Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Botox – Toksyna botulinowa


Botox Poznań – jest lekiem znanym od dawna w Europie i Stanach Zjednoczonych. Botox (botoks) może być podawany wyłącznie przez lekarzy.

Na czym polega zabieg podania botoksu? Botoks to preparat wstrzykiwany pod skórę dla wygładzenia zmarszczek.

Botoks podajemy w postaci iniekcji domięśniowej. Mięsień po wstrzyknięciu preparatu zostaje unieruchomiony, co daje znakomity efekt estetyczny.

W ten sposób znika wizualne pofałdowanie  skóry i następuje efekt natychmiastowego odmłodzenia. Rysy stają się łagodniejsze, twarz wygląda bardziej naturalnie, a ogólna mimika zostaje zachowana. Pozwala to na uniknięcie objawy maski.

botox, botox Poznań, botoks
Data aktualizacji: 2023-01-20 10:53:58

Botox Poznań – Zabieg botoksem jest całkowicie bezpieczny, ponieważ stosowana dawka leku jest wielokrotnie niższa nawet od dawki leczniczej. Kuracja polega na odwracalnym unieruchomieniu mięśni, które znajdują się tuż pod skórą.

Efekty widoczne są szybko, często już po 7-8 dniach, a kulminacja następuje po mniej więcej 2 tygodniach. Po upływie pół roku kurację należy powtórzyć. Po tym czasie połączenia między synapsami komórek nerwowych powracają do stanu sprzed kuracji.

Botoks Poznań – Toksyna botulinowa wskazania:

 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • tzw. lwie zmarszczki, czyli zmarszczki pionowe pomiędzy brwiami
 • tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu
 • nadmierna potliwość
 • bruksizm
 • migrena

Jednak najbardziej spektakularny efekt jaki uzyskujemy botoksem widać przy redukcji zmarszczek mimicznych. Dlatego wiele kobiet uważa go za magiczny środek, wręcz „eliksir młodości”.

Jest to także metoda bardzo popularna, którą często wykorzystujemy w naszym gabinecie w Poznaniu. Głównie ze względu na to, że jest bardzo prosta i daje długotrwałe rezultaty bez konieczności inwazyjnych operacji plastycznych.

Jednocześnie, nie jest on przeznaczony wyłącznie do usuwania już istniejących zmarszczek, które są objawami starzenia. Stosujemy go także prewencyjnie lub do likwidacji zmarszczek mimicznych.

Przy nadpotliwości dłoni i pach można bezboleśnie podawać toksynę botulinową urządzeniem Vital Injector 2

Czy botoks jest odpowiedni dla każdego?

Jest to zabieg medyczny, dlatego musimy być świadomi tego, że nie jest to zabieg uniwersalny, przeznaczony dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań do zastosowania tej metody. Nie zalecamy go m.in. kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Osobom cierpiącym na chorobę płytki nerwowo-mięśniowej, przy rozległych uszkodzeniach skóry oraz podczas przyjmowania takich leków jak: D-penicylamina i cyklosporyna.

Niektórzy mają również alergię na toksynę botulinową. Botox nie jest także zalecany dla osób w każdym wieku. Dlatego też osoby bardzo młode oraz te po 65 roku życia powinny zastanowić się nad inną metodą wygładzania zmarszczek.

Botox Poznań – skuteczne i bezpieczne zabiegi

Efekty działania toksyny botulinowej są bardzo widoczne, poniżej pacjentka z lwią zmarszczką przez zabiegiem i tydzień po.

Botoks jest bardzo skutecznym lekiem w leczeniu przykrych dolegliwości, takich jak nadpotliwość pach czy nadpotliwość dłoni.

Co to jest Botox?

Botoks (toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, które jest wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go także toksyną botulinową typu A i stosuje w medycynie już od wielu lat.

Pierwsze zastosowania były w okulistyce przy leczeniu takich stanów jak kurcz powiek, czy zez. Obecnie wykorzystywany również w  neurologii w leczeniu m.in. połowiczego kurczu twarzy czy spastyczności np. w porażeniu mózgowym.

Jest to preparat wstrzykiwany pod skórę dla wygładzenia zmarszczek.

Toksyna botulinowa typu A – mechanizm działania?

Działanie Botuliny polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych istniejących w tkankach, czego następstwem jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a w efekcie zlikwidowanie zmarszczek.

Wskazania:

Jak zostało już powiedziane wyżej toksyna botulinowa znajduje w medycynie bardzo wiele zastosowań. Do najczęściej spotykanych z pewnością należą:

 • redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka), czy też powstających między oczami zmarszczek śmiechu (zmarszczki królicze)
 • leczenie nadpotliwości – po podaniu botuliny w rejony z nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w efekcie prowadzi do ograniczenia wydzielania potu przez znajdujące się tam gruczoły potowe
 • bruksizm (bezwiedne zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żwacze (zlokalizowane po bokach żuchwy), co zmniejsza ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę

Przeciwwskazania:

Botulina jest lekiem podawanym miejscowo i nie wywierającym wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak nie zaleca się jego stosowania w przypadku:

 • kobiet w ciąży i karmiących piersią
 • pacjentów cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna)
 • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona
 • uczulonych na albuminę ludzką
 • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów

Stosowanie botoksu jest bardzo skuteczne i bezpieczne, wymaga jednak doświadczenia i wiedzy od lekarza, który go stosuje. Przed zabiegiem warto zapytać lekarza o wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.

Zabieg jest też prawie bezbolesny (lek podaje się strzykawką z bardzo cienką igłą) oraz trwa dość krótko, dzięki czemu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest znikomy.

Wiele wskazań: wygładzanie zmarszczek, leczenie migreny, leczenie bruksizmu, redukcja nadpotliwości.

Botox Poznań

Każdy z nas marzy o atrakcyjnym wyglądzie rodem z okładek kolorowych magazynów czy plakatów filmowych. Jednakże rzeczywistość jest brutalna. Procesy starzenia się i związane z nimi różnego rodzaju defekty skórne dotyczą i będą dotyczyć każdego. We współczesnym świecie, pęd życia, gonitwa za pracą, karierą, pieniądzem powoduje, że co raz mniej dbamy o swoje zdrowie, co bezpośrednio przekłada się na przyspieszenie procesów starzenia.

Zdrowe, prawidłowo zbilansowane posiłki często są zastępowane przez produkty typu fastfood. Dobowe zapotrzebowanie na podaż wody również nie jest zaspokajane, gdyż zamiast tego dostarczamy organizmowi duże ilości kawy oraz słodzonych napojów gazowanych. Również co raz chętniej wybieramy siedzący tryb życia zamiast aktywności fizycznej.

To wszystko, a także przewlekłe narażenie na stres, używki (palenie tytoniu, alkohol) powoduje, że zamiast dostarczać do organizmu substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a także przeprowadzania procesów regeneracyjnych, wprowadzamy różnego rodzaju toksyny. Powodujemy tym wcześniejsze rozpoczęcie, a także przyspieszenie tempa przebiegu procesów starzenia skóry.

Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna dysponuje metodami pozwalającymi przywrócić młody, atrakcyjny wygląd.

Czym jest botoks, i co wspólnego mają niebezpieczne bakterie z medycyną estetyczną?

Botoks jest substancją szeroko stosowaną we współczesnej medycynie estetycznej. Jest to pojęcie określające toksynę botulinową typu A – potencjalnie niebezpieczny związek produkowany przez beztlenowe bakterie z gatunku Clostridium botullinum.

Szerszej grupie ludzi znane są one jako pałeczki jadu kiełbasianego, a toksyna botulinowa jako jad kiełbasiany. Jest to substancja charakteryzująca się wysoką toksycznością.

Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego na poziomie połączenia nerwów i mięśni (tak zwana płytka ruchowa), co w rezultacie powoduje zniesienie zdolności do skurczu mięśni i ich porażenie.

Odbywa to się poprzez wiązanie się cząsteczki toksyny botulinowej do receptora acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiadającego za wyzwalanie kaskady reakcji wewnątrzkomórkowych prowadzących do skurczu włókien mięśniowych, czego rezultat opisano powyżej.

W związku z tym oczywiste jest, że toksyna botulinowa powoduje bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia zatrucia, często kończące się śmiercią na skutek porażenia mięśni oddechowych i następowego uduszenia.

Jednakże do sytuacji takich dochodzi w momencie dostania się odpowiedniej dawki jadu kiełbasianego do krwiobiegu, na przykład na drodze zakażenia drogą pokarmową.

Pomimo złej reputacji toksyny botulinowej jako takiej, oferowane przez współczesną medycynę estetyczną zabiegi wykorzystujące botoks są całkowicie bezpieczne.

Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze, substancja aplikowana jest bardzo precyzyjnie, dzięki czemu oddziałuje tylko miejscowo. Nie ma szans na przedostanie się jej do krwiobiegu, a co za tym idzie zatrucie. Po drugie zaś, dawka toksyny stosowana podczas zabiegu jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do tej, która jest konieczna do wywołania zatrucia.

Botox – Na czym polega zabieg?

Przed przeprowadzeniem zabiegu z wykorzystaniem botoksu nie jest wymagane specjale przygotowanie, poza dokładnym umyciem i odtłuszczeniem skóry, jednak zawsze przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja lekarska, celem ustalenia występowania ewentualnych przeciwwskazań do planowanej procedury.

Jest ona praktycznie całkowicie bezbolesna, tak więc zazwyczaj jedynym stosowanym znieczuleniem jest schłodzenie skóry przy pomocy okładów z lodu.

U osób z wybitnie wysoką wrażliwością na ból, możliwe jest zastosowanie kremów zawierających środek znieczulający. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza botoks śródskórnie we wcześniej wyznaczonych miejscach. Ilość wkłuć i ich miejsca oczywiście zależą od okolicy poddawanej zabiegowi, stanu wyjściowego oraz oczekiwanego rezultatu.

Analogicznie wygląda sytuacja z czasem trwania zabiegu, która może się wahać od kilku minut do pół godziny. Jedynym dyskomfortem odczuwanych podczas przeprowadzanej procedury są ukłucia porównywalne z ukąszeniem komara.

Pierwsze rezultaty zabiegu pojawiają się zazwyczaj do 2 tygodni. Po tym czasie konieczne jest przeprowadzenie kontroli lekarskiej celem oceny rozłożenia botoksu, oraz ewentualnych korekt.

Powikłania po wstrzyknięciu toksyny botulinowej praktycznie nie występują. Co prawda bezpośrednio po przeprowadzonej procedurze może wystąpić zaczerwienienie skóry w ostrzykiwanych miejscach, jednakże ustępuje ono samoistnie w przeciągu godziny.

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy kłaść się ani schylać, gdyż może to zaburzyć równomierne rozłożenie substancji w skórze. Ponadto przez kilka tygodni nie zaleca się korzystać  procedur wykorzystujących fale radiowe, promieniowanie laserowe oraz głęboką podczerwień, a także sauny i solarium.

Nie zastosowanie się do tego zalecenia z dużym prawdopodobieństwem skróci i osłabi efekt zabiegu.

Rezultat utrzymuje się zazwyczaj od sześciu do ośmiu miesięcy. Jednakże dzięki regularnemu powtarzaniu, czas ten ulega stopniowemu wydłużeniu.

Botox Poznań – U kogo znajduje zastosowanie?

Spektrum zastosowania botoksu w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Obejmuje zarówno walkę z efektami naturalnych procesów starzenia się skóry, zwłaszcza poprzez eliminację zmarszczek mimicznych, bruzd poprzecznych czoła itp.

Poza tym wykorzystuje się go w walce z niektórymi schorzeniami, na przykład w leczeniu nadpotliwości, czy też bruksizmu (zaburzenie, u podłoża którego stoi stereotypia ruchowa, co przejawia się patologicznym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu, skutkującym ścieraniem szkliwa i uszkodzeniem zębów).

U kogo botoks jest przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez współczesną medycynę estetyczną, botoks nie może być stosowany u wszystkich. Specyficznym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tej procedury są schorzenia neurologiczne objawiającym się osłabieniem siły mięśniowej, a także zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Toksyna botulinowa może bowiem nasilać ich objawy.

Ponadto, jak w przypadku pozostałych procedur, nie zaleca się przeprowadzania tego zabiegu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u osób chorych na aktywne choroby nowotworowe, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca), cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, a także u osób z aktywnymi procesami infekcyjnymi i stanami zapalnymi w obrębie skóry.

Botox co to jest?

Z punktu widzenia biochemicznego, botox jest to kompleks toksyny botulinowej typu A. Botox jest zarejestrowany jako lek, w związku z tym, może być podawany wyłącznie przez lekarza.

Ile kosztuje botoks Poznań?

Cena zabiegu jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od okolicy jemu poddawanej.

Botox Poznań gdzie najlepiej

Warto sprawdzić czy gabinet oferuje dużo zabiegów z medycyny estetycznej, taki lekarz jest dobrze przeszkolony i wykonuje bezpieczne zabiegi.

Botox – najczęściej zadawane pytania

Z pytań i odpowiedzi dowiemy się, czym jest Botox (botoks), jak wygląda zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty. Odpowiadamy na najważniejsze pytania na temat zabiegu botoksu, który jest idealnym sposobem na likwidację zmarszczek mimicznych.

Co to jest Botox?

Botox (lub Botoks) jest kompleksem toksyny botulinowej typu A, czyli naturalnym białkiem, które hamuje przewodzenie impulsów pomiędzy komórką nerwową a mięśniem. Efektem działania botoksu jest zmniejszenie zmarszczek mimicznych lub likwidacja zmarszczek. Botoks jest zarejestrowany jako lek i może być podawany przez lekarza lub pielęgniarkę przeszkoloną przez lekarza.

Na co działa Botoks?

Botoks przyczynia się do zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co wpływa na eliminację lub spłycenie zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu czy między brwiami. Botoks w formie mezobotoksu (rozcieńczonej postaci botoksu) może być stosowany w celu redukcji zmarszczek na szyi, policzków czy skóry wokół ust.

Jakie jest zastosowanie botoksu w medycynie?

Botoks jest stosowany przez neurologów, okulistów czy urologów. Botoks znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu nadpotliwości pach, migren i zaburzeń czynności pęcherza moczowego czy też do łagodzenia objawów bruksizmu. W medycynie estetycznej wykorzystuje się go od 2002 roku do korekcji i likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy, likwidacji zmarszczek w innych partiach ciała czy też w celu wyszczuplenia twarzy za pomocą podania toksyny botulinowej w mięśnie żwacze.

Jak wygląda zabieg botoksem?

Każda pacjentka korzystająca z medycyny estetycznej Poznań przechodzi kwalifikację do zabiegu przeprowadzoną przez lekarza. Obejmuje ona wywiad, wskazania, przeciwwskazania i oczekiwania pacjentki. Po przeprowadzeniu tych czynności i pozytywnej weryfikacji zostaje przeprowadzony zabieg botoksem.

Większość zabiegów medycyna estetyczna Poznań trwa 15-30 minut, przebiega w sposób bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Przeprowadzenie zabiegu botoksem wymaga wiedzy i doświadczenia.

Po określeniu przez lekarza punktów podania toksyny botulinowej, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna, a następnie wykonywany dopiero zabieg, podczas którego podaje się określoną ilość jednostek botoksu. Pacjentka po 14 dniach przychodzi do kontroli, podczas której ocenia się efekty i dokonuje ewentualnych korekt. 

Jak długo utrzymują się efekty zastosowania botoksu?

Badania dowodzą, iż czym dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem botoksu, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać. Dzieje się tak za sprawą odzwyczajania się naszego mózgu od używania określonych zmarszczek mimicznych. Czas utrzymywania się efektu zależy od wielu zmiennych takich jak: tryb życia pacjenta, ilość podanego botoksu, indywidualnych predyspozycji czy zamierzonych efektów. 

Jak często powinno się wstrzykiwać botoks w gabinecie medycyny estetycznej?

Zabieg botoksem medycyna estetyczna Poznań powinno się wykonywać nie częściej niż co 3 miesiące (dotyczy to tej samej okolicy).

Od jakiego wieku powinno się stosować Botox?

Jest to sprawa indywidualna i zależy od indywidualnych cech pacjenta. Czasem stosuje się go już od 18 roku życia, jeśli zachodzą ku temu przesłanki. Na konieczność zastosowania botoksu mają wpływ predyspozycje genetyczne czy mimika twarzy pacjenta. Zdarza się, że już po 20 roku życia zachodzi konieczność likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy za pomocą iniekcji toksyny botulinowej, botoks.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?

Po przebytym zabiegu powinno się powstrzymać od wykonywania aktywności fizycznej. Nie można lecieć samolotem i korzystać z sauny. Nie jest wskazane nakładanie makijażu bezpośrednio po zabiegu. Odradza się palenia papierosów i picia nadmiernej ilości alkoholu do tygodnia po zabiegu.

Kiedy możemy się spodziewać efektów zabiegu?

Efekty widoczne są w ciągu 3-4 dni od zabiegu. Najdłużej na efekty zastosowania botoksu trzeba będzie poczekać aż 2 tygodnie.

Co się dzieje z ekspresją twarzy po zabiegu botoksu?

Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny, nie nada twarzy sztucznego wyglądu ani nie zmieni rysów twarzy.

Czy przed botoxem można wykonać znieczulenie?

Tak, choć stosuje się je tylko w rzadkich przypadkach u pacjentów z niskim progiem bólu lub podczas zabiegów związanych z nadpotliwością rąk i stóp. Najpopularniejsze jest znieczulenie w formie kremu, które podawane jest 40-60 minut przed zabiegiem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Infekcje ogólnoustrojowe i te w miejscu planowanej iniekcji, ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenie choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niekontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe. Przeciwwskazania neurologiczne (np. miastenia, zespół, Lamberta-Eatona), nadwrażliwość na dany składnik preparatu.

Toksyna botulinowa – np. Bocouture – Warto w tym miejscu dodać, że botox stosuje się także w migrenie i w leczeniu bruksizmu oraz w nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Stosuje się go również w obniżaniu wargi górnej w tzw. uśmiechu dziąsłowym.

W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się 3 różne produkty, 3 różnych producentów. Wśród pacjentek krążą w związku z tym opinie dotyczące tych 3 preparatów, są to: Botox / Vistabel / Bocouture (mniejsze opakowanie tego samego leku), Azzalure, Bocouture.

Toksyna botulinowa: Azzalure, Bocouture i inne preparaty – Różnice i podobieństwa

Czy to prawda, że toksyna botulinowa, którą podaje się w gabinetach medycyny estetycznej działa tak samo, niezależnie od producenta? Czy może któryś z tych preparatów jest lepszy, bardziej skuteczny?

Teoretycznie wszystkie te preparaty powinny działać tak samo. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tożsame. I o tych różnicach lekarz podający preparat MUSI wiedzieć. Przede wszystkim każdy z nich ma inne stężenie i nieco inaczej się go podaje.

Preparat toksyny botulinowej to proszek, który rozpuszcza się w soli fizjologicznej i wstrzykuje się go w formie płynu strzykawką z igłą bezpośrednio w nadmiernie napięty mięsień.

Jednostką, jaką się operuje przy podawaniu botoksu, są unity.

Należy pamiętać, że w jednostce proszku stężenie białek paraliżujących mięśnie jest różne:

1 jednostka Botoksu = 1 jednostka Bocouture = 2,5 jednostki Azzalure.

Czyli, gdy u pacjenta są wskazania do podania 5 jednostek botoksu, to jeśli lekarz stosuje Azzalure, musi mu podać tych jednostek 12,5,  inaczej nie będzie efektu albo ten efekt będzie słabszy.

Inne różnice

Inna istotna różnica to stopień penetracji, czyli inaczej zasięg działania toksyny botulinowej, mierzony w centymetrach od punktu podania. Przyjmuje się, że Botox / Vistabel i Bocouture mają podobny zasięg (Botox 3,7 cm, Bocouture 3,2 cm), natomiast Azzalure ma większy zasięg, 4,6 cm.

Co to oznacza w praktyce? Otóż tam, gdzie zasięg jest większy, preparat podaje się mniej gęsto, czyli potrzeba mniej wkłuć i jest inne rozłożenie linii do podawania. Lekarz musi mieć tego świadomość, żeby nie zrobić wkłucia zbyt blisko miejsca, na które nie chce zadziałać.

Dodatkowa różnica: Bocouture nie wymaga przechowywania przez rozpuszczeniem w chłodnych warunkach, co ułatwia nieco zakup i przechowywanie w gabinecie.

Poza tym wszystkie 3 produkty działają w bardzo podobny sposób i w badaniach nie wykazano wyraźnych różnic. Jednak jak zawsze w medycynie mogą być różnice osobnicze wynikające z indywidualnej reakcji leczonej osoby. Często są to jednak subiektywne odczucia, wynikające czasami z zasłyszanych opinii.

Warto tutaj dodać, że niezależnie od konkretnego produktu, zabieg jest jednym z najbardziej bezpiecznych pośród zabiegów medycyny estetycznej.

Podsumowując, bez względu na użyty produkt (Azzalure, Bocouture czy Botox / Vistabel) możemy oczekiwać tych samych efektów przy takim samym poziomie bezpieczeństwa.

To, który preparat jest używany w gabinecie zależy najczęściej od przyzwyczajenia lekarza albo innych względów, które niewiele mają wspólnego z naukowym wyjaśnieniem różnic (korzyści ze stosowania vs bezpieczeństwo).

Alluzience ABO liquid

ABO liquid – Jest to toksyna botulinowa (botoks) w postaci gotowego do użycia roztworu. Nie wymaga przygotowywania – rozpuszczania solą fizjologiczną jak dotychczas stosowane preparaty.

Alluzience ABO liquid – zalety

 1. Gotowa w każdej chwili do użycia
 2. Zapewnia stałą i skuteczną dawkę preparatu
 3. Szybki początek działania – już w drugiej dobie po podaniu
 4. Powtarzalność efektów zabiegu – zawsze roztwór ma to samo stężenie.
 5. Długotrwały efekt – poprawa zmarszczek utrzymuje się do 6 miesięcy.

Alluzience – ABO liquid – bezpieczeństwo

Badania kliniczne potwierdziły bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania. Liczba objawów niepożądanych była na poziomie placebo.

Zabieg tym preparatem botoksu jest odpowiedzią na oczekiwania lekarzy i pacjentów. Lek ten pozwala w sposób szybki, skuteczny i bezpieczny wygładzać zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki w okolicy glabelli (pomiędzy brwiami), poprzeczne czoła czy kurze łapki to wynik postępującego starzenia się skóry. Wygładzenie tych zmarszczek powoduje natychmiastowe odmłodzenie wyglądu a także bardzo wpływa na samopoczucie pacjenta.

Zabieg ABO liquid daje bardzo dobre efekty przy minimalnym ryzyku działań niepożądanych. Dodatkowo ma niewiele przeciwwskazań, dzięki temu można go stosować z powodzeniem u większości pacjentów.

Efekt zabiegu utrzymuje się dość długo – do 6 miesięcy.

Wygładzanie zmarszczek

Zmarszczki to problem, który jest źródłem kompleksów i spadku samooceny. U pacjentów zaczynają się pojawiać już w 25 roku życia, a wraz z wiekiem ich występowanie nasila się. Najlepszym sposobem na usuwanie zmarszczek jest zabieg z botoksem, który przekłada się na ich skuteczną redukcję.

Zmarszczki – charakterystyka

Zmarszczki to specyficzne zagłębienia w skórze, których przyczyną jest zwiotczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Zmarszczki pojawiają się już od 25 roku życia i najczęściej zlokalizowane są w okolicy czoła, oczu, ust i nosa. Ich pojawienie się jest związane z procesem starzenia się skóry. Skóra traci wówczas elastyczność oraz napięcie. Zmarszczki mimiczne w największym stopniu odpowiadają za postarzanie twarzy. 

ABO liquid na zmarszczki

Jedną z najskuteczniejszych zabiegów na usuwanie zmarszczek jest botoks. Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni, co przekłada się na wygładzenie skóry. Botoks nie narusza mimiki ani rysów twarzy, co zapewnia naturalny efekt. ABO liquid powoduje odzyskanie młodego wyglądu skóry i usunięcie zmarszczek, które są często powodem kompleksów.  Lekarz medycyny estetycznej za pomocą medycyny może usunąć kurze łapki, zmarszczki mimiczne lub lwią zmarszczkę.

Wskazania do zabiegu

Zabieg ABO liquid jest dedykowany osobom ze zmarszczkami, lwią zmarszczką, widocznymi poziomymi zmarszczkami czoła czy pacjentom z ekspresyjną mimiką. Ten zabieg można wykonać profilaktycznie u osób młodszych.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • alergia na botoks
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • grypa lub przeziębienie
 • stosowanie leków rozkurczowych
 • aktywne nowotwory
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne
 • aktywna infekcja skórna w obszarze zabiegowym

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, wystarczy przejść pozytywnie konsultację lekarską przed zabiegiem. Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do procedury z udziałem ABO liquid, może zostać poddany zabiegowi. 10 dni przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, ziół (np. dziurawiec) czy witaminy E.

ABO liquid – przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można rozpocząć procedurę medyczną. Doświadczony lekarz wykonuje serię iniekcji w miejsce występowania zmarszczek, co prowadzi do blokowania przekazywanie impulsów nerwowych i zmniejszenia skurczu mięśni. W efekcie prowadzi to do wygładzenia skóry i zwiększenia jej elastyczności oraz usunięcia zmarszczek.

Zabieg jest krótki – trwa 10-20 minut i nie jest bolesny dla pacjenta. Można zastosować znieczulenie miejscowe, które podnosi komfort pacjenta. Zabieg ABO liqiud jest szybki i pozwala na natychmiastowy powrót pacjenta do codziennych aktywności.

Efekty ABO liquid na zmarszczki są widoczne niemal od razu. Na maksymalny efekt należy poczekać 5-6 tygodniu od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Warto dodać, że efekty wygładzonych zmarszczek utrzymują się od 4 do 6 miesięcy, następnie trzeba powtórzyć zabieg.

Alluzience ABO liquid Poznań

Botox – Toksyna botulinowa

Jedna okolica*

600 zł

Dwie okolice*

900 zł

Trzy okolice*

1 200 zł

Podnoszenie brwi

300 zł

Zmarszczki nosa - królicza zmarszczka

300 zł

Uśmiech dziąsłowy

300 zł

Podnoszenie kącików ust

300 zł

Cellulit bródkowy - silny mięsień bródkowy

300 zł

Platysma - wygładzanie szyi

900 zł

Leczenie migreny

2 000 zł

Bruksizm - cały zabieg

1000 zł

Nadpotliwość pach

1 500 zł

Nadpotliwość dłoni

1 600 zł

Nadpotliwość stóp

2 500 zł

Nadpotliwość stóp w asyście anestezjologa (głęboka sedacja)

3 000 zł

Nadpotliwość dłoni i stóp w jednym zabiegu

3 600zł

* 1 okolica to: np. kurze łapki obustronnie lub lwia zmarszczka lub bruzdy poprzeczne czoła

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530