Nawilżone i zmysłowe usta

Nawilżone i zmysłowe usta

Nawilżone i zmysłowe usta – zabiegi medycyny estetycznej

Piękne i pełne usta to marzenie wielu kobiet. Jednak natura bywa kapryśna jeśli chodzi o rozdawanie tego atrybutu urody. Nie oznacza to jednak, że nie można nadać objętości wąskim wargom. Dowiedzmy się, jak powiększyć usta w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu.

Powiększanie ust – na czym polega?

Na czym polega powiększanie ust? W zależności od oczekiwań pacjenta i wskazań do zabiegu wykorzystuje się wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego czy tkanki tłuszczowej. Istnieje także możliwość zastosowania osocza bogatopłytkowego pobranego z krwi własnej pacjenta. Preparat autologiczny ma celu pobudzenie produkcji nowego kolagenu, który wpływa na jędrność i objętość obszaru zabiegowego. W zależności od wybranej metody powiększania ust efekt może być trwały lub tymczasowy.  

Metody powiększania ust – klinika medycyny estetycznej Poznań

Jakie metody są wykorzystywane do powiększania ust? Oto zabiegi w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy usieciowany ma mocne właściwości wiążące wodę i konsystencje gęstego żelu. Dzięki temu doskonale sprawdza się w roli wypełniacza. Za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego możliwe jest powiększanie i korygowanie kształtu ust. Efekty utrzymują się w zależności uwarunkowań pacjenta od 6 do nawet 12 miesięcy. 

Powiększanie ust tkanką tłuszczową – lipofilling 

Powiększanie ust własnym tłuszczem jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób szukających długotrwałego efektu i obawiających się reakcji alergicznej. Komórki są pobierane z ciała pacjenta, przez co ryzyko odrzucenia jest zredukowane do minimum. Ponadto możliwe jest połączenie procedury z liposukcją i pozbycie się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w konkretnym obszarze. Należy pamiętać, że komórki ulegają wchłonięciu w około 40%, dlatego, aby uzyskać oczekiwany rezultat, konieczne może się okazać wykonanie zabiegów uzupełniających. Efekt powiększania ust własnym tłuszczem utrzymuje się przez kilka lat. 

Powiększanie ust osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe jest odwirowywane z niewielkiej ilości krwi własnej pacjenta. Ma ono dużą ilość płytek krwi i czynników wzrostu. Dzięki temu preparat autologiczny stymuluje regenerację i pobudza tworzenie się nowych wiązań kolagenowych. Wargi zyskują na jędrności i nawilżeniu, a efekt prezentuje się naturalnie. 

Powiększanie ust — przeciwwskazania i wskazania

Kiedy warto zdecydować się na powiększanie ust? Wskazania do zabiegu to chęć skorygowania kształtu warg lub ich powiększenia. To procedura także dla osób, które cierpią na asymetrie ust. Natomiast przed każdym zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz wykluczy przeciwwskazania, takie jak: ciąża, laktacja, nowotwory czy ogólny zły stan zdrowia i zleci dodatkową diagnostykę. 

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Wiele osób zastanawia się, czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli. Do zabiegu wykorzystywane są niewielkie igły, ale dla osób obawiających się dyskomfortu dostępne jest znieczulenie miejscowe. Natomiast pacjent może odczuwać uczucie rozpierania podczas iniekcji kwasu hialuronowego. 

Piśmiennictwo:

Łukasz Piszczorowicz, Dorota Król, Stanisław Dyląg Terapia autologicznym osoczem bogatopłytkowym (PRP) — obiecująca metoda leczenia regeneracyjnego uszkodzonych tkanek stosowana w wielu dziedzinach medycyny, dostępne https://journals.viamedica.pl/journal_of_transfusion_medicine/article/download/67640/52126 dnia 21.06.2024

https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WF_jednostki/samodzielna-pracownia-medycyny-estetycznej/podrecznik-podstawy_medycyny_estetycznej_ap_ver3.pdf, dostępne 21.06.2024

  1. Czajkowska, M. Milner-Krawczyk, M. Kazanecka, Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Wydział Chemiczny, Instytut Biotechnologii, Zakład Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych, Politechnika Warszawska, 00-664 Warszawa

Polecamy uwadze:

Przeszczep włosów

Oceń nas