Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Redukcja przebarwień


Usuwanie przebarwień to zabieg bardzo często wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej.

Przebarwienia jak usunąć

Stosujemy zabiegi laserem – laser Genesis lub peeling chemiczny (Melanostop, Melanoplus)

redukcja przebarwień, przebarwienia
Data aktualizacji: 2022-12-02 20:01:29

Redukcja przebarwień, usuwanie przebarwień, plam posłonecznych – melasma

Przebarwienia skóry są to widoczne gołym okiem, plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je  skóry zdrowej. Przebarwienia bardzo często powstają pod wpływem światła słonecznego i są efektem nagromadzeniem melaniny – naturalnego barwnika skóry nadmiernie produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe.

Zdarza się, ze jednak niewielka plamka na skórze jest efektem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także wytwarzających go komórek – melanocytów.

Przebarwienie mogą być zlokalizowane w rożnych okolicach: na czole, policzkach, nosie, dłoniach i dekolcie, na dłoniach. Bywa że dochodzi do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy. Dotyczą ponad 30% kobiet po trzydziestym roku życia i nawet 90% po pięćdziesiątym.

Redukcja przebarwień – metody

Jak usunąć przebarwienia?

Przebarwienia są to wyraźnie widoczne punkty na skórze, które swym wyglądem znacznie odbiegają od reszty skóry. Mogą mieć postać białych lub bardzo ciemnych plam, lub piegów. Zmiany w postaci piegów najczęściej występują u osób, które w swoim życiu przesadziły z ekspozycją skóry na promienie słoneczne oraz u tych, które posiadają je od urodzenia.

Inne przebarwienia są zazwyczaj pozostałością po leczeniu dermatologicznym, niedoczynności tarczycy lub chorób wątroby. Równie często pojawiają się u osób z zaburzoną gospodarką hormonalną lub u tych, które przyjmowały specjalistyczne leki światłouczulające i wystawiały skórę na oddziaływanie promieni słonecznych.

Redukcja przebarwień – sposoby

Przebarwienia mają różną postać, ale większość z nich jest trudna do zakamuflowania nawet pod ciężkim makijażem. Przebarwienia są to najczęściej skupiska melaniny w naskórku, w związku z tym można je poddać leczeniu. Pomocna tutaj będzie medycyna estetyczna.

Peelingi chemiczne oraz laser frakcyjny to jedne z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod redukcji przebarwień.

Redukcja przebarwień, usuwanie – peelingi chemiczne

Skutecznym zabiegiem w walce z przebarwieniami są peelingi chemiczne. Kwasy takie jak:

peelingi efektywnie rozjaśniają przebarwienia posłoneczne, pozapalne, melasmy, zmiany barwnikowe zarówno te powierzchniowe jak i te naskórkowe.

Dzięki peelingom chemicznym złożonym z kompleksów kilku kwasów o różnym mechanizmie działania ich możliwości niwelowania przebarwień są bardzo skuteczne i całkowicie bezbolesne.

Do całkowitego pozbycia się przebarwień wystarczy od 1 do 5 zabiegów, które są całkowicie bezbolesne. Wymagają jedynie ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym.

Redukcja przebarwień, usuwanie kwasami organicznymi jest bardzo skuteczna i bezpieczna.

Usuwanie przebarwień laserem frakcyjnym

Przebarwienia można usunąć przy pomocy nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser frakcyjny. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia miejscowe leczenie bez konieczności poddawania zabiegowi całej skóry. Podczas leczenia przebarwień tym laserem nie dochodzi do powstania ran, które w przypadku innych laserów powstają w miejscach poddawanych zabiegowi. Leczenie tą metodą postępuje bardzo szybko, a pacjent w krótkim czasie od zabiegu może powrócić do zwykłego funkcjonowania.

Laser na przebarwienia – najskuteczniejszy laserem usuwającym przebarwienia jest laser nd-yag

Mezoterapia a usuwanie przebarwień

Mezoterapia jest doskonałym wyborem w walce z trudnymi do usunięcia przebarwieniami występującymi zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała. Zabieg mezoterapii oddziałuje nie tylko na ilość melanocytów, ale również na proces produkcji melaniny zachodzący w skórze. Dzięki temu uzyskujemy szybkie i długotrwałe efekty.

Lekarz wstrzykuje pod skórę odpowiedni koktajl substancji rozjaśniających, które stymulują organizm do odbudowy skóry. Zabiegi mezoterapii można wzbogacić o peelingi chemiczne lub stosowanie specjalistycznych kosmetyków w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Tutaj bardzo dobre efekty przynosi dermapen

Dodatkowe sposoby usuwania przebarwień

Podczas leczenia przebarwień mezoterapią lub laserem frakcyjnym można zdecydować się na zakup dodatkowych kosmetyków, które wspomogą proces leczenia i przyspieszą go. Najlepiej do tego celu wybrać kosmetyki zawierające w swym składzie takie substancje jak: kwas kojowy, arbutyna. blokujący produkcję melaniny hydrochinon, kwas azelainowy, witaminę C.

Są to substancje rozjaśniające i zapobiegające powstawaniu nowych zmian barwnikowych. Stosowanie ich należy skonsultować z lekarzem przeprowadzającym zabieg, który oceni czy dany kosmetyk można stosować równocześnie z leczeniem, czy po jego zakończeniu. Może również przepisać preparat na receptę zawierający tretinoinę. Takie kompleksowe podejście do kwestii leczenia przebarwień daje szybkie i zadowalające efekty.

Bardzo dobre efekty daje ledoterapia, szczególnie w połączeniu np. z peelingiem chemicznym Prx t33.

Jak usunąć przebarwienia – najskuteczniej laserem neodymowo-yagowym

Usuwanie przebarwień Poznań

Redukcja przebarwień

Laser Q-switched

250zł

Laser Quadrostar pro Yellow

300zł

Laser erbowo-yagowy

500zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530