Viscoderm hydrobooster
Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo.
Starzenie się dotyka każdego człowieka. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej.
W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.
Czas wystąpienia oraz tempo przebiegu powyższych procesów są zróżnicowane, indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na nie różne czynniki, które zasadniczo można podzielić na dwie grupy – niemodyfikowalne i modyfikowalne. Do tych pierwszych należą czynniki genetyczne oraz uwarunkowania rodzinne. Z kolei druga grupa obejmuje dietę, tryb życia, narażenie na stres, stosowanie używek i wiele innych.
Czym jest Viscoderm hydrobooster?
Viscoderm hydrobooster jest preparatem zawierającym kwas hialuronowy, charakteryzujący się masą cząsteczkową bardzo zbliżoną do tego naturalnego występującego w naszym organizmie. Wynika to z faktu, iż kwas ten charakteryzuje się wysoką czystością oraz jest naturalnego pochodzenia.
Viscoderm występuje w formie bezbarwnego żelu, który dzięki innowacyjnej metodzie produkcji na bazie naturalnego kwasu hialuronowego posiada właściwości umożliwiające łatwe, równomierne oraz bezpieczne rozprowadzanie preparatu w tkankach.
Najlepszym sposobem aplikacji preparatu Viscoderm jest wykorzystanie mezoterapii igłowej, gdyż umożliwia optymalne jego rozprowadzenie w tkankach. Działanie i szczegóły sposobu aplikacji opisano w dalszej części artykułu.
Czym jest i jak działa kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających się jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi.
Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów. Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej.
Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje.
Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.
Jak wygląda aplikacja preparatu?
Mezoterapia igłowa jest optymalnym sposobem aplikacji preparatu Viscoderm w obręb skóry. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki. Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów.
Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.
Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.
Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry, a także umożliwia aktywne wnikanie kwasu hialuronowego w głąb skóry. Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.
Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego.
Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.
Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.
Zastosowanie preparatu Viscoderm hydrobooster w mezoterapii igłowej obejmuje bardzo szerokie spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.
Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu oraz wielu innych wskazaniach.