Zalety depilacji laserowej

gładka skóra

Zalety depilacji laserowej.

Każda kobieta chce olśniewać, czuć się kobieco i być zadbaną. Poza dbałością o cerę, o wagę czy o włosy wiele czasu poświęcamy także na walkę z niechcianym owłosieniem dotyczącym niejednej partii ciała. To temat powracający – usuwanie owłosienia trzeba wykonywać regularnie i często wiążę się to z bólem. A gdyby tak skorzystać z depilacji laserowej i móc pozbyć się „problemu” na dłuższy czas? Kuszące i na pewno większość pań od razu by się zdecydowała. Poniżej przedstawiamy więc kilka zalet tego sposobu pozbywania się owłosienia oraz opiszemy na czym ten zabieg polega.

Czym jest laserowe usuwanie włosów na ciele

W najprostszych słowach depilacja laserowa jest usuwaniem włosów za pomocą wiązki światła. Wiązka światła wnika w skórę na tyle głęboko, by zniszczyć cebulkę włosa, a więc trwale go usunąć na dłuższy czas. Wiązka światła, czyli laser, musi mieć odpowiednie parametry dla danego typu skóry, rodzaju owłosienia oraz stanu owłosionej skóry.

Niezbędny jest więc zawsze dokładny wywiad przeprowadzany przed lub w trakcie pierwszej wizyty w salonie. Istnieją pewne warunki, które niezbędnie muszą być spełnione przed depilacją laserem. Otóż zaleca się, by około miesiąc przed zabiegiem nie opalać skóry poddawanej zabiegowi, a także nie stosować na jej powierzchnię preparatów z retinolem, witaminami A oraz C czy z izotretynoiną czy z kwasami owocowymi.

Przeciwwskazaniami dla zabiegu są m.in: ciąża, świeża opalenizna, choroby skóry, jasny lub rudy kolor depilowanych włosów (laser na nie, nie reaguje), posiadanie rozrusznika serca, cukrzyca i inne. Najczęściej depilujemy pachy, nogi, okolice bikini, twarz oraz plecy. Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się zjawisko selektywnej fototermolizy.

Polega to w uproszczeniu na tym, że wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana zostaje przez melaninę, a więc barwnik występujący w cebulce włosa. Laser zamieniany jest na energię termiczną, a cebulka zostaje uszkodzona. Zabieg nie jest bolesny, aczkolwiek może powodować uczucie szczypania lub pieczenia, zaś skóra po zabiegu jest podrażniona przez 2 do 4 dni.

Zalety depilacji laserowej

Co należy do głównych zalet depilacji laserowej?

  • depilacja trwale pozwala poradzić sobie z niechcianym owłosieniem danej partii ciała- by tak się stało trzeba wykonać serię zabiegów,
  • to zabieg szybki- na poddanie się jemu potrzebujesz maksymalnie kilkunastu minut czasu,
  • zabieg pozwala oszczędzić pieniądze wydawane na inne zabiegi depilujące- chociaż cena depilacji laserowej nie jest niska, to jednak zabieg daje długotrwałe a nawet stałe efekty,
  • zabieg jest komfortowy i bezbolesny- zwłaszcza w sytuacji, gdy dobrze przygotujesz do niego skórę,
  • zawsze gładka i piękna skóra- spontaniczne wakacje czy wyjście na imprezę nie będą już więcej wiązać się z koszmarem usuwania owłosienia domowymi i nieskutecznymi sposobami.

Bardzo dużym plusem są także efekty natury leczniczej, a nie tylko kosmetycznej. Mamy tu na myśli to, iż depilacja laserowa pomaga niwelować problemy jakimi są zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Jest to idealny wybór dla osób borykających się z tymi problemami, które nie mają jednocześnie przeciwwskazań do użycia laserów.

depilacja laserowa Poznań

depilacja laserowa

Oceń nas