Zima – najlepszy czas zadbania o gładką skórę

gładka skóra

Gładka skóra – jak ją osiągnąć?

Marzysz o ciele bez zbędnego owłosienia? Większość dziewcząt z Nas odpowie twierdząco, gdyż wszystkie chcemy czuć się piękne, zadbane oraz mieć komfort, iż w żadnej spontanicznej sytuacji (jak np. wakacje last minute) nie da nam się we znaki problem niechcianego lub nadmiernego owłosienia.

Sposobów na walkę z nim jest sporo, optymalnie jest jednak wybrać sposób przynoszący jak najbardziej trwałe rezultaty. Taką metodą walki z włoskami na różnych partiach ciała jest z pewnością depilacja laserowa, a okres zimy to najlepszy czas, by poddać się serii zabiegów.

Czym jest depilacja laserem

O laserowym usuwania włosów pierwszy raz zaczęła być mowa w latach 60. XX w. Jednak dopiero obecna nowoczesna technologia w tej dziedzinie pozwala na poddanie się zabiegowi komfortowemu, trwałemu oraz przede wszystkim bezpiecznemu. Jak działa laser? Laser działa na nic innego jak na melaninę- barwnik, który nadaje koloryt naszym włosom.

Odpowiednia wiązka lasera wpuszczana jest do mieszka włosa. Impuls światła zamienia się na energię termiczną, a zjawisko to nazywa się fototermolizą termiczną. Fototermoliza trwale uszkadza mieszek niszcząc go. Żeby zabieg był jak najbardziej efektywny, trzeba odpowiednio dobrać parametry urządzenia, czyli moc lasera i czas trwania impulsu.

Bardzo istotnym jest więc pogłębiony wywiad medyczny poprzedzający taką depilację. Jeżeli nie ma żadnego przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej, przeprowadza się jej próbę na niedużej powierzchni skóry. Laser działa jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu, tak więc by efekt był trwały trzeba się poddać serii kilku zabiegów odbywających się w odstępach kilkutygodniowych.

Gładka skóra – Jak przygotować się do zabiegu

Pisaliśmy już, iż zabieg depilacji laserem nie może zostać wykonany „z marszu” i że wymaga na pierwszym miejscu zrobienia wywiadu z pacjentem. Przeciwwskazaniami dla tejże depilacji są bowiem: ciąża i laktacja, infekcje i choroby skóry, zranienia, podatność na przebarwienia, zbyt jasne lub rude włosy, cukrzyca czy świeża opalenizna.

W sytuacji, gdy jesteśmy umówieni na zabieg depilacji laserem, wypada się do niego trochę przygotować. Całkowicie zabronione jest opalanie się na minimum 4 tygodnie przed depilacją- po opalaniu w skórze będziemy mieć zbyt wiele melaniny, która będzie przyciągała wiązkę lasera zamiast tej zawartej w mieszku włosa. Dlatego zabieg depilacji laserowej najlepiej wykonywać w okresie jesienno- zimowym, a na wiosnę oraz w lecie cieszyć się gładką skórą pach, nóg czy okolic bikini.

Zalecane jest, by na kilka tygodniu przed zabiegiem odstawić picie herbat ziołowych z dziurawca oraz z nagietka, a na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszelkie kremy i maści zawierające witaminy A i C, retinol, kwasy owocowe oraz izotretinoinę. W dniu wykonywania depilacji skóra, która będzie poddawana zabiegowi nie powinna być pokryta kremami, perfumami, dezodorantami, jeżeli depilujemy twarz należy w tym dniu zrezygnować z makijażu.

Depilacja laserem to zabieg pozwalający oszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy – pojedyncze zabiegi trwają maksymalnie do kilkunastu minut, a trwały efekt pozwoli zaoszczędzić fundusze wydawane na zabiegi, które są skuteczne jedynie kilka dni lub tygodni. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej nie odrasta aż 30% włosków.

To bardzo korzystny sposób na walkę także z problemami natury zdrowotnej- usunięcie włosków za pomocą lasera pozwala uniknąć nawracających zapaleń mieszków włosowych oraz wyeliminować problem wrastających włosków.

Na poprawę jędrności skóry najlepiej działa osocze bogatopłytkowe.

Zabieg można łączyć z laser frakcyjny co2

Gładka skóra na lato

Oceń nas