Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Tropokolagen


Tropokolagen ma wiele wskazań

tropokolagen
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:08:32

Tropokolagen 

Kolagen

Około 40% całego kolagenu organizmu człowieka znajduje się w skórze, gdzie z kolei stanowi on blisko 70% masy wszystkich białek.

Kolagen stanowi strukturalną podstawę budowy skóry właściwej. Jest to  białko fibrylarne, wytwarzane przez fibroblasty (komórki tkanki łącznej), budującej warstwę skóry właściwej, są one odpowiedzialne nie tylko za jego syntezę, ale także za rozkład.

Zachowanie właściwej proporcji pomiędzy syntezą a degradacją kolagenu jest istotne dla prawidłowej funkcji tkanki łącznej.

Tropokolagen Typu I

Fibroblasty w procesie neosyntezy kolagenu, wydzielają do macierzy zewnątrzkomórkowej tropokolagen typu I.

Tropokolagen typu I, w postaci potrójnej helisy, jest prekursorem dojrzałego kolagenu.

Dojrzałe włókna kolagenu w macierzy zewnątrzkomórkowej, tworzą charakterystyczny układ przestrzennej siatki – biorusztowanie, które odpowiada za integralność strukturalną, sprężystości tkanek oraz wytrzymałość na rozciąganie.

Z czasem włókna kolagenowe ulegają biodegradacji przy udziale enzymów z  grupy metaloproteinaz. Przesunięcie równowagi pomiędzy procesem biosyntezy i  biodegradacji związane z wiekiem, działaniem promieniowania UV, czy wolnych rodników, przekłada się na zaburzenia w  funkcjonowaniu skóry, a  także powstawanie widocznych oznak starzenia wewnątrz- i zewnątrzpochodnego skóry.

Tropokolagen Typu I jest podstawowym składnikiem kolagenu występującego w organizmie.

Iniekcyjne kolagenowe wyroby medyczne COLLAGEN MEDICAL DEVICES włoskiej firmy farmaceutycznej GUNA zawierają wyłącznie kolagen w postaci TROPOKOLAGENU TYPU I, czyli takiego samego, jaki jest syntetyzowany przez fibroblasty.

Po iniekcji jest on wbudowywany w strukturę biorusztowania, tworzonego przez dojrzałe włókna kolagenowe. Zachodzi to w obecności glukonianu magnezu.

Zastosowanie iniekcji z tropokolagenu daje możliwość przesunięcia równowagi pomiędzy procesem biodegradacji, a odtwarzaniem biorusztowania, na korzyść tego ostatniego, przyczyniając się do spowolnienia procesów starzenia i odzyskania prawidłowej struktury skóry i tkanki podskórnej.

Tropokolagen można stosować w postaci iniekcyjnej np. jako mezoterapia igłowa.

Podawanie kolagenu – tropokolagen, można stosować w połączeniu z dermapenem, po laserze frakcyjnym. Lub jako mezoterapia igłowa.

Wskazania:

Regeneracja skóry

Spłycenie zmarszczek

Redukcja lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej

Leczenie blizn

Leczenie rozstępów

Redukcja cellulitu​

Tropokolagen Poznań

Tropokolagen

Tropolagen iniekcyjny 1 amp

500zł

Tropokolagen inekcyjny 2 amp

700zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530