyście anestezjologa. Dowiedzmy się więcej na temat liposukcji. Liposukcja laserowa może być wykonywana urządzeniem Lipolaser.

W jakich przypadkach rekomendowana jest liposukcja?

Liposukcja jest to odsysanie tłuszczu, które wykonuje się w celu modelowania ciała oraz nadaniu mu właściwych proporcji. Zabieg przynosi długotrwałe efekty, bo tkanka tłuszczowa nie odnawia się, a pobrany tłuszcz można wykorzystać do przeszczepu piersi lub wypełnienia bruzd na twarzy. Zabieg jest nieinwazyjny i pozwala pozbyć się kompleksów związanych z własnym wyglądem.

Liposukcję wykonuje się w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej i redukcji tłuszczu w okolicy twarzy i szyi, górnych okolic ramion, tułowia, brzucha, bioder, pośladków, ud i podudzi, kolan, łydek i okolicy kostek.

W rzadszych przypadkach liposukcję wykonuje się w okolicy podbródka, talii czy klatki piersiowej. Liposukcję stosuje się u osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, na które nie działa dieta lub ćwiczenia fizyczne.

Jest to zabieg stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami medycyny estetycznej. Nowatorską metodą liposukcji jest liposukcja laserowa

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej wykonuje dokumentację fotograficzną oraz zaznacza na skórze pacjenta obszar zabiegowy. Podczas zabiegu liposukcji brzucha lekarz może odessać 1 litr tłuszczu na godzinę, dlatego przed przyjściem do kliniki medycyny estetycznej należy się przygotować na kilkugodzinny pobyt w specjalistycznym ośrodku.

Jak wygląda przebieg zabiegu liposukcji?

Liposukcja wykonywana jest za pośrednictwem metalowych kaniul. Umieszcza się je w małych nacięciach skóry i pozwala to na rozbicie i odsysanie tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym.

Jest to zabieg chirurgiczny prowadzący do zmniejszenia grubości podskórnej tkanki tłuszczowej, czyli redukcji tłuszczu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę narzędzia rozluźniającego całość tkanki i rozbijającego komórki, które zasysa całą masę.

Czas zabiegu trwa od 1 do 2 godzin. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest długa – trwa od 5 do 7 dni. Wyróżniamy parę rodzajów liposukcji. Metoda klasyczna wykorzystuje zjawisko podciśnienia, które prowadzi do usunięcia tkanki tłuszczowej. Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. polega na wykorzystaniu fizycznych właściwości infradźwięków. 

Liposukcja – efekty

Efekty zabiegu liposukcji brzucha czy też liposukcji ultradźwiękowej są widoczne dopiero po 3-4 tygodniach. Wynika to z długotrwałego procesu gojenia. Zaraz po zabiegu obecny jest obrzęk tkanek, a obszar zabiegowy posiada zwiększony obwód.

Blizny po zabiegu są niewidoczne, co zapewnia komfort dla pacjenta. Po wykonanym zabiegu liposukcji, który nie jest metodą odchudzania, lecz modelowania ciała, warto wspomagać zdrową sylwetkę za sprawą zdrowej diety i aktywności fizycznej. Zabieg prowadzi do widocznej redukcji tłuszczu. 

Poznajmy przeciwwskazania do zabiegu

  • choroby układu krążenia
  • cukrzyca
  • choroby serca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skazy naczyniowe
  • żylaki oraz zmiany zapalne na skórze

Co to jest liposukcja Poznań

5/5 - (9 votes)