Zanim coś osiągniesz

zanim-cos-osisgniesz

Tak, dokładnie zanim osiągniemy jakikolwiek sukces i to w każdej dziedzinie życia, musimy postawić i jasno sprecyzować sobie cel, do którego chcemy dojść, który chcemy osiągnąć.

Naszym celem w tym wypadku jest piękne ciało i zdrowy organizm. Każdy z nas zastanawia się, jak tego dokonać?

Na samym początku pragnę zaznaczyć, iż zasady, które chciałabym Wam zaproponować są sprawdzone, rzetelne i nie będę jak to się mówi czarować.

Swego czasu głośno było o rewelacyjnej i skutecznej diecie Dukana. Dieta ta wzbudza szczególne zainteresowania osób chcących zrzucić „parę” kilogramów. Nazywana jest również dietą proteinową bądź białkową.

Dieta Dukana – na czym polega

Dieta białkowa została stworzona przez Pierre Dukana, znanego francuskiego lekarza. To właśnie ten specjalista doszedł do wniosku, że spożywanie protein oraz ograniczenie ilości węglowodanów i tłuszczy może być kluczem do szczupłej oraz zgrabnej sylwetki. Dieta Dukana to przede wszystkim duża zawartość białka w diecie, które jak wszyscy wiedzą jest niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Cechą charakterystyczną protein jest fakt, iż mają one zdolności odchudzające, szybko więc pomagają gubić zbędne i niechciane kilogramy.

Specyfiką tej diety jest to, że składa się z kilku faz, które niestety należy przejść, aby zauważyć jakieś efekty. I jak to w praktyce bywa, pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Zdecydowanie pierwsza faza kuracji zdaje się być tą decydującą i najtrudniejszą. Dlaczego? Bowiem pierwsza faza polega w dużym stopniu na przyswajaniu, żywieniu się samym białkiem. Dopiero kolejna faza pozwala na włączenie do jadłospisu warzyw. Poszczególnych etapów diety nie należy przeciągać, wówczas bowiem możemy osiągnąć zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego.

Ten rodzaj kuracji odchudzającej jest sprawdzony i doskonale wiem, że działa i efekty są widoczne bardzo szybko. Zanim jednak zdecydujecie się na kurację zachęcam do lektury książki Pierre Dukana „Metoda Doktora Dukana”. Warto wspomnieć, iż jak to bywa, nie każda dieta nadaje się dla każdego. Dietetycy widzą szczególne przeciwwskazania, jeśli chodzi o ten rodzaj diety dla osób mających:

problemy z nerkami, ponieważ białko może pogłębić tego rodzaju schorzenia. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy warto więc pokusić się o całkowite wyleczenie tego organu bądź znaleźć inną kurację, nie powodującą obciążenia nerek,

przewlekłą chorobą stawów,

diabetyków, chociaż w tym przypadku zdania są podzielone.

Zanim zdecydujecie się na stosowanie jakiejkolwiek diety dobrze przemyślcie jej rodzaj, nie warto głodzić się, zróbcie to z głową i bez uszczerbku na zdrowiu. Trzymam kciuki!!! Dziewczyny lato jest już coraz bliżej. Powodzenia.

botox, botox Poznań

toksyna botulinowa

Oceń nas