Poznań ul. Heweliusza 1A
pon-pt: 11:00-19:00

Renuvion


J-Plasma Renuvion to nowoczesna metoda poprawienia struktury skóry oraz  jej napięcia od wewnątrz.

Jest to technologia nowej generacji wykorzystująca zimną plazmę  (CAP), dzięki temu osiąga wcześniej niemożliwy do osiągnięcia poziom napięcia i odnowy skóry.

Renuvion

Renuvion – endolift, poprawa napięcia skóry

Wskazania do zastosowania Renuvion:

Alternatywą dla tej metody jest zabieg Attiva

Aby przeczytać pełen opis kliknij w ikonkę:

attiva

Attiva

Czym jest plazma?

Plazma (z języka greckiego: rzecz uformowana, ulepiona) określana jest przez niektórych jako czwarty stan skupienia. Jest to materia przypominająca swoim stanem gaz. Różnica jest taka, iż w tym przypadku cząsteczki są zjonizowane, czyli obdarzone ładunkiem elektrycznym, chociaż wypadkowy ładunek całości zawsze jest obojętny.

W związku z powyższym silnie oddziałuje ona zarówno z polem elektrycznym i magnetycznym, a także jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do metali, w przypadku plazmy opór elektryczny maleje wraz ze wzrostem temperatury. Istnieje kilka jej rodzajów: gorąca (tworząca gwiazdy), zimna (powstaje np. w warunkach laboratoryjnych w specjalnie stworzonych w tym celu urządzeniach), a także tzw. plazma wyładowania pierścieniowego.

Pojęcie to zostało wprowadzone już w 1928 roku przez Irvinga Lagmuira, laureata Nagrody Nobla. Zdecydowana większość materii wszechświata występuje w tym właśnie stanie skupienia.

Plazma występuje w trzech stanach w zależności od natężenia energii. W przypadku, gdy jest ono najniższe mówimy o tzw. „czarnym prądzie”. W pośrednim stanie energetycznym wytwarzane jest światło widzialne. Natomiast po przekroczeniu pewnej granicy natężenia zachodzi zjawisko łuku elektrycznego, które jest wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej. Zjawisko to polega na wystąpieniu ciągłego wyładowania elektrycznego w środowisku gazu zjonizowanego, gdzie opór elektryczny jest nieznaczny. Jest ono wykorzystywane w wielu dziedzinach nauki, w tym w medycynie estetycznej.

Renuvion – Co to jest?

         Renuvion jest innowacyjnym urządzeniem łączącym w sobie połączone działanie plazmy helowej oraz fal radiowych. Jest to obecnie jedyne urządzenie wykorzystujące w medycynie połączenie tych dwóch technologii. Renuvion powstał przede wszystkim
z myślą o medycynie estetycznej, jednakże jest wykorzystywany również w innych dziedzinach medycyny, jak na przykład urologia. Celem jego działania jest natychmiastowe ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej napięcia. W rezultacie osiąga się doskonałe efekty związane z modelowaniem sylwetki, usuwaniem zmarszczek, czy przebarwień.

Jak działa Renuvion?

Poprzez działanie fal radiowych, dochodzi do znacznego zwiększenia temperatury Helu, który zamienia się w plazmę. Generuje to bodziec termiczny, który powoduje mikrouszkodzenia skóry, a w następstwie tego stymuluje procesy regeneracyjne skóry zwiększające jej napięcie i jędrność. Jednakże po bardzo szybkim ogrzaniu tkanek następuje ich równie szybkie schłodzenie.

Jest to możliwe dzięki tak zwanemu podwójnemu efektowi termicznemu. Umożliwia to większą kontrolę nad bodźcem, precyzję oraz bezpieczeństwo zabiegu. Hel, który jest poddawany podciśnieniem, minimalizuje obszar tkanki poddawanej bodźcowi.

Zabieg wykorzystujący urządzenie Renuvion używany jest do cięcia, wycinania, ablacji oraz koagulacji tkanek. Dzięki opisanym wyżej zjawiskom jego skuteczność i bezpieczeństwo są większe, a okres rekonwalescencji krótszy, niż w przypadku wykorzystania innych, bardziej inwazyjnych metod.

Renuvion – Jakie są zalety urządzenia?

Podstawowymi zaletami urządzenia Renuvion są bezpieczeństwo i skuteczność. Renuvion nagrzewa tkankę do temperatury 83stopni Celsjusza przy czasie ekspozycji na tę temperaturę wynoszącym 44 milisekundy. Do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywany jest około 1%  helu, natomiast pozostała jego objętość jest użyta do szybkiego schłodzenia tkanki.

Istotne jest to, iż działanie bodźca jest ukierunkowane wyłącznie na włókna kolagenowe zawarte w skórze, dzięki czemu inne struktury takie jak tkanka tłuszczowa, czy naczynia krwionośne pozostają nienaruszone. W przypadku wykorzystywania technologii Renuvion do cięcia, dochodzi do natychmiastowego zespolenia tkanek.

Dzięki swojej bezinwazyjności zabieg charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i nie wymaga przestrzegania ścisłych zaleceń, a czas rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu jest bardzo krótki i zazwyczaj nie przekracza jednej godziny.

Jakie są zastosowania urządzenia Renuvion?

Zastosowanie urządzenia Renuvion może być różnorakie i zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Podstawowy podział obejmuje dwie zasadnicze metody.

Zastosowanie zewnętrzne: zwane jest również zimną ablacją. W tym zastosowaniu wytworzona energia działa na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze obkurcza włókna kolagenowe, po drugie zaś prowadzi do głębokiego złuszczania. Ten rodzaj zabiegu wykorzystywany jest do bezdotykowego złuszczania naskórka, usuwania blizn, zmian potrądzikowych oraz przebarwień. Okolice poddawane zimnej ablacji to przede wszystkim twarz, dekolt, klatka piersiowa, ramiona, brzuch, uda i dłonie.

Zastosowanie wewnętrzne: ma za zadanie nie tylko obkurczanie, ale i pobudzanie produkcji włókien kolagenowych. Najpierw wykonuje się niewielkie, około 3mm nacięcia, przez które wprowadza się pod skórę specjalną sondę. Emituje ona oddziałującą energię bezpośrednio na tkanki. Ten rodzaj zabiegu wykonywany jest przede wszystkim po zabiegach liposukcji, celem szybkiego obkurczenia skóry. Okolice poddawane zastosowaniu wewnętrznemu Renuvion to przede wszystkim podbródek, dolna część twarzy, szyja, ramiona, brzuch, piersi, talia, uda i kolana.

Renuvion – Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten z wykorzystaniem urządzenia Renuvion jest przeciwwskazany w niektórych grupach pacjentów. Przeciwskazania te są standardowe, podobnie jak w przypadku większości zabiegów z medycyny estetycznej. Należą do nich okres ciąży i laktacji, ciężkie niestabilne choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby autoimmunologiczne, ciężkie schorzenia nerek i wątroby, a także aktywne stany zapalne.