Zabiegi odchudzające

zabiegi odchudzające

Zabiegi odchudzające – zabiegi wyszczuplające

Nie zawsze dieta i aktywność fizyczna wystarczą, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Warto wtedy rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, podczas której lekarz zaproponuje zabiegi odchudzające dopasowane do wskazań pacjenta.

Zabiegi wyszczuplające – Liposukcja

Szukasz zabiegów odchudzających? Pomyśl o liposukcji. Mimo, iż liposukcja nie jest metodą odchudzania, tylko zabiegiem modelującym sylwetkę, w naszej klinice medycyny estetycznej rekomendujemy ten zabieg pacjentom zmagającym się z nadmiarem tłuszczu. Procedura liposukcji pozwala na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej m.in. na brzuchu, udach, talii, kolanach, plecach czy też podbródku.

Doświadczony lekarz przed procedurą odsysania tłuszczu, przeprowadza wywiad lekarski. Lekarz rysuje na ciele pacjenta obszary, które będą poddawane liposukcji. Po odrzucenia przeciwwskazań do procedury odsysania tłuszczu może zacząć ostrzykiwać obszar zabiegowy roztworem soli fizjologicznej czy środków obkurczających naczynia krwionośne.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od rodzaju liposukcji. Procedura medyczna liposukcji brzucha i innych partii ciała polega na wykonaniu drobnych nacięć na skórze i ostrzykiwaniu jej roztworem znieczulającym. Następnie tłuszcz jest rozbijany za pośrednictwem specjalnego aparatu tudzież lasera i odsysany z udziałem kaniuli.

Podczas tej procedury w gabinecie medycyny estetycznej można odessać od 3 do 4 litrów tłuszczów. Warto wspomnieć, że po zabiegu liposukcji brzucha, pacjent nosi specjalny kombinezon uciskowy, którego zadaniem jest redukcja obrzęku, który jest naturalnym zjawiskiem po ingerencji chirurgicznej. Obecnie z racji rozwoju medycyny estetycznej i nauki pacjenci mogą skorzystać z różnych form liposukcji laserowej: kawitacyjnej, ultradźwiękowej czy strzykawkowej.

Odsysanie tłuszczu z udziałem liposukcji – efekty

Jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów  odchudzających na brzuch. Liposukcja pozwala na skuteczne pozbycie się depozytów tłuszczowych na brzuchu, talii, udach, ramionach czy podbródku. Jest to procedura prowadząca do modelowania ciała, uzyskania wymarzonych proporcji, redukcji „boczków” czy wyrzeźbienia sylwetki.

Jest to procedura dedykowana osobom o niewielkich depozytach tłuszczowych, które nie są dotknięte dużą nadwagą czy otyłością. Jest to remedium na spadek kolagenu i elastyny w organizmie, co jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie już po 25 roku życia. Zabieg liposukcji powinien być wsparty wdrożeniem zdrowych nawyków, aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą, co wpływa na utrzymanie efektów liposukcji.

Zabiegi na odchudzanie – Venus Legacy

Drugim z zabiegów odchudzających jest Venus Legacy. Jest to skuteczna metoda wyszczuplania ciała, usuwania cellulitu i modelowania sylwetki. Wyróżnikiem tej procedury medycznej jest technologia, która opiera się na wykorzystaniu fal radiowych i pola elektromagnetycznego, które mają korzystny wpływ na gojenie się ran czy uruchomienie procesów produkcji kolagenu.

Urządzenie wywołuje Venus Legacy efekty dzięki multipolarnej fali radiowej i impulsowemu polu magnetycznemu, które prowadzą do stymulacji fibroblastów, poprawy unaczynienia tkanek i remodelingu kolagenu. Dzięki temu Venus Legacy zapewnia konturowanie sylwetki i uruchomienie procesów regeneracyjnych w skórze. Urządzenie podczas zabiegu poprawia funkcję macierzy pozakomórkowej.

Venus Legacy składa się z głowicy, która równomiernie nagrzewa skórę i zapewnia odpowiednią penetrację tkanki, wywołując efekt terapeutyczny. Procedura jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje bólu oraz ryzyka oparzeń.

Rolą głowicy Venus Legacy jest poprawa krążenia, redukcja obrzęków, niwelowanie zmarszczek i ujędrnianie skóry, co prowadzi do modelowania sylwetki. Dla osiągnięcia pełnego efektu należy wykonać serię zabiegów. Doznania pacjenta podczas zabiegu są przyjemne, ponieważ przypomina on masaż.

Zabiegi odchudzające – Drenaż limfatyczny

Obrzęk limfatyczny jest stanem patologicznym, który cechuje się ograniczeniem czynności pojemności transportowej układu limfatycznego. Jest następstwem wad rozwojowych, niewydolności i zaburzeń czynnościowych naczyń limfatycznych. Masaż limfatyczny jest wykorzystywany jako wsparcie odchudzania, ponieważ wykazuje właściwości ujędrniające.

Masaż limfatyczny to zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej, który składa się z fazy przesuwania i odprężenia. Podczas drenażu limfatycznego ma miejsce przemieszczanie się płynu w stronę proksymalnych węzłów chłonnych. W drugiej fazie procedury dochodzi do utrzymywania biernego kontaktu z tkanką i ponownego napełnienia naczyń limfatycznych.

Zabiegi na odchudzanie

Drenaż limfatyczny na odchudzanie przynosi wymierne efekty, ale by tak się stało, powinien być stosowany 2-3 razy w tygodniu. W gabinecie medycyny estetycznej jest on wykonywany przez fizjoterapeutę z dużym doświadczeniem, dzięki czemu zapewnia wyszczuplenie sylwetki. Jest to zabieg medycyny estetycznej i fizjoterapii rekomendowany dla pacjentów z nadwagą czy otyłością, u których zachodzi ryzyko powstawania zakrzepów.

Masaż limfatyczny przynosi szereg korzyści – od usuwania obrzęków i toksyn z warstwy podskórnej, poprzez poprawę krążenia limfy i krążenia krwi – aż po przyspieszenie metabolizmu, przemiany materii i usuwanie cellulitu. Drenaż limfatyczny u osób z nadwagą lub otyłością nie tylko poprawia sylwetkę, ale i ogólny stan zdrowia.

Zabiegi odchudzające Poznań

5/5 - (7 votes)