Odmładzanie okolicy oczu

odmładzanie okolicy, oczy szeroko otwarte oczu

Odmładzanie okolicy oczu. Wygląd okolicy oczu, czyli powiek, brwi i rzęs wpływa często na odbiór człowieka. Podstawową przyczyną niedoskonałości tego obszaru jest proces starzenia się. Wskutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych oraz rozluźnienia ich struktury zmniejsza się napięcie skóry oraz jej jędrność. Ponadto ulega ona ścieńczeniu.

Efektem tego jest między innymi opadanie powiek, powstawanie zmarszczek typu „kurze łapki” oraz tak zwanych „worków pod oczami”. Opadnięcie jako takie jest widoczne przede wszystkim w obrębie powieki górnej, zaś w przypadku powieki dolnej objawia się jej pomarszczeniem. Powoduje to niekorzystne zmiany wyglądzie i jego postarzenie.

Czas wystąpienia i tempo przebiegu tego procesu są indywidualne, a czynniki na nie wpływające dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczają się przyczyny modyfikowalne, natomiast do drugiej te, na które nie mamy wpływu. Wśród czynników modyfikowalnych możemy wyodrębnić te związane ze środowiskiem życia, rodzajem pracy czy narażeniem na stres.

Kolejnym czynnikiem przyspieszającym niekorzystne procesy, w efekcie których dochodzi do powstawania niedoskonałości okolicy oczu są używki takie jak papierosy czy alkohol. Nie bez znaczenia pozostaje też nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, na przykład wchodzące w skład promieniowania słonecznego.

Czynniki niemodyfikowalne natomiast to predyspozycje genetyczne i uwarunkowania rodzinne.

Odmładzanie okolicy oczu laserem

Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi laserem erbowo-yagowym w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest bezboelsny, rekonwalescencja wynosi 3 dni – zaczerwienienie skóry. Zabiegiem można rozjaśnić cienie pod oczami, poprawić napięcie skóry. Efekt odmłodzenia uzyskujemy po serii 3 zabiegów w odstępie miesiąca pomiędzy zabiegami.

Dolne powieki – skuteczne leczenie

Znaczną poprawę przynosi zabieg radiofrekwencja mikroigłowa

Madonna lift – laserowe odmładzanie okolicy oczu

Madonna lift jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się oddziaływanie lasera frakcyjnego CO2 na tkanki, dzięki czemu możliwa jest eliminacja nadmiaru skóry i tkanki w obrębie powiek, zmarszczek typu „kurze łapki”, a także cieni pod powiekami. Jednakże najbardziej skutecznym odmładzaniem okolicy oczu jest plastyka powiek.

Przeszczep tłuszczu a odmładzanie okolicy oczu

Przeszczep tłuszczu jest metodą szeroko stosowaną w medycynie estetycznej. Polega na wszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej, pobranej uprzednio z okolic, gdzie jest jej nadmiar. Materiał pobierany jest najczęściej z ud i pośladków. Dokonuje się tego z wykorzystaniem atraumatyzujących liposukcji. Należą do nich między innymi liposukcja za pomocą technologii WAL (Water-Jet Assisted Liposculpturing), polegająca na działaniu strumienia wody pod ciśnieniem, za pomocą którego tkanka tłuszczowa jest oddzielana od otoczenia, a następnie odsysana.

Inną metodą pobierania tłuszczu jest zastosowanie technologii NIL (Nutational Infrasound Liposculpturing). Jest to metoda polegająca na zastosowania specjalnej kaniuli, która wykonuje tak zwane ruchy nutacyjne w trzech płaszczyznach. Efektem tego jest powstawanie ultradźwięków, co w rezultacie powoduje odseparowanie tkanki tłuszczowej od otoczenia. Metody te pozwalają na pozyskanie nieuszkodzonego tłuszczu, który może być później wszczepiony, na przykład w okolicę oczu.

Należy pamiętać, iż należy pobrać większą ilość tłuszczu niż jest potrzebna do implantacji w danej okolicy, gdyż po wszczepieniu jej część ulega resorpcji. Ewentualnie można wzbogacić pobraną tkankę tłuszczową osoczem bogatopłytkowym, które stymuluje podziały adipocytów.

Jest to zabieg charakteryzujący się wysokim bezpieczeństwem, gdyż wypełniaczem jest własna tkanka, dzięki temu nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu, czy reakcji alergicznej. Zabieg również charakteryzuje się małym odsetkiem powikłań, a także szybkim okresem rekonwalescencji.

Na okolicę oczu zawsze warto stosować osocze bogatopłytkowe

Odmładzanie okolicy oczu Poznań

5/5 - (9 votes)